Jump to content
Българският форум за музиканти

въпрос за финиш на орех


Recommended Posts

Здравейте.

Напоследък когато имам време си дялкам едно басче, тялото на което направих от орех

ето 2 снимки:

Отпред

Отзад

та въпросът ми е някои знае ли как да направя финиш които изглежда ТАКА???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми, грейнфилър или кит в тон с цвета на дървото, но по-добре грейнфилър; малко безцветен безир за финално запушване на порите, лакиране на няколко ръе - ти си знаеш и финално полиране... Аз поне така бих го направил :hysterical: Интересно ми е обаче какво ще кажат лютиерите, които влизат тук - знам че диката беше правил един бас с натурален финиш (поне аз за един се сещам :thumbs_up: )

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оооф,само един да беше....ами ореха на overdrive е малко различен от този на фендера,но може да се докара подобен цвят с баиц и шлаифане,докато се докара желания нюанс и лакиране колкото рьце ти е на кеф.в случая малко пове4е.цвета на баица-в лс,ако има интерес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В никакъв случай не искам да повлиявам на ничие решение но личното ми предпочитание за финиш на орех е мат или сатен а не гланц.

Сигурен съм че каквото и да измислите ще стои добре. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще мисля по въпроса и ще експериментирам с разни останали парчета първо :thumbs_up: по-нататък може би ще пусна тема за баса (като го завърша)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

баси доброто. Ще следя темата... само да те питам колко купи ореха и дали си го купил. Ако имаш още или знаеш къде има пиши едно лс, че и аз планирам бас. Бтв не съм мн запознат ма това джазовия модел ли е?.... сми със леко скосена задница а не напълно права.

Редактирано от icohohi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ореха е на аванта - подари ми го един приятел, на който помогнах много да направим стратокастер :)

модела е джаз бас, само че ще го прая без пикгард - нещо като http://www.zikinf.com/_gfx/matos/dyn/large...f521dccc59d.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10х. Сега друго въпросче. Дебелината пак ли е 4/ 4,5 см И като не си дълбал отгоре за потенциометрите ми от долу. Колко дебело трябва да се остави за да мине от другата страна шията на потенциометъра. А и каква е дължината на мензурата? :greenangel:

Редактирано от icohohi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дебелината на тялото е 45мм някъде, още не съм дълбал за потенциометрите (поради липса на време), мисля че 3мм някъде е добре на мястото където е самия потенциометър, а там където няма потенциометри мисля да е 5-6мм

мензурата е 34" (стандартна за повечето електрически басове) , а грифа е за бг бас Пълдин, но никога не е слаган на бас - нещо като останал мат'рял след закриването на завода :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.