Jump to content
Българският форум за музиканти

Figured Maple Top


Fanatik_Priest

Recommended Posts

Така решил съм да си закупя една от следните китари Шектър:

 

Първата: ЦЪК

 

Втората: ЦЪК

 

Понеже китарите се различават общо взето само по инлеите и по топ-а, можете ли да ми кажете, какво точно означава "Figured Maple Top", понеже явно не е равностойно на черното (черешата е с намалени и затова цените се изравняват)? Иска ми се да знам, какво значи, защото още не съм си избрал една от двете и още се чудя.

 

Имам предположение, че може да означава, че шарката на дървото прозира, но ме съмнява. И понеже смятам другата седмица да правя поръчката, ще ми се да си изясня всички разлики, а не просто да избирам тази, която повече ми харесва (въпреки че май дотам ще се стигне, щото реално китарите са еднакви :offtopic-001: ).

 

Помощ народе!

 

ПС: Има и още нещо, в Томан пише, че черешата тежи 8 кила, а черната - 6. Според вас, доколко е възможно това, като се има предвид, че са от един и същ материал, с еднакви джаджи и без допълнителни аксесоари с тях?

Редактирано от Fanatik_Priest
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 кила?!? :P

 

Това да не е с твърд калъф и опаковка?

 

Иначе Figured Maple Top e точно това шареното, което виждаш - останалата част от тялото е от липа (basswood), но понеже кленът (maple) има склонност да става шарен и лъскав със специфични форми след като се обработи - затова го слагат най-често него отгоре; освен това, че оказва дадено влияние на звука на китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом цената е една и съща вземи тази по-лачената(червената). От скоро проучвам въпроса със 7 струнните китари и мисля, че тези китари(Шектер) предлагат оптимално за цената си качиство. Аз съм фен на 007 ЕЛИТ. Това с килограмите обаче много ме учудва, къде откри тази информация? Разлика между двете има и в адптерите. Червената е екстирийм и е с по мощни адаптери ето а другата е с някъкви "Даймънд +" тук.Е вече е ясно, че китарите са даже различни серий. И като я вземеш да се похвалиш. Ако си в София и е възможно ще съм щастлив да видя на живо китарата която избереш. :P

Редактирано от DJ SKRATCH
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за фигуред мейпъл топ-а!Диката,каза че разликата с такъв топ и без се усеща само на готина апаратура,ама понеже са на една цена-няма какво да му мислиш!а аз това чакам следващата седмица:

 

http://www.thomann.de/gb/schecter_demon_7_fr_sbk.htm

 

ще ти пиша ЛС като ми пристигне да я пипнеш преди да поръчваш(ако желаеш разбира се)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Тази китара е къртачка! Гледах я, още като я изкараха тази година, и, честно казано, едвам се удържах да не си я поръчам и то само защото вече си имам 7-струнна китара, от която съм съвсем доволен, та реших да не давам още грешни пари само за кеф ...

 

По дилемата на Fanatik_Priest: аз (при равни други условия, дет' се вика) бих си взел черната! Не че не си падам по червенокоси:P, но тази ми се струва малко натруфена и сякаш са вложили повече във вида й, отколкото в нещо друго ... не е от най-смислените мнения, ама някакво вътрешно усещане такова ...:). Иначе разликите в адаптери и др. неща, които са наистина съществени, ти си ги прецени!

 

Айде, приятно свирене и на двама ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Томан.де. Там пише, че адаптерите са еднкави и на вдете китари - Schecter Alnico Humbucker Pickups. Оказа се, че съм сбъркал килата - черната е 8, а черешата - 6. Това се вижда от price comparission-a. Но не пише да има бонус калъф. Иначе цените са много интересни - аз ги наблюдавам от няколко месеца тези китари, защото не им беше времето до скоро (изпити, рабирате ли), и преди известно време черешата беше 333 евро без намаление,а черната - като сега - 375 без намаление. Мина се, кво се мина и сега са на една цена, като черешата е намалена от 417 евро. Много странно, ама кво да правим? Та според вас коя би трябвало да е по-скъпа? И вие ако бяхте на мое място, коя щяхте да изберете, щото наистина избора пада на външния вид? Черешата е яка така, но пък всичко по черната блести - ключове, струни, бридж... и пак става сложно :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за фигуред мейпъл топ-а!Диката,каза че разликата с такъв топ и без се усеща само на готина апаратура,ама понеже са на една цена-няма какво да му мислиш!а аз това чакам следващата седмица:

 

http://www.thomann.de/gb/schecter_demon_7_fr_sbk.htm

 

ще ти пиша ЛС като ми пристигне да я пипнеш преди да поръчваш(ако желаеш разбира се)

 

 

Яка е тази, ама парите не стигат за нея (иначе и аз съм я сънувал в мокрите си сънища :P ). От октомври съм в София и ако се получи с моята и твоята - ще обменим опит, обещавам. А относно разликата в звука от хубавата апаратура - в положителна посока или отрицателна :) ? Малко глупав въпрос, ама да уточня, да няма фалове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Тази китара е къртачка! Гледах я, още като я изкараха тази година, и, честно казано, едвам се удържах да не си я поръчам и то само защото вече си имам 7-струнна китара, от която съм съвсем доволен, та реших да не давам още грешни пари само за кеф ...

 

По дилемата на Fanatik_Priest: аз (при равни други условия, дет' се вика) бих си взел черната! Не че не си падам по червенокоси:), но тази ми се струва малко натруфена и сякаш са вложили повече във вида й, отколкото в нещо друго ... не е от най-смислените мнения, ама някакво вътрешно усещане такова ...:). Иначе разликите в адаптери и др. неща, които са наистина съществени, ти си ги прецени!

 

Айде, приятно свирене и на двама ви!

 

мерси! :)

ама не са равни условията-би трябвало тази мейпъл топа да е по-скъпа,а понеже е намалена е със цена като на другата.

DJ SKRATCH е прав-в томан не са верни много от нещата дето ги пишат като спецификации!най добре виж в официалната страница на шектър:

 

http://www.schecterguitars.com/

 

там повечето 7-стр. са с по-дълга мензура-26,5 инчови(аз това търсех-за яко дропване),докато томан са написали на всички 25,5,а вече си видял разликите при адаптерите...абе доверявай се на производителя не на търговеца!

за апаратурата и мейпъл топа-в положителна насока :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Schecter са невероятно добри и красиви китари, пробвах една такава в Бостън. Имах намерениe да взема Schecter Omen, 6-струнна, но в последствие купих ESP. Не че Schecter-a се губи, той е следващия, но вероятно също ще се спра на 7-струнен (:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Schecter са невероятно добри и красиви китари, пробвах една такава в Бостън. Имах намерениe да взема Schecter Omen, 6-струнна, но в последствие купих ESP. Не че Schecter-a се губи, той е следващия, но вероятно също ще се спра на 7-струнен (:

 

може да се съберем да направим едно тестване+джем със снимков и звуков материал за колегите във форума,които не се присъединят.и без това ми се иска да пробвам аурелията ти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, доста добра идея е да се направи едно джемче, където да си покажете новите талпи. Аз лично ше се изкефя, тъй като само ми текат лигите по различни китари, ама няма как да ги пипна и чуя. Тка че go ahead n jam :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

супер!само да пристигнат дървесата и ще направиме една покана за всички желаещи и можещи във форума-с цел:

1.кеф- :drummer::P:virtuoz:

2.опознавателна- :):)

3.наливна- :):cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.