Jump to content
Българският форум за музиканти

Полета на бръмбара


Recommended Posts

Абе хора някой може ли да ми каже дали полета на бръмбара може да се свири на пиано ако може моля и да кажете от къде мога да си намеря нотите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом може на китара (класическа/ел) вероятно може и на пиано :recourse: Може би имам аранжимент за ел китара. Потърси в гугъл все пак FREE+bumblebee+piano+sheet да видим какво ще каже

 

Успех!

 

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе като стана дума за акордеони не е същото: гледам това:

аз го свиря по претранспонирана версия за ел китара и ме кефи много повече как звучи отколкото тоя как го свири :)

 

Демек: по-добре търси конкретна партия преработена за дадения инструмент или на метода на пробите и грешките стигни до това, което ти харесва, вместо да се хвърляш на първото попаднало :thumbs_up:

 

Позрдави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност Полетът на бръмбара е измислен и писан за пиано от Рахманинов, като за тези които не са го слушали много - това е една от сравнително нормалните му композиции. Останалите са само за МНОГО професионалисти и маниаци ;)

 

Ето го на пиано -

 

Иначе - таблатурки - ТУК. Харесай си, защото всичките са доста различни. Но на Guitar Pro и Powertab имаш и ноти, освен таблатурите.

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Римски-Корсаков го е написал за оркестър, а след това Рахманинов го е променил малко и адаптирал и написал за пиано, ако трябва да сме точни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми е в стила да се заяждам, но композицията си е на Римски - Корсаков, от там нататък, всеки може да си прави каквито иска вариации, кавъри и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

абе нз кой кво е успял да напише ма и 2те версии са хубави

Редактирано от metich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДА! Полета на бръмбара е на Римски - Корсаков, от там на татък както всяко произведение може да има транскрипци за най-различни инструменти.

 

Например Полета на бръмбара има транцкрипция и за ксилофон! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...
Абе хора някой може ли да ми каже дали полета на бръмбара може да се свири на пиано ако може моля и да кажете от къде мога да си намеря нотите.

 

има транскрипция за акордеон,която става за пиано,същото е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

След поста на Някой Друг, всички му скочиха :(

 

 

Цитати:

Бе не знам какво е правил Рахманинов, обаче се води на Римски-Корсаков

 

Не ми е в стила да се заяждам, но композицията си е на Римски - Корсаков, от там нататък, всеки може да си прави каквито иска вариации, кавъри и т.н.

 

ДА! Полета на бръмбара е на Римски - Корсаков, от там на татък както всяко произведение може да има транскрипци за най-различни инструменти

 

 

а всъщност, той SomeoneElse го каза

Римски-Корсаков го е написал за оркестър, а след това Рахманинов го е променил малко и адаптирал и написал за пиано, ако трябва да сме точни.

 

мисля, че имаше предвид, че версията за пиано не на Рахманинов, :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.