Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с Audigy 2


Yiwigi

Recommended Posts

Купих си онзи ден Audigy 2 и още нито съм разучил работите нито нищо, но от 2 дена ме е налегнало едно съмнение: на тая карта има 6 входа/изхода и всичките са женски малък жак!!!! И само това има на картата!! На мен целта ми е си свържа синта към компа и така да си свиря и доколко знам понеже няма миди входове на тия карти трябва да стане през джойстик порта! Добре де, а къде е и какъв е тоя джойстик порт мамка му? Помагайте, че съм се притеснил да не съм си хвърлил парите на вятъра, че направо... :headbang: Някой ако има такава карта да каже как е направил той системата. Мерси предварително

 

П.С. Още един въпрос произтичащ въпросното ми незнание за джойстик порта - какво представлява миди-кабелчето? Откъм клавира трябва да е петица, а от другата страна? Мерси пак предварително!

 

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето малко инфо за джойстик порта:

 

http://www.epanorama.net/documents/joystick/pc_circuits.html

 

Май е 15-пин конектор обикновено - не е нито 3,5'' жак, нито 5-ца. Прилича на паралелния порт за принтер.

 

Миди кабелът за такова чудо ще представлява две петици от една страна, а от другата - 15-пинова букса. Бях пробвал да направя такъв, но нищо не излезе засега и не знам дали работи - има такава тема някъде. Би трябвало да ги има по магазините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При моето аудиджи 2 е отделно платка само с джойстик порт, която се свързва с едно кабелче вътрешно към аудиджи-то и си я слагаш на съседен слот. Възможно ли е да не са ти я дали? Моята е OEM(Bulk) т.е. без кутия книжки алабала, но тази допълнителна платчица (то е по-скоро само един панел с куплунг, ама айде) си вървеше в комплекта.

 

Кабел за клавира трябва да си купиш от някъде - от едната страна е като за джойстик, от другата има 2 петици - едната за вход, другата за изход. Моя кабел го взех за 15 лв преди 100 години, сега май вървят по 30 - 40 лв.

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи гейм порт и миди порт е едно и също и както казаха по-горе при Audigy2 е изнесено на отделна планка , която се връзва с гъвкав кабел към самата ти саунд карта ... ако не са ти дали такава към Audigy-то малко са те минали ... щото тя си е стандартно с него , без значение ква е останалата окомплектовка ...

ако пък дъното ти е с вграден саунд , можеш да ползваш гейм/миди порта на дъното като го enable-неш само него от bios-a ...

ми толкоз ... дано сме ти били полезни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много!! Това помага значително :headbang:

А аз утре ще ги питам тия дето ми продадоха картата за тоя джойстик порт, щото...Пък и няма какво да ми кажат, аз съм я купил нова тая карта! Мерси пак! :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Абе хора, сега говорих с тия от които си купих картата и те ми разправят, че нямало джойстик порт към нея, щото вече тия неща били изнесени на ЮСБ-та, и аз съм бил получил цялата комплектовка... Какво да правя? Някой купувал ли си е скоро същата карта, за да каже при него дали е имало такова нещо? Кажете, че направо ще се побъркам :) Бях се наточил на саундкарта от половин година и сега след като вече стана се оказва, че не ми върши работа.... :lol: Направо ще убия някой :killyou:

Редактирано от Yiwigi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си си купил Audigy 2 ZS, тя действително няма гейм порт отделен. При нея той е вграден. Конкторите са : дигитален изход, вход и изход (три малки жака), следва въпросния гейм порт и накрая 1934.

Всички останали Audigy "боклуци" имат допълнителна планка с гейм порт.

Съвета ми е да си изискаш правата от тарикатите, които са ти продали това бебче или да им го ....... ... г..за.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Картата е Audigy2, 6.1, PCI, OEM ! Сега пак ще говоря с тия тъпаци и дано да не ми правят проблеми, щото верно ще ги ... в ....!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При моето аудиджи 2 е отделно платка само с джойстик порт, която се свързва с едно кабелче вътрешно към аудиджи-то и си я слагаш на съседен слот. Възможно ли е да не са ти я дали? Моята е OEM(Bulk) т.е. без кутия книжки алабала, но тази допълнителна платчица (то е по-скоро само един панел с куплунг, ама айде) си вървеше в комплекта.

Може ли да постнеш снимка на твойта карта моля, за да видя дали пък мойта не е някакъв нов модел, за който верно не се предвижда такова нещо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При моето аудиджи 2 е отделно платка само с джойстик порт, която се свързва с едно кабелче вътрешно към аудиджи-то и си я слагаш на съседен слот. Възможно ли е да не са ти я дали? Моята е OEM(Bulk) т.е. без кутия книжки алабала, но тази допълнителна платчица (то е по-скоро само един панел с куплунг, ама айде) си вървеше в комплекта.

Може ли да постнеш снимка на твойта карта моля, за да видя дали пък мойта не е някакъв нов модел, за който верно не се предвижда такова нещо...

по новите миди контролери

бачкат USB

 

Затова забрави за Гейм порт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей тва отдолу е:

 

audigy_2.jpg

 

Моята я взех от Мост компютърс и се водеше Audigy 2 Value/Bulk. Тая на снимката не знам каква модификация е точно (някакво Audigy 2), но планката е абсолютно същата.

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дам ето niki123bg ти е показал тази планката отдолу ...

 

Yiwigi ... аз съм ма точно със същата карта като твойта и към нея ИМА допълнителната планка и едно цд ... тва е окомплектовката , но планката я ИМА ... така че да не се правят на интересни ...

от коя фирма е картата ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Картата е от Stealtech! Току-що бях при тях и се оказва че от една година някъде Creative наистина са спрели да слагат такъв порт към картата!!! Техникът им там отвори пред мен кутията и на картата няма къде да се включи гейм порт!!! Както казва Аксел "Yeah, we're fucked!!!" В случая само аз де, но то стига...

Изводът е: драги клавиристи, не си купувайте Audigy2, 6.1, PCI, OEM просто защото няма да ви свърши работа! :read:

Въпросният техник даде и една идея: да използвам джойстик порта на картата онборд. Оттам с кабелче от лайн оут-а към лайн ин-а на Аудиджи-то! Мислите ли че това ще стане??? Щото ако не стане, има едно Аудиджи 2 за продаване...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

ако пък дъното ти е с вграден саунд , можеш да ползваш гейм/миди порта на дъното като го enable-неш само него от bios-a ...

ми толкоз ... дано сме ти били полезни

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

ако пък дъното ти е с вграден саунд , можеш да ползваш гейм/миди порта на дъното като го enable-неш само него от bios-a ...

ми толкоз ... дано сме ти били полезни

:)

Това вече е последната ми надежда! Мерси пак :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.