Jump to content
Българският форум за музиканти

вертикален хъмбъкер


metalhammer

Recommended Posts

здравейте

Искам да попитам някой от вас ползвал ли е такова нещо и ако да какви са му впечатленията.

Има ли смисъл от подобно нещо или не?

Да уточним че има няколко разновидности на тези адаптери.

Не говорим за хъмбъкер които просто е с 'сплескан 'за да влиза в размерите на сингъл адаптер.

Чувал съм за адаптери които имат втора намотка верикално разположена която била пасиван само за да се изчисти шумът.

Сори за лошото обяснение -разбирам достатъчно от електроника просто не съм в час с тази тема.

Искам класически сингъл адаптер които да не е като антена и да улавя всеки брум всяко смущение дори и прахосмукачката на съседите да не говорим за монитора на компютъра ми.

Моля без офтопик и разни остроумни отговори от сорта на вземи си ноиз гейт и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ходих последния път до Никифена, и там му видях китарката (не баса). Та единия му адаптор е сингъл, ама всъщност е хъм. Т.е с 2 намотки. Жалко че той не влиза в раздел "Китара", иначе може да хвърли малко светлина по въпроса <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи на бифшия ми скуаер(сега собственост на spotlight_kid) един пловдивски майстор му направи такъф адаптер, единичен на вид но се водеше за двоен нямах визможноста да го разглобя(ясно защо) за да видя как е направе, на външен вид и от долу дето е епоксидната смола нямаше абсолютно никаква разлика с единичните адаптери...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тия ноизлес хич не са ноизлес......даже са нойзфул (поне тия дето ги продават в България за такива). иначе наистина и аз съм чувал за такива - с две намотки - едната пасивна. едно време щях да ъпдейтвам един скуайър с такива ама се отказах, щото не можах да намеря такива. не мога да се сетя къде ги бях гледал из нета.

иначе този такъв ли е или се бъркам? щото ония май пак така изглеждаха?

http://www.music123.com/DiMarzio-The-Chopper-i157516.music

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте

Искам да попитам някой от вас ползвал ли е такова нещо и ако да какви са му впечатленията.

Има ли смисъл от подобно нещо или не?

Да уточним че има няколко разновидности на тези адаптери.

Не говорим за хъмбъкер които просто е с 'сплескан 'за да влиза в размерите на сингъл адаптер.

Чувал съм за адаптери които имат втора намотка верикално разположена която била пасиван само за да се изчисти шумът.

Сори за лошото обяснение -разбирам достатъчно от електроника просто не съм в час с тази тема.

Искам класически сингъл адаптер които да не е като антена и да улавя всеки брум всяко смущение дори и прахосмукачката на съседите да не говорим за монитора на компютъра ми.

Моля без офтопик и разни остроумни отговори от сорта на вземи си ноиз гейт и т.н.

Хамър-е,

има много такива адаптери,за каквито говориш и повечето производители имат по няколко модела.Аз лично имам два такива-Seymour Duncan Vintage Rails-в нек и мидъл позицийте на моята къстъм Ямаха Пасифика УСА 2.Пробвал сам доста от този тип адаптери и ако ми кажеш какво точно търсиш като звук,демек дали ти трябват по-хот адаптери ли пак по-винтидж звучащи,ще мога да те упътя!Просто ми трябва като представа какъв звук искаш да постигнеш.

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, ако си от София - мини през Фактор. Там има един мексикански Фендър с 3 единични нойзлес адаптери, здраво маняшки е и изглежда супер (това от устата на човек, дето по принцип не е фен на Фендър :( )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, ако си от София - мини през Фактор. Там има един мексикански Фендър с 3 единични нойзлес адаптери, здраво маняшки е и изглежда супер (това от устата на човек, дето по принцип не е фен на Фендър :headbang: )

благодаря на всички за инфото

 

да си кажа чесно Фактор ги мразя рядко влизам в магазина и до само да хвърля по един поглед .

 

Относно адаптера имам някаква собствена концепция за нещата която е доста крайна.

Можеби ми трябва :

http://www.kinman.com/html/myProducts/strats.htm

 

а този модел :

http://www.music123.com/DiMarzio-The-Chopper-i157516.music

си е хъмбъкер сплескан до размери на сингъл - НЕ ми трябва такова нещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно адаптера имам някаква собствена концепция за нещата която е доста крайна.

Можеби ми трябва :

http://www.kinman.com/html/myProducts/strats.htm

 

много готин линк 10x :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте

Искам да попитам някой от вас ползвал ли е такова нещо и ако да какви са му впечатленията.

Има ли смисъл от подобно нещо или не?

Да уточним че има няколко разновидности на тези адаптери.

Не говорим за хъмбъкер които просто е с 'сплескан 'за да влиза в размерите на сингъл адаптер.

