Jump to content
Българският форум за музиканти

Изрязан гриф


Recommended Posts

Имам един гриф, но е без глава. Срязана е под лек наклон точно над нъта. Как мога да сложа нова глава без тя след време да се изкриви или супи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи каква глава искаш да сложиш! Дай инфо да те светнем!

 

П.П. Не ни вълнува естетически как ще е орязана главата, а под какъв наклон ако въобще има! Демек ако искаш да има наклон трябва да режеш под съответния ъгъл и да залепиш трупче със съответния наклон (има го обяснено на сайта на джон фишър). Ако искаш да наподобяваш фендерски тип глава без наклон на хедстока има няколко различни варианти. Затова опиши какво искашп да ти кажем как да го издялаш...

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наклонът ще е Jackson-ски. Даже мисля, че си съвпада с наклона на грифа(за изрязаното става въпрос). Мен ме интересува с какви материали и по какъв начин мога да предотвратя повторна поправка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо - двете повърхности трябва да са ИДЕАЛНО гладки, за да можем да говорим за залепване изобщо.

 

Второ - самото лепене се прави с качествено лепило за дърво(ROSS, евентуално BISON BOIS, и стяги, както и най-вероятно за случая трябва да си направиш някакви приставки, понеже е кофти да лепиш под ъгъл.

 

Трето - трябва лютуер или много кадърен дърводелец, понеже ти едва ли имаш необходимото оборудване и опит за да подготвиш повърхностите.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали е възможно нещо такова:

8386_253.JPG

С червения цвят са видии или някакви други закрепващи средства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма невъзможни неща, особено ако искаш да счупиш грифа... :punk_guitar:

 

Ето как става:

http://www.projectguitar.com/tut/anck.htm

 

аз лично обаче бих залепил парчето не така както е на картинката. Бих изрязал парче, колкото ми трябва за главата и бих залепил срязаната страна на грифа към външната страна на парчето, за да стане ъгълът (дефалкто като фанеш талпата и я срежеш завърташ парчето на 180 градуса по оста на дължината и лепиш). В твоя случай нямаш дъска, а гриф и парчето ще трябва да си го търсиш от другаде... Успех!

 

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно тая сглобка - не. По- скоро нещо такова:

http://gallery.bldesign.us/slideshow.aspx?...ction_id=388942

 

(първите няколко картинки показват как се лепят извитите назад глави на едни басове - взимаш идеята за сглобката директно !!!) :punk_guitar:

 

--------

Едит - За Vlex важи целия сайт - показват стъпка по стъпка доста неща !!!

Редактирано от Demiurg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същото предвид, само че не тия страни да се лепят, ами обратно. Въпреки, че така има повече резон да се прави, защото така ипарчето е от долна страна и шанса да се отлюпи от опъна на струните е по-малък... :punk_guitar:

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е ок, само дето тръс рода ми не е точно като на стандартен гриф, но мисля че няма да попречи.

Ето така изглежда:

8567_866.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не е станало като хората. Малко са я поизрязали картинката ама карай. Точно така изглежда, само дето тръс рода продължава и малко след долния край на грифа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как мислиш да подготвиш повърхностите, имаш ли си техника за целта, или ще я носиш на някой?

Защото при толкова фина работа, метода шкурка+трион нИ действа в 99% от случаите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е определено ще се носи на майстор. Нито имам нужните инструменти, нито пари, с които да ги купя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.