Jump to content
Българският форум за музиканти

ТРЕМОЛО


Pacho

Recommended Posts

Колеги,

посъветвайте ме какво тремоло може да се сложи на моята ретро "Кремона"? :):offtopic-001:

 

Ето снимка на старото магаренце: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=59392&photo=2

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=59392&view=2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо: За чий ти е тремоло?

Второ: хубаво дори и да ти трябва наясно ли си как се подменя бриджа и какви интервенции трябва да се правят по тялото. Не е да завиеш и отвиеш 2 болта :)

Трето: Да приемем, че знаеш какво трябва да се дълбае, а можеш ли да дълбаеш, имаш ли опит с дялането на дървесина и конкретно китари?

Четвърто: Да приемем, че знаеш и можеш - а инструменти имаш ли?

Пето имаш инструменти и пркатически и теоретични знания: тогава какво питаш? Какво тремоло да сложиш? Ми нз аз лично не бих слагал тремоло ако не знам за какво ми е реално, а ако знам за какво ми е реално бих знал и какво тремоло точно да сложа :)

 

Извод: изясни си какво искаш да свириш на тази китара и дали имаш нужда от тремоло или ти е колкото да има и прецени риска да оклепаш нещо не е ли прекалено голям, само за естетиката. Ако ще го ползваш кажи какво свириш и какво тремоло ти трябва...

 

П.П. Сори но въпросът е глупав, при положение, че на мен може да ми трябва калер, ама калер за 450$ няма да сложа на кремона за 45 кинта, сеш' се? :)

 

С най-добри чувства:

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти разбираш ли от китари?

Музикант ли си?

Има кой да издълбае китарата ...

Какво е това калер?

Трябва ми някое евтино тремоло, което да може да се нагоди по китарата.

АнадънМо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за какво подяволите ще инвестираш в КРЕМОНА , парите които ще дадеш за едно тремоло вкарай още 50 - 100 и ше си вземеш китара (която няма да е българска и ще има тремоло ) освен ако нямаш някакво излишно тремоло де :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не така де! Има и готини кремони :) Иначе калер можеше да сърнеш гугъл Kahler се пише и е двупосочна тремоло система, при която тялото не се дълбая за хиляда пружини, а се дълбае плитко гнездо, колкото да се нивелира системата .

 

анадъмнно мисля че беше няква псувня тип ай сиктир на турски, ама ще те излъжа :)

 

А иначе дали разбирам от китари - ако кажа да ще съм глупак! Ако кажа не - няма да съм прав. Да кажем, че поназнайвам досатъчно :)

 

Все пак успех с кълцането - щом те влече може и зр флойд да сложиш :)

 

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз акъл дали да инвестираш в Кремоната няма да ти давам (явно си решил, макар че икономически наистина няма смисъл, значи сигурно има други съображения).

 

xxxx предлагат по онлайн каталози евтини, но много читави бриджове от разни по-второкласни производители за по 40-50 лв. (аз си взех един Уилкинсън-подобен за 42 лв. или нещо такова и съм безумно доволен), при това май вече си държат бройки и на склад. Check this out!

 

Щом си предвидил дълбане и говориш за "тремоло" (а не за фиксиран бридж) препоръчвам, каквото и да избереш, да е с двуточково окачване (а не на 6 болта). Обаче другата предпоставка за това да е използваемо е да смениш и ключовете с някакви нови (евтинки, но вършещи работа, могат да се вземат за 30-50 лв., примерно от Тони Капъша, а вероятно и от xxxx).

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това с флойда много ми допада като идея исакм да видя КРЕМОНА с Флойд хахаха много ще е как да кажа тузарско :) но инче евала му на пича за амбицията ако го направи ще е много яко но ще прайоса пари на вятура не го казвам за др но сум минал по тоя път - Ъпгрейд да българска китара , стана много по добре от първоначалния и вид саунд и всичко но пруснах прекалено много пари за тъпнята

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако имаш човек който да ти го направи и излишно тремоло ...което май не е така защото питаш какво тремоло ти трябва .

все пак не мисля че е вариант ама ти си знаеш !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ми някое евтино тремоло, което да може да се нагоди по китарата.

Евтино тремоло??? Ти луд ли си? При използване само ще разтройва китарата ти! Направо си вземи бридж, защото така или иначе след време тремолото ще го използваш само за това!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо си вземи бридж, защото така или иначе след време тремолото ще го използваш само за това!

 

:recourse: Ъ? Кво значи това? :recourse::recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен значи че ще го заболи главата от настройване и ще реши да не си използва тремолото като такова:recourse:!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове,

китарата е поръчкова правена в Казанлък от частен майстор с истински материали. Не е купешка дървена Кремона. Ключовете са маркови.

Затова мисля да я ъпгрейдвам.http://forum.muzikant.org/style_emoticons/default/metal.gif

http://forum.muzikant.org/style_emoticons/default/metal.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.