Jump to content
Българският форум за музиканти

Pro.feel - Губя се с теб


Mandalay

Recommended Posts

  • Отговори 42
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

^ :punk_guitar: значи: нареждаме се в кръг, хващаме се за ръцете и почваме да медитираме докато Униресалният Ум (УУ) не ни продиктува свещенните ноти. Понякога, ако енергията ни е достатъчно силна, УУ може директно да запише бас линията в сесията, ползвайки ни за проводник на Гениалната Си Идея.

Нещо от тоя сорт...високо интелектуално и духовно начинание :)

 

Иначе Сашо, мисля че барабаните малко остават на заден план, за сметка на доста силните вокали...поне на мене така ми звучи :) ако се вдигнат малко, може би ще 'груувне' по добре :)

Редактирано от Stone Free
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога, ако енергията ни е достатъчно силна, УУ може директно да запише бас линията в сесията, ползвайки ни за проводник на Гениалната Си Идея.

Нещо от тоя сорт...високо интелектуално и духовно начинание

 

А-а-а-а, разбрах... :)

 

Бай дъ секънд уей... трябва да направим и отделен раздел: авторски звукозапис и мастъринг

щото като гледам тука рядко стана въпрос за музиката, а само за това по техниьеската част:

колко милисекунди е дилея, колко децибела и половина е вокала над дефазирания сигнал от овърхедите... разни такива!

 

Или аз не съм разбрал пак нещо :punk_guitar:

Stene Free, ако можеш внеси светлина - на мен ми действат твоите обяснения, много са яки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Бе нещо съм в настроение за кретении...

иначе съм съгласен, че наистина има тендеция към по техническата част, ама така или иначе обективно май само за нея може да се говори...

айде стига с оффтопик-а че модераторите ще ни напляскат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То май си я има една такава тенденция сякаш идва от това че Бг радио се опитва да върши и роля на продуцент, а то както се знае от всеки - зависи си от човека отгоре. А там май само "сладкишчета" се тиражират, предимно...

 

Продуценти няма у нас и това си е! Затова и се прави такава музика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Промените са в смесването, не в аранжимента или структурата на песента. Услиен е леко оувър хеда и са прибрани бек-вокалите. Аз поне това усещам, Alexnous се занимава с това.

Редактирано от Mandalay
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, но изчакайте с това парче - да не ви объркат с някоя бой-банда, после върви обяснявай че... нямаш сестра :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добро ниво на продукцията. Това което не ми хареса лично на мен - стила, на групата като цяло и на вокала в частност ми звучат прекалено клиширани, прекалено много до болка познати пинизи, нещо, очевидно постигнато за сметка на персоналноста, която определено не се долавя. Комерса и той май е в повечко, поне за моя вкус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добро ниво на продукцията. Това което не ми хареса лично на мен - стила, на групата като цяло и на вокала в частност ми звучат прекалено клиширани, прекалено много до болка познати пинизи, нещо, очевидно постигнато за сметка на персоналноста, която определено не се долавя. Комерса и той май е в повечко, поне за моя вкус.

...хмммм....даа....така е....този тип парчета винаги ще получават крайни мнения....учудва ме, че мислиш че комерса е в повече - дано и по радиата мислят така че да го завъртят...поне.....та да си разделим от мюзикаутор по 3лв. и 47 стинки :):greenball: ...иначе мерси за "доброто ниво на продукцията"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абееее, ако целта е парчето да се пуска по радиото, мисля че подхода трябва да е доста по различен, нещо по иновативно... и по актуално като звучене, този стил поп според мен одавна е умрял, само тук в БГ продължава да се бълва с все сила

 

свиренето е определено на ниво, нищо лошо не мога да кажа по отношение на музикантските качества на който и да е, просто мотивите, стилът и дори самият звук са адски клиширани, може би за това ми се струва толкова безлично като цяло

 

не казвам че е лошо, казвам че всичко звучи до болка познато, това как всеки приема нещата е строго индивидуално, ако на вас ви харесва така, карате си така, все пак музиката си е ваша, но както някой беше казал "който върви по чужди стъпки не оставя следи", та аз мисля че ако успеете да излезете от тоя прекалено добре утъпкан стилов коловоз, резултатът ще е положителен, както за вас така и за хората които евентуално слушат музиката ви

 

и ако може малко по-мъжко да го давате :greenball:

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абееее, ако целта е парчето да се пуска по радиото, мисля че подхода трябва да е доста по различен, нещо по иновативно... и по актуално като звучене, този стил поп според мен одавна е умрял, само тук в БГ продължава да се бълва с все сила

 

свиренето е определено на ниво, нищо лошо не мога да кажа по отношение на музикантските качества на който и да е, просто мотивите, стилът и дори самият звук са адски клиширани, може би за това ми се струва толкова безлично като цяло

 

не казвам че е лошо, казвам че всичко звучи до болка познато, това как всеки приема нещата е строго индивидуално, ако на вас ви харесва така, карате си така, все пак музиката си е ваша, но както някой беше казал "който върви по чужди стъпки не оставя следи", та аз мисля че ако успеете да излезете от тоя прекалено добре утъпкан стилов коловоз, резултатът ще е положителен, както за вас така и за хората които евентуално слушат музиката ви

 

и ако може малко по-мъжко да го давате ;)

 

Пич интересно ми е ти колко парчета ей така си прокарал в публичното пространство ;)

 

А иначе относно пеенето- някой от фразите изобщо не се разбират особено бързите

Потъват и думите и май текста е много.Тази вечер гледах как Куин правят One vision и как наместват думи фрази и на пеене и на инструменти.

Големи проблеми са това и колкото повече и аз лично записвам такива неща се убеждавам в това.

Ролята на продуцента е неоспорима сблъскал се с такива неща го разбира.

 

Мисля че солото на китара не се вписва в парчето - най вече като звук

 

Успех момчета!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич интересно ми е ти колко парчета ей така си прокарал в публичното пространство :) ...и на мен ми е мнооооого интересно..... :bravo:

 

А иначе относно пеенето- някой от фразите изобщо не се разбират особено бързите

Потъват и думите и май текста е много.Тази вечер гледах как Куин правят One vision и как наместват думи фрази и на пеене и на инструменти.

Големи проблеми са това и колкото повече и аз лично записвам такива неща се убеждавам в това.

Ролята на продуцента е неоспорима сблъскал се с такива неща го разбира.

 

Мисля че солото на китара не се вписва в парчето - най вече като звук

 

Успех момчета!!!

...иначе за продуценството - 100 % за! ...а за солото - с тоя маршалски звук си го слушаме тва парче още от репетиционната и така се е сраснало с нас ...сигурно сме свикнали :blink: .....за бързите фрази - чуй "Invictable" на M.J....а от Куин сме тооолкова далеч....всички ние.... :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.