Jump to content
Българският форум за музиканти

педалчетата на берингер вървят ли с адаптер


SHARO

Recommended Posts

педалчетата на берингер вървят ли с адаптер

аз лично се съмнявам заради ниската им цена де

става дума за UM100

имам само процесор и не ми е ясно какво върви с камиончетата

 

ако трябва да си го взимам отделно каква е цената на берингер адаптера и има ли значение дали ще е берингер или те са си мултифункционални

 

дано сте ме разбрали мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото съм виждал не вървят с адаптер, но нищо не ти пречи да използваш обикновен, но със същите стойности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Behringer UM100. Не вървят със адаптер, но както каза Васко със стандартно захранване от 10 лева от битака (тея дето са с много накрайници и копче за избор на волтажа) пак ще стане...Аз мойто пробвах с батерийка 9 волтова Тошиба (от тея със закопчалките) - 2-3 часа издържа общо :happy: Земи си адаптер :no:

Редактирано от Slipaway
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам дали той е доволен, но аз определено съм. Колегата дойде веднъж в нас да го пробваме и се учудих от звука на камиончето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро си взех ей така просто на бъзик, за да видя как точно е изкопирана Метъл-зоната и честно казано съм доволен от звука който изкара камиончето.

Отделно на въпроса - не ги продават с адаптер, но няма да сбъркаш ако си вземеш една алкална батерийка - аз го карам така вече 2 седмици, без да се усеща мръдване.Даже по-добре на батерийка, защото тия китайските адаптерчета имат навика да прегряват много бързо и да горят. освен това не са стабилизирани като оригинален адаптер за камионче, или процесор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Не съм много съгласен за батерията. Аз мога да изкарам 2 седмици само ако свиря през ден, и то по час най-много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, аз свиря всеки ден по минимум 2 часа и си е наред батерийката. Даже досега свирих(подсетен от темата) с камиончето и не се чувства промяна в звука, спрямо чисто нова батерия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали? :rolleyes:

 

Ефектите и на по-реномирани производители от Behringer си вървят без трансформатор - купува се отделно. А за батерията - зависи най-вече от консумацията на ефекта - разгледай го,трябва да си пише някъде.Или в книжката/manual-a.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Mephistofel

 

...вярно, аз аналогови ефекти комплект с адаптер не сам виждал. Виж при процесорите е различно...

Редактирано от Xoce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За адаптерите - принципно всички ефектчета, които са на пазара в момента (разбира се, изключвам всякакви соц-изпълнения със странни волтажи и поляритети) са на 9 волта напрежение с поляритет така че плюсът е отвън на жака. И адаптер на Boss да си вземеш ще ти свърши работа за Behringer. Аз пък ползвам един универсален (но качествен) адаптер Vanson от един жичкаджийски магазин и съм го настроил както казах горе. Моят е 300 mA и захранва без проблеми чейна от подписа ми. За сравнение - модулационните ефекти (delay, chorus, wah-wah) искат по 50-60 mA. Така че ако се вземе примерно един 500 mA адаптер няма да има проблем да захрани 6-7 ефекта. Повече едва ли и ще се нареждат де... :) А иначе този тип модулационни ефекти изяждат една стандартна батерия Toshiba 9 V за около 3 часа, което не е особено рентабилно и така или иначе някога ще се стигне до адаптер :)

 

При процесорите е друга работата, защото те искат много ток (от сорта на 800 mA, ако не се лъжа), а и всеки процесор иска различно, така че е по-дорбе за фирмата да дава по един адаптер с процесора...така и така новите процесори да достатъчно скъпи, един адаптер лесно им влиза в цената...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.