Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за настройването на китара?


famousest

Recommended Posts

Бе вие съвсем се побъркахте тука! Какво му е различното на сетъпването на "китайска/корейска китара" и каквато и да е друга ел.китара?? Ами и един менюъл от Ибанец или коя да е по-известна марка ще свърши работа. Общо взето няма 1000 вида бриджове обикновено ще е или фиксирано или фендерско тремоло, или Флойд роуз. А принципът на преместване на седълцата за настройване на интонацията си е един и същ при ВСИЧКИ бриджове.

 

Ае стига маргазлъци, RTFM!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Eстествено че погледнах там, но не разбрах какво точно имаш предвид под менюъл, защото в сайта намирам единствено спецификациите за модела и разни други глупости, но не и как трябва да са ми завинтени болчетата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, пак!

 

Добре разбрах ,че трябва да се навива за да стане повече разтоянието от дванадесето до задното седло на струната за да падне тона и на 12-то прагче , но при първа ми се получи криво ляво и при втора да речем ,ама при другите струни няма на къде да навивам вече навих ги до край назад? Какво да правя благодаря ви предварително .Благодаря ви и за бързите отговори предния път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

затягане на винта = опъване на струните и по-висок тон на 12 прагче, отпускане към адаптерите = обратното

проста логика :)

 

:slap:

 

 

Здравейте, пак!

 

Добре разбрах ,че трябва да се навива за да стане повече разтоянието от дванадесето до задното седло на струната за да падне тона и на 12-то прагче , но при първа ми се получи криво ляво и при втора да речем ,ама при другите струни няма на къде да навивам вече навих ги до край назад? Какво да правя благодаря ви предварително .Благодаря ви и за бързите отговори предния път.

 

Каква ти е китарата? Както го описваш и ако правиш всичко както трябва, остава да са ти кофти наредени праговете. Пробвай да хванеш на квинта две струни (като са настроени добре една спрямо друга ненатиснати), и после се разходи нагоре на квинти и ако почнат да фалшивеят нагоре значи прагчетата не са сметнати добре спрямо дължината или ти е крив грифа.

Редактирано от hed
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата ми е на Behringer - El Toro.Знам ,че е боза ,но хубаво щеше да е да се понастрое. Може да не е чак толкова гадно но мене ме дразни като взема да я настройвам и видя тези аномалии.:slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е китара от нисък клас да фалшвее тук там... Настрой я компромисно да ти е добре в позициите които най-често използваш и карай така :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Eстествено че погледнах там, но не разбрах какво точно имаш предвид под менюъл, защото в сайта намирам единствено спецификациите за модела и разни други глупости, но не и как трябва да са ми завинтени болчетата ;)

 

 

Ами като отидеш на сайта на Ибанез, примерно, горе има меню Support, където пък има Manuals и има куп менюали на китари и басове с обяснения как се настройват различните видове бриджове и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дае, видях в сайта им това с менюалите :greenangel:

 

Но тия от Уашбърн ме разочароваха ;р , Във FAQ видях това:

 

"6. How can I get a schematic or owner's manual for my gear?

We do not offer manuals for any or our string instruments, including all Washburn and Oscar Schmidt guitars, basses or bluegrass instruments. Please visit your local music or online retailer for instructional/maintenance books or videos."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да попитам автора на темата нови ли са ти струните или използвани?

Винаги си настройвай интонациите с нови струни!!! При старите струни понякога просто няма настройване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.