Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем!


Redefine

Recommended Posts

От околко месец съм притежател на Randall RG75 и съм доста доволен, но днес когато го включих сигнала беше значително по - слаб от обикновено и се чуваше някакво шумене/пръщене. Имате ли идея какъв може да е проблема? Държа да отбележа, че този неприятен шум се чува само когато китарата свири, а не постоянно... Мисля, че не е възможно да съм избочил говорителя, защото не съм усилвал мн (все пак живея в апартамент)... Ампа е в гаранция, но все пак предпочетох да се допитам първо до хора с повече опит преди да го мъкна до Фактор... Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да кажа че съм разбирач...ама все пак...

 

Пробва ли кабелите? Има ли някакви педали/ефекти включени? Ако да, опитай с системата на изключването.

Може и нещо в китарата да е, но едва ли.

 

Също провери много ли грее. Пипни го отпред при врътките, отзад при кутията абе общо взето навсякъде. Може и някъде да се е окъсило. Но ако провериш всичко друго като китари , ефекти и тн и ако се окаже че със съгурност е нещо в Амп-а ще трябва да се разходиш до Фактор.

 

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш възможност опитай поотделно преампа и крайното стъпало. Също така има един често срещан по АМР-овете с ФХ Лууп проблем - замърсяване или прецакване на пластините на тия букси за ФХ Луупа. Щом твоя е нов надали е това, но за това се сетих. Успех! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами пробвах поотделно и с друг кабел и включих китара в компа и нямаше проблем... затова си мисля,че проблема е в ампа... Благодаря за отговорите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Baby Thomas, как бих могъл да пробвам поотделно преампа и крайното стъпало?... също да кажа, че не ползвам ефекти... компонентите са китара, кабел, амп...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами доколкото знам тоя Рандал има ФХ Лууп. За да тестваш преампа - ръчкаш си китарата във входа на Рандала, а от FX Send една жица в комп/Хай-Фай. За да тестваш РА-то - ръчкаш китарата в някакво камионче/процесор и от него в ФХ ретърн на Рандала. Само внимавай с нивата... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами доколкото знам тоя Рандал има ФХ Лууп. За да тестваш преампа - ръчкаш си китарата във входа на Рандала, а от FX Send една жица в комп/Хай-Фай. За да тестваш РА-то - ръчкаш китарата в някакво камионче/процесор и от него в ФХ ретърн на Рандала. Само внимавай с нивата... :)

 

Когато включих китарата в инпута на рандала и от сенда в компа - пак си го имаше тоя гаден шум (и в колоните на компа)... После от китарата през digitech rp300a в ретърна си беше ок... => проблема ми е в преампа, така ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не пич. Имам същия рандал. След като вече нямаш шум при свирене - свиркай си и rock on!

Гадния звук от Сенда в компа(или хи фи нещо) идва от това, че нямаш симулатор. Ако си нямаш понятие какво имам в предвид - потърси при поправка ремонт секцията или някъде другаде беше и аз се оплаквах от същия проблем с един Парк. Там след като ми се заяждаха, че не знам все пак накрая някой ми го беше обяснил наистина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато включих китарата в инпута на рандала и от сенда в компа - пак си го имаше тоя гаден шум (и в колоните на компа)... После от китарата през digitech rp300a в ретърна си беше ок... => проблема ми е в преампа, така ли?

Твърде вероятно. Защо не запишеш малко? Така ще можем да се ориентираме долу-горе от какво естество е източника.

 

Гадния звук от Сенда в компа(или хи фи нещо) идва от това, че нямаш симулатор...

Това мисля е друго. Поне аз доколкото разбрах проблемът на Redefine е с новопоявил се странен шум когати свири дори само китара -> АМР.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи записах семпъл обаче нямам къде да го кача... Baby Thomas, ако си съгласен може да ми дадеш майла си на ЛС и да ти го изпратя... иначе, както споменах в първия пост преди да стане тоя проблем при Master Volume 2-3 se чуваше толкова колкото в момента на 6-7... Другото се чува на записа...

пс: записа е правен с микрофон пред кубето...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бе ясно си го е описал, щом проблема не е в кабеляците и китарата, значи е в ампа(преампа доколкото разбрах). Най-добре да го носи в сервиз, G3 серият доколкото знам е доста некачествена. Един приятел каза че като си е взимал неговото е пробвал и 3-4 други от които всичките били с някакъв дефект, едно от които изобщо не работело, а един съфорумец 2-3 пъти го разкарва до сервиза да му го оправят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.