Jump to content
Българският форум за музиканти

Ключове


vlex

Recommended Posts

БЕ тя темата не е виновна за това, което хората пишат вътре... :) :) :) Никого не съм бил с лопата да ми отговори, на "глупавият" въпрос с дълбокомислени отговори, ама само това получих! На въпроса очаквах умен и изчистен отговор като от дими и го получих!

 

Може да затворите темата - явно има и инженерна пречка да правя експерименти.. :)

 

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и друг момент - ако сложиш 3+3 ключове на една редица (като на Fender-тип глава, примерно) първите 3 ще са ОК, но при вторите три ключа, освен, че ще трябва да ги въртиш в обратната посока на предишните, а и струните ще се чупят много неестествено след nut-а, дори е възможно самите ключове да им пречат...

 

За 3+3 глава положението ще е пак такова, ако сложиш пък 6 еднакви ключа...

 

Ето 2 картинки, които направих сам :surprise:

 

24203475197.jpg

 

 

24203475159.jpg

 

И другия, много важен, според мен проблем ще е, ще на глава за 6 еднакви ключа, няма да можеш изобщо да ги сложиш тия 3+3 ключове. Това е така, защото оста, на която се навива струната и минава през дървото на главата не е точно в цетъра на ключа, а малко в страни, и тогава, два ключа от двата различни вида няма да могат да застанат един до друг, ако изрично не направиш дупките между тях на по-голямо разстояние.

 

Eто картинка, за тези, които не могат да си го представят - третия и четвъртия ключ (ако приемем, че те са различаващите се) ще си пречат, ако не са еднакви...

 

head(back).gif

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо че свършихме дискусията, но ми е странно що реши, че струните ще се чупят неестествено? :blink: Те да не са залепени за струните, или може би има надпис "вкарай струната оттук" и иначе се чупи ключа? Какъв е проблема да се сложи обратно. И понеже явно почти никой не е разбрал - исках да сложа ключове six in a row на глава 3+3. Защо? Защото не видях ключове 3+3 за под 50 кинта в рф! И кво ще правя? Ми нищо - ще ме дразни разминаването на червяците или дупките за рамената на ключовете на тая винтидж глава. За някоя следваща китара, която е по-откачена ще ползвам нарочно 6х1, точно заради ефекта на разминаването!

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и друг момент - ако сложиш 3+3 ключове на една редица (като на Fender-тип глава, примерно) първите 3 ще са ОК, но при вторите три ключа, освен, че ще трябва да ги въртиш в обратната посока на предишните, а и струните ще се чупят много неестествено след nut-а, дори е възможно самите ключове да им пречат...

 

За 3+3 глава положението ще е пак такова, ако сложиш пък 6 еднакви ключа...

 

Ето 2 картинки, които направих сам :)

 

24203475197.jpg

 

 

24203475159.jpg

 

И другия, много важен, според мен проблем ще е, ще на глава за 6 еднакви ключа, няма да можеш изобщо да ги сложиш тия 3+3 ключове. Това е така, защото оста, на която се навива струната и минава през дървото на главата не е точно в цетъра на ключа, а малко в страни, и тогава, два ключа от двата различни вида няма да могат да застанат един до друг, ако изрично не направиш дупките между тях на по-голямо разстояние.

 

Eто картинка, за тези, които не могат да си го представят - третия и четвъртия ключ (ако приемем, че те са различаващите се) ще си пречат, ако не са еднакви...

 

head(back).gif

[/quot

 

Извинявай но това е глупаво! Ключа може съвсем спокойно да се върти и в двете посоки, така че просто зависи от коя страна ще навиваш струната :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Не си ме разбрал какво имам предвид - ще се получи така, ако се въртят ключовете в посоката, в която се въртят и тези, които са си на правилното място.

 

Иначе, vlex - прави каквото си решиш - просто си даваме мненията, пък и явно не можем да се разберем кой какво иска да каже - голяма работа, всъщност, ти си се захванал с това, което правиш, ти решаваш. Ако толкова не можеш да събереш 30 лв отгоре за ключове (които на фона на разходите за цяла китара, която си тръгнал да правиш, ако правилно съм разбрал, са нищо...), така че всичко да си е на мястото и както трябва, жалко, но ми се струва, че като дойде крайния резултат ще съжаляваш, че не си ги дал.

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека не прибираме на Нострадамус хляба с бързи пророчества :thumbs_up: Няма да страдам, защото ключовете като не ми свършат работа ще ги оставя за следващия проект и ще взема 3+3. Освен това вече сума ти време разправям, че склоних да взема 3+3 поради простата причина, че на главата, на това, което ще правя няма да тичкат несиметричности => ще стои грозно, а не търся грозна китара! Да не говорим, че не смятям, че човек е толкова зле, че да не запомни накъде му се въртят ключовете на китарата (пък дори и да се рине в китари като мен и половината съфорумци :P). Нищо де мерси все пак з амнението :)

 

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Eто картинка, за тези, които не могат да си го представят - третия и четвъртия ключ (ако приемем, че те са различаващите се) ще си пречат, ако не са еднакви...

Ами ще ги размени и няма да си пречат -1, 2, 3 на мястото на 4, 5, 6 и обратно. Тъкмо ще стане ХЕПТЕН каша. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.