Чувал съм за адаптери които имат втора намотка верикално разположена  която била пасиван само за да се изчисти шумът.

Сори за лошото обяснение -разбирам достатъчно  от електроника просто не съм в час с тази тема.

Искам класически сингъл адаптер които да не  е като антена и да улавя всеки брум всяко смущение дори и прахосмукачката на съседите да не говорим за монитора на компютъра ми.

Моля без офтопик и разни остроумни отговори от сорта на вземи си ноиз гейт и т.н.

Аз ползвам DIMARZIO HS-3 вертикални хъмбъкъри на Фендер Стратокастер. Имам оригинален Стратокастер и му смених оригиналните адаптери с вертикални хъмбъкъри по специална схема която изтеглих от сайта на ДИМАРЦИО за свързване на Страт тип китара. Демек стана Малмстийнския модел, само дето грифа не е като не говия <_<

Гледам в иБей продават скалопед фретс грифове, ама нямат надпис Фендер на тях, макар и да ги произвеждат с благоволение на Фендер и затова не си взех такъв нек - би изглеждал много тъпо си мисля :ph34r:

Тона е безкомпромисен, когато става дума за Димарцио...

 

Много добър избор би бил и модела DiMarzio Fast Track II - пак вертикален хъмбъкър. И такива имах, ама продадох стартия си Ибанец преди да ги сложа на него. После продадох и адаптерите както бяха нови... Но Reb Beach свири с FAST TRACK II и има адски готин тон с убийствени среди... Просто супер!!

 

Не разбирам от архитектурата на адаптерите много много, но тези вертикални хъмбъкъри са наистина нойзлесс като нормалните хъмбъкъри.

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен това забравих да ти спомена, 4е в оригиналните кутии на адаптерите (DiMarzio) има схеми които са много интересни - за разли4ни на4ини на вързване на тези адаптери, за6тото те имат режими в които могат да работят на половинки, но дори и тогава нямат 6ум, за6тото дори и тогава двете бобини работели едновременно и си влияели или не6то от сорта, и по тоя на4ин се избягвал 6ума и радиоприемането <_<

Едва ли го обясних професионално, но об6то взето така пи6е в документацията и приложените примерни схеми на свързване които идват с адаптерите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добър избор би бил и модела DiMarzio Fast Track II - пак вертикален хъмбъкър. И такива имах, ама продадох стартия си Ибанец преди да ги сложа на него. После продадох и адаптерите както бяха нови... Но Reb Beach свири с FAST TRACK II и има адски готин тон с убийствени среди... Просто супер!!

 

Не разбирам от архитектурата на адаптерите много много, но тези вертикални хъмбъкъри са наистина нойзлесс като нормалните хъмбъкъри.

Без да отклонявам темата-Реб Бийч свиреше и може би още свири с EMG адаптери,докато беше с Уингър.После премина на пасивни и доколкото си спомням като се върна към Джон Сър китарите почна да ползва и неговите пасивни нойзлес адаптери.Вярно е че Джон Сър адаптерите в началото ги правеха в ДиМарцио,но никога не съм чувал да е свирил с Фаст Трак модела.

 

 

 

Владо

Редактирано от Vlado_Abroad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Metalhammerчо,

 

аз имам два такива на моя стратокастър. Димарцио са, Virtual 2 neck и middle.

 

Други не съм ползвал, но тези определено нямат шум, ама абсолиутно никакъв, човече!!! :ph34r:

 

Дори съм ги сравнявал на яко надънена апаратура с хъмбъкера на bridge-a на съ6тата китара (Dimarzio Steve Morse bridge) и са 100% тихи, по-тихи и от него.

 

Няма майтап!!! <_<

 

Сега, като звук - ами, доста добри са и на мен ми вършат отлична работа. Сложил съм push-pull потенциометър, с който мога да превклиуча двата адаптера в сингъл режим (да работи само горната намотка) и тогава звукът леко се отваря и вече е типичен ,,сингълкойски", но пък сега вече има лек шум. Средния го ползвам повече във сингъл режим за всички функ и поп песни, които свирим, а neck-ът и в двата режима - и за сола става, пък и за джазец.

 

Като структура - има доста добра снимка на тези адапетри на страницата на Dimarzio. Махнат е капака и се вижда черните скелетчета с намотките, разположени една над друга.

 

По-подробна информация не мога да ти дам. Надявам се да ти свърши работа.

 

Успехи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами идеята на тия адаптери е, че хем имат 2 намотки, което елиминира шума, хем само в едната има индукция ("допир") със струните (другата намотка е под първата, затова им казват stacked coil pickups), което пък дава single coil звук.

 

Fender първи са го направили тоя номер, а в момента наистина има всякакви марки адаптери с такава технология.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.