Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ при избора на клавир


Labedline

Recommended Posts

Здравейте!

Пиша като пълен новак във форума и като почти пълен новак в областта на електронните пиана, клавири и т.н.

От доста време искам да си купа някой читав клавир...проблема е, че не разполагам с възможността да дам достатъчно пари за това...може ли някой да ми препоръча какво да търса за цена до около 500-600 лева /може и втора ръка/ и най-вече какво да търса при клавирите?

Имам, бих казал сравнително голям, опит с обикновенните, акустични пиана, и за електронно ползвам една йоника с двойно по-малки от нормална големина клавиши...абе с две думи "детска работа''. Знам, че за сумата от 500 лева, не мога да искам особено качество, възможности или каквито и да е претенции, но поне мога да опитам :metalist:

 

Благодаря ви предварително :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да ми служи за нищо чак толкова специално...

Въпроса е,че ми трябва някое преносимо пиано с хубав звук идобро качество...

Също забравих да спомена, че много държа на голям брой октави...поне шест :icon_shithappens:

Lockfolder, този клавир, който си ми показал изглежда доста добре...а също и звучи доста добре на sample-ите.

Ако може някой да ми каже за какво точно да следа при евенуална покупка на клавир, кои неща е хубаво да има, и как да различа качественото :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

този който ти дадох да видиш съм го имал и аз - casio privia са с най-добрата клавиатура според мен, имам yamaha motif, но намирам клавиатурата на privia за по-добра - клавиши като на концертен роял, с много-добра хаммер-механика. Друг е въпроса, че при този модел който е с 88 клавиша (пълна клавиатура на пиано) е малка полифонията - 32 гласа, при това основното пиано е стерео семплирано, което прави всъщност полифонията 16... Преносимо е - не го гледай на снимките на какви стойки е, като йоника е, тежи някъде кам 15 кг

 

друго което мога да ти препоръчам е : yamaha dgx-220 76 клавиша като на пиано, но без механика, т.е. нямат съпротивление, 32-полифонична е, има към 500 звука

 

http://www.yamaha-europe.com/yamaha_europe...x220/index.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@lockfolder, то хубаво че си му дал за пример 'привията', ама пропусна да кажеш, че не се вмества в бюджета, който си е отделил. :thumbs_up: (1200 лв.)

Иначе всичко, което казваш за пианото е така - имам модела 310 - прекрасна хамър механика (по-добра от тази, на другото ми пиано Roland RD600), леко е (12 кг.) - сам човек спокойно си го пренася където и да е, саундите не са лоши (поне моето има доста + аранжьор), има си миди, елементарен секуенсер и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@lockfolder, то хубаво че си му дал за пример 'привията', ама пропусна да кажеш, че не се вмества в бюджета, който си е отделил. <_< (1200 лв.)

Иначе всичко, което казваш за пианото е така - имам модела 310 - прекрасна хамър механика (по-добра от тази, на другото ми пиано Roland RD600), леко е (12 кг.) - сам човек спокойно си го пренася където и да е, саундите не са лоши (поне моето има доста + аранжьор), има си миди, елементарен секуенсер и т.н.

 

ами аз лично си купих привиата за 380 евро, не знам в БГ как вървят цените, но човек може да си поръча и от чужбина, защото въпреки пратката излиза по-евтино, а и има релална гаранция на инструмента

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тези 2 кийборда са миди-мастер-кийборди, т.е. управляват други кийборди или ракове, нямат собствени звуци итн

май не си наясно какво точно търсиш ;) или имаш някакъв добър кийборд и си търсиш само клавиатура с която да го управляваш?

ако нямаш познати в америка не те съветвам да купиш от американския ибей

виж и roland d-70 - 76 клавиша е, стар но златен модел :coolp:

Редактирано от lockfolder
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си го кажем ясно: изобщо не съм наясно с това което търса ;)

Писах по-рано, че е така...за това и моля за съвети, напътствия и обяснения, които за моя радост получвам :virtuoz:

Ще погледна и D-70, мерси отново

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.