Jump to content
Българският форум за музиканти

Epiphone Firebird Studio


Angry Samoan

Recommended Posts

От доста време съм хвърлил око на тази китара, реплика на Gibson Firebird, китарата от подписа ми, като фен на по-vintage нещата и смятам да си я поръчам от германия, та мисълта ми е, дали си заслужава, тъй като аз по-принцип имам малко особено мнение за Epiphone, само на външен вид имитират Gibson, но като материали, изработка и звук почти нищо общо, веднъж съм пробвал такава китара, един приятел си донесе от USA Epiphone The Dot горе долу за 400 USD, и като изработка и въобще на първо хващене, някак си ми се стори като детска играчка в сравнение с моя Fender, иначе звукът беше сравнително сносен

 

Мисълта ми е ако някой от форума има или се е докосвал до таква китара да каже какъв звук има , да ли си заслужава.

Редактирано от Angry Samoan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и като изработка и въобще на първо хващене, някак си ми се стори като детска играчка в сравнение с моя Fender

не съм пробвал - тоя модел е рядко срещан, но какво може да се очаква от фирма за ниско бюджетни китари (както е и скуаиър примерно)според теб?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си Vintage. Те поне звучат ДОБРЕ. Останах много впечатлен от едно тяхно SG копие.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E даде, но на мен ми трябва точно такава китара, а не вярвам Vintage да могат да правят точно този модел, така че нека ако някой има впечталения от Epiphone по принцип да сподели..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото хора, толкова и мнения....

Та, притежавам тази и тази. За мен лично, Epiphone е по-удобен, имам чудесни впечатления от него като изработка и звук! Дори съм решил скоро Fender-ът да го продавам, но това е друга тема. Миналата година имах възможност да посвиря и на посочения от теб Firebird Studio - звучеше супер, но не си допаднахме като форма. Убедих се, че за съжаление въпросът опира и до конкретна бройка. Смятам, че ако не можеш лично да хванеш китарата в ръце, понякога би ти изиграло лоша шега. Мисля също, че за парите си Epiphone предлагат чудесни бюджетни алтернативи на Gibson!

А да, и още нещо - потърси тук из форума - спомням си, че имаше доста теми, в които се дискутираше около Epiphone. Имаше доста ценни мнения.

 

офф:

 

Учотнявам, че китарите са тествани и купувани от Виена.

В България, в музикален магазин, не съм влизал от 2001 година :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.