Jump to content
Българският форум за музиканти

Има ли някой който да свири на ксилофон?


Recommended Posts

:hysterical: Една нова темичка, интересува ме има ли някой в този форум който да свири на ксилофон,както измежду барабанистите така и останалите хорица тук.

 

За тези които запърви път чуват за подобно нещо това е ксилофон->

 

http://www.fredmorgenstern.com/music/PASIC...l_Malletech.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам ксилофон от сестрата още, ама е малък - октава и малко... Сега си седи на една лавица отгоре и прашасва... Преди да продрънча на други глЮпости дрънках и на него, ма ся от китари в нас място да се обърне човек няма, па за ксилофон ли ще има :thumbs_up: Иначе е готин инструмент със всичките му разновидности и братя и сестри (металофон, тръбофон, маримба, нам си кво - бяха 3-4... )

 

БТВ мисля, че това е т.нар. тръбофон, защото има резонатори под формата на тръби под плочките... Поне нас така ни учеха 2-ри клас в школото да ги различаваме (брей, трябва да призная, че имахме доста инструменти то не бяха темпани, не бяха ксилофони, металофони, тръбофони, не бяха други елементарни/примитивни инструменти като конче, кастанети, триъгълник етц... Може и да сме имали, ма останалото беше боклук :thumbs_up: )

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хе-хе Може...а това на снимката си е то4но ксилофон,има резонатори под пластините защото е професионален,у4ебните модели и играчките са без резонатори/траби/. :hooray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това на снимката е маримба ! Не е въпрос в резонаторните тръби, а в това че има 4-пълни октави ! Но това няма кой знае какво значение !

Аз съм свирил 8години на ксилофон и бая съм се потил над него, но нейсе, като ме приеха в консерваторията се отървах !

Въпреки това не мога да отрека , че ксилофона ми е дал много и за техниката и за по-цялостния ми поглед върху музиката ! Но по душа съм си тупанджия !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това на снимката е маримба ! Не е въпрос в резонаторните тръби, а в това че има 4-пълни октави ! Но това няма кой знае какво значение !

Аз съм свирил 8години на ксилофон и бая съм се потил над него, но нейсе, като ме приеха в консерваторията се отървах !

Въпреки това не мога да отрека , че ксилофона ми е дал много и за техниката и за по-цялостния ми поглед върху музиката ! Но по душа съм си тупанджия !

 

ммм има значение македонец,защото ксилофона и маримбата са различни инструменти

 

това е маримба:

 

http://www.yamaha.com/yamahavgn/CDA/Conten...D234200,00.html

 

а горе е ксилофон.

 

Иначе има ксилофони по 3,3 1/2 и 4 октави не се бъркай със това, ксилофона си е високо транспониращ инструмент за разлика от маримбата която е нетранспониращ,така че е без значение колко октави ще бъде ксилофона си е ксилофон ,маримбата се е маримба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз съм свирил на ксилофон, маримба и вибрафон. Беше леко насила, за да си взема изпитите в музикалното! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също свиря на ксилофон дори на маримба и вибрафон. Не, че ми харесва много ама се налага. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, свирил съм на ксилофон в детската градина..не беше зле - другите бяха с триъгилници и дайрета..сега за съжаление бере прах, забутан някъде в мазето. Това всъщност ми беше първото.."докосване до музиката"...във времената, в които покрай какичките сигурно съм слушал spice girls.. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.