Jump to content
Българският форум за музиканти

Талпа Махагон се намери


Recommended Posts

Пичове, пишете колко души общо сме желаещите за махагон.

 

Не съм влизал във форума от два дини и видях, че вчера по обяд съм получил ЛС от съфорумец, от което научих, че в крайна сметка желаещите сме само трима.

 

Това означава, че ще трябва да вземем парчета по метър и нещо и да дадем към 80 кинта на парче.

Аз лично нямам нужда от толкова голямо парче пък и не ми се дават толкоз леффчета за нещо, от което реално ще ползвам само около една трета, особено като се има предвид, че ще плащам кинти и за доставка по Еконт...

 

Сега, обаче, виждам, че от вчера до днес са се появили нови желаещи.

 

Затова нека всеки желаещ да се афишира тук в темата или да пише на Demiurg.

Нека видим колко хора ще купуваме и всеки да си направи сметката какво парче ще иска.

 

Аз от сега казвам, че ми трябва ЕДНО парче, дълго 50 сантиметра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно - айде да спретнем една организация, щото мисля да взема цялата талпа, но заради транспорта ще трябва да я нарежа на парчета. Нека всеки който иска парче, да ми пише какви размери иска. Ако искате да правите китари, предполагам че 40- 50 см ще ви стигнат (моите басове са 50 и 51см). Та единия вариант е да я резна на по 50 см и който дойде, да си избира парче... Другия вариант е да ви "надпиша" парчетата по къстъм размери, ама все ще има някой недоволен от "нареченото" за него парче...

 

На мен първия вариант най- ми харесва, щото най- малко време ще държа един куп дъски вкъщи, и най- бързо ще си върна парите. ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали талпата става и за грифове, щото съм наумил едно ЛП, ама и грифа да е махагонов (ако стане де), тъй като отгоре ще има само лак :P . Та при положение че е достатъчно дебела (5-6 см) взимам 1.2 м. Ако ли не 50 сантиметра.

 

Да се включат лютиерите, и тези дето по-назнайват да кажат дали е става хавата за грифове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без напречен срез на талпата никой нищо не може да ти каже. Още повече, че не всяко парче от талпата дори и да е подходящо срязана, е подходящо за гриф. Най-добре си намери специално парче или готов махагонов гриф!

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво стана с тази талпа?

Ще пазаруваме ли?

Посъбраха се бая мераклии, некои решени да вземат по над метър.

Питам, щото прочетох в горните постове, че далаверата ще става тази седмица и тя мина, а гледам, че няма новини в темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то тая седмица имаше 4 почивни дена, батка.... А пичовете там не са от най- работните... При положение че товарят с камиони, за една талпа ли ще ми отворят.... Другия тънък момент е, че за да ида до там, ми трябва поне час, при добра пъта обстановка. Един час да ги изчакам да ме обслужат (щото винаги има по някой камион за товарене) да нарежа талпата и да натоваря парчетата, още един час обрътно.... и си стана половин ден. Демек не е нещо, което мога да го забърша мимоходом, на път за работа, ами трябва да си взема един ден отпуск.... Та малко тромава ми е организацията, затова ще ми помоля за търпение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ме разбирайте погрешно - не давам зор.

Питах до какъв етап е стигнала работата, понеже все по-рядко влизам и чета във форума, та рекох да не би да съм пропуснал някой важен детайл.

 

Ще чакаме, естествено. Поне му се видя края.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Момчета какво стаа с талпата. Ще се купува ли? Няма ли някаква по-скорошна информация?

Поздрави

м

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.