Jump to content
Българският форум за музиканти

Вашето мнение за....


CrystallineDry

Recommended Posts

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Какво имаш предвид? Кавъри ли? Щото аз го правя непрекъснато с мойта група ;))) Това си е до теб и песента - ако се съчетавате добре, защо не? :yahoo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Пловдив си имаме една страхотна група - Hell No. Тяхната вокалистка си пее мъжки вокали, при това супер добре ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кавъри става въпрос, защото в предишната ми група, като правихме репетиция и останат 10-15 минутки и се лигавим... и правихме веднъж Godsmack - Awake и според мен се получи сносно добре ( все пак аз съм нисък глас) и после като го казах на едни други музиканти и те... "ти луда ли си да пееш мъжки партии, т'ва е много смешно"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше (сигурно още има) едно крехко създание на име Капка в Плевен, та тя си пееше Сепултура без особени драми.

Огледай се и за сайта на Granulom.

 

Според мен няма такива пинизи като чисто мъжка и чисто женска песен. Освен това винаги съм твърдял, е музикалните произведения не зависят от тоналността, а от неща като МЕЛОДИЯ, ХАРМОНИЯ И РИТЪМ. Ти си пее където ти е добре. И ако групата не е назубрила песента от табулатури ше си я премести без проблем.

И последно щом Моторхед правят кавър на Куин - няма невъзможни неща.

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го правех непрекъснато,когато свирихме с рок бандата :yahoo:

Много е забавно,но истината е,че всичко зависи от това дали ти пасва дадена песен или не.Обаче аз лично мноооого обичам да пея мъжки партии ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз лично не съм привърженичка на идеята, особено при по-твърдата музика. Малко от момичетата, които съм слушала да го правят, ми допадат. Една жена няма красотата и мощта на мъжкия глас (според мен). Адекватно изпълнение в този стил може би, би направила жена с глас, подобен на Сандра от Guano Apes, обаче аз аналогичен на нейния глас никога не съм чувала!

Може би ще стане и с друг глас, но само, ако е тотален кавъра. Цитат на аранжимента, съчетан с мъжко канто, изпято от жена обаче на мен лично ми скапва емоцията от песента, честно. Няколко пъти сме изпадали в широки спорове с бандата заради това. И въпреки всичко - въпрос на лично усещане си е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

когато чух "гранулом" за пръв път - беше на около20-ина метра от клуба в варна и въобще и не подозирах че пее мацка...то хелоуини то метълщини,много добре се справя....стига да можеш да си дереш гласа...аз немога дълго време...после нямам глас,ама дали от водката....незнам...

 

искаш да станеш пълноценна метъл певица ли?

нека музикантите се напаснат по гласа,както се прави и винаги трябва д се прави....

 

на концерта на MANOWAR няква мадама изпя xxxx - i.j.malmsteen - мноо яко се получи

 

 

п.п.: абе дали малмстийн има нещо общо с "тийн"....

Редактирано от rocker_vn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да дам нагледен пример за това, което не ми харесва. Абсолютно по темата е. Бих се радвала да киментирате.

http://www.youtube.com/watch?v=JD2fJN120wc...ted&search= (И обърнете внимание на публиката долу)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грация мила, няма смущаващи пинизи в изпълнението на детето, освен факта че по дифолт тя трудно се справя с пеенето изобщо.

Освен това добрее е критерия ти относно музиката да не е свързан пряко с Шоу БизнесЪт. Прочее... Слушай Тина Търнър - тя пее мъжки песни по собствен начин, а "истинския рок" - Аврил... :cheers: Дай по-сериозно.

 

П.С. На кърк и лартс са им платили да се усмихват в абитуриентските си костюми...

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никого няма да анатемосваме тук. Нали идеята е да стане дебат :cheers::rockon:

 

Роко :metalist:,

не мисля, че съм дала най-добрия пример. Просто случайно ми попадна преди малко точно това парче и се сетих, че вчера четох тази тема. А относно Тина Търнър - аз казах - ако песента е направена наистина на кавър, вероятно ще се получи добре. А и тя си е глас все пак! Нали нямаме дързостта всички да се сравняваме с нея? :singer:

Усмивки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.