Jump to content
Българският форум за музиканти

Поредната...


Tomov

Recommended Posts

Извинявам се при наличието на подобни теми, но пак търсачката ми дава фира.

Искам да попитам по-запознатите, за моя скуаер.

Мисля да го подложа на интервенция за - екраниране, смяна на всички патенциометри, ключа, жака, кондензаторите, проводниците се заменят с екранирани (само адаптерите си оставям - фабричните).

 

Ще се подобри ли звученето и има ли смисъл от това упражнение ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има некви шумове има смисъл от екрана, ама те треа да са екранирани. Кажи какъф е проблема за целата идея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шумове, пукане на потенциометрите...

 

мисля че проблема не е само от потенциометрите, а й от адаптерите. По принцип сингълите шумят много повече от хъмбъкърите. Но все пак екранирането помага зна4ително. В направи си сам има тема в която е описано подробно как става това. Прочети, погледни какво как е направено и деистваи. Потенциометрите също даватшумове, ако са некачествени. Предлагам ти да са 500 килоома. Не сменяй жака - той няма нищо общо. Смени жиците с качествени, защото и те понякога, макар и рядко дават фера. Това е моя съвет и това, с което мога да ти помогна.

 

 

 

Поздрави Рендаков!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК, ключа за адаптерите ми идва утре, всичко е точно, но...

 

На уайъринг диаграмата, която си харесах (американ стандарт) от всеки адаптер са изобразени, че излизат 2 проводника.

А дефакто са 2 + екран около тях. Кой къде ? (Всичко останоло по диаграмата е ясно, само тези кабели ме объркаха).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екранът отива маса на коврпуса, а активните проводници отиват, където казва диаграмата... Дай да видим все пак какево си сихаресал...

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха, значи пинизът е, че екранът не е изобразен, а само активните проводници.

Благодаря, а ето и какво трябва да стане: ЦЪК!

 

Влад, какво виждам аз - тънкият проводник е екранът и отива на маса; дебелият трябва да е активен. Аз имам два активни - бял и червен...

Редактирано от Tomov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E в такъв случай аз ли съм тъп :) от диаграмата виждам, че от всеки адаптер излиза един проводник и екран.

А от моите адаптери излизат по два проводника + екран...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и да е, оправих се...

Срам ме е да си призная колко елементарно е в сравнение с това, което си мислех аз.

Благодаря за отговорите, по-нататък може да се роди тема - Направи си сам - wiring.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eпа просто едната жица + екрана се поят на маса... :rolleyes:

Добре, че си се оправил :)

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Виждам бая кадърни елтехници има тук. Та проблема ми е следния, цяла седмица се ровя из нет-а и не мога да открия подходяща схема за активна електроника за моя бяс, с 2 сингъла е. Или поне за подходящо пре-ампче.... Помогнете моля....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.