Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся схема


Recommended Posts

Предпочитам да е нещо като тоя: http://behringer.com/MIC200/index.cfm?lang=eng , защото има варианти за китара, бас, пиано и т.н. Ако пък не става и на обикновен съм съгласен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих казал, че този мик преамп е много лампов. Просто по пътя на сигнала има лампа.

Ето ти една схема за мик преамп с 2 лампи.

 

Като предупреждение да кажа, че тук текат високи напрежения и проекта не излиза особено евтин като направи си сам проект :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А добре като е с две лампи защо на снимките е с 4? (Не съм се зачитал, а само скролнах надолу!) И гледам на схемата пише 4 пъти 1/2ЕЦЦ82 => просто понеже не му се е играло на пича да използва половината пинове на цокъла ли е сложил 4 или нещо говоря прекалено много глупости :hysterical:

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно говориш глупости... :hysterical: Всеки балон на лампите ECCХХ има по два триода, затова две лампи имат 4 триода. И още нещо - аритметика от не знам кой клас - 4 х 1/2 = 2 :D

Само да добавя, че една схема е принципна, и човек без опит трудно би реализирал практически устройство само по нея. Много неща от конструкцията не се отбелязват, а са безкрайно важни за добър резултат.

Изобщо не препоръчвам захващане с професионални устройства, ако човекът не е на необходимото ниво. Разочарованието от лошо работещ експеримент не е приятно.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма аз мо'е и глупости да говоря. Мо'е и да съм много кьорав, обаче тук 4 лампи ги броя :hysterical::D

g9_side.jpg

 

А ся де! Явно значи като има по два триода (не претендирам за абсолютно никакви знания, затова пък ето днес научих че ецц лампите имали по 2 триода :) ) на всеки цокъл се ползва само по един от триодите?!

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

майтапа настрана 'ма и аз се запитах същото, не че нещо 'ма логичен въпрос и то още преди обяд. та ми е странно - ако може някой да каже...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vlex продължаваш да говориш глупости основавайки се на 2 снимки които си видял без да прочетеш поне 1 ред от текста в линка по-горе. На снимката която така гордо си дал се вижда двуканален микрофонен предусилвател. 2 канала по 2 лампи =.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ok де! Още малко с парцалите ще ме изядеш деба! Питах, можеше и с по-нормален тон да ми обясниш - мерси! Вече ще чета по 4 тома книжки + учебници за ВУЗ преди да се осмеля да попитам нещо тук! Сакън да не поиска човек да си спести 20 часа четене на козметично разбираема литература (кел файда като нищо няма да разбера?! Все едно ти примерно да седнеш да месиш пиротехнически сигнални и трасиращи смеси (не знам дали се занимаваш с пиротехника, но това е просто пример!))

 

Амин!

 

до модовете: изтрийте ми мненията, щото явно спамя темата!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих казал, че този мик преамп е много лампов. Просто по пътя на сигнала има лампа.

Ето ти една схема за мик преамп с 2 лампи.

 

Да кажеме че сме събрали елементите - а как да се оправиме със изходното трафче?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vlex, не съм искал нито да те обидя.. сакън, нито да се направя на много велик.

Виж схемата: цък и на нея си пише, че е двуканален и, че е показан само единият канал.

 

Публично ти се извинявам ако по някакъв начин съм те обидил. Не съм искал. Да знаеш :)

 

bir4o, пак в схемата е показано какви трансформатори се ползват. Имаш 2 варианта. Или трафове на OEP или на Lundahl. Не забравяй, че освен изходен имаш и входен :) За 2 канала по 2 трафа общо 4 трафа. За 1 канал - 2 трафа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих казал, че този мик преамп е много лампов. Просто по пътя на сигнала има лампа.

Ето ти една схема за мик преамп с 2 лампи.

 

Да кажеме че сме събрали елементите - а как да се оправиме със изходното трафче?

bircho, имаш два входни микрофонни на моното. Кръглите. Имаш и линеен - малкия с Ш-образни ламели до тях. Така можеш да сътвориш двувходов, едноизходен микрофонен преамп.

Е, няма да е Lundahl или Jensen, ама тяхната цена е колкото на цял преамп...

Успех!

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 2 канала по 2 трафа общо 4 трафа. За 1 канал - 2 трафа.

 

А качествените трансформатори са по 40-70 Евро парчето...

 

Честно ли бе?!? :( Ми аз тогава по-добре да си взема готов. Очаквах, че ще ми одерат кожата, но пък чак толкова. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.