Jump to content
Българският форум за музиканти

Абанос/палисандър


Recommended Posts

ами да,както вика горера-нещо с жилката не е наред.сериозно,провери за радиално и тангенциално сечение и ще ме разбереш.после,тая паркетина с правилното сечение-много са на широко годишните крьгове-ще рече -кофти.по наситно-по-добре!!!абе не мога да го кажа 2 думи,но тия хави са рехава работа.на лс или телефон по мога да се обясня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ми аз ще се радвам да ме светнеш на лс за кво иде реч :virtuoz: а какво като едната е срязана тангенциално? Смис нещо ще се изметне ли, състейна ли ще скапе, прагчетата ли ще изпопадат :recourse:

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

лесно и ефтино, но тръабва да си го поръчаш и да си го платиш. http://www.maderasbarber.com/

миналата годин парче абанос за цигулка първо качество ми струва 2,5 евро. не знам колко ще ти струват разходите по транспортирането.

можеш да си поръчаш размера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едната си е баш quarter sawn и изглежда супер като фборд :) Другата ще видя за какво ще я ползвам, защото нямам скоро проект с изграждане на китара от до, но пък няма да изгние или мухляса седейки в работилницата я :)

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
лесно и ефтино, но тръабва да си го поръчаш и да си го платиш. http://www.maderasbarber.com/

миналата годин парче абанос за цигулка първо качество ми струва 2,5 евро. не знам колко ще ти струват разходите по транспортирането.

можеш да си поръчаш размера.

Здр. колега емигрант.Бихте ли ми казали къде се продават първокачествени абаносови грифове за цигулка за 2.5 евро?

Може и на имеил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, Владе, не си писал как се разви темата, използва ли въпросните паркетини от абанос, направи ли от тях фрборд? И, в крайна сметка, Диката оказа ли се прав по отношение на качествата на дървото? Драсни едно резюме. Рудолф. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми, използвах засега само едното парче - това, което е по-скоро радиален срез, а не тангенциален. Фборда е оформен, оразмерен, и готов за фретване, но очаквам да докарат в един столичен магазин едни конкретни седефени мъниста пролетта, с които ще си правя инлеите и затова не бързам с тоя проект. Отделно сега имам дргуи неща на главата. Забавното е, че моят проект, който си го правя за собствено удоволствие и за лична потреба е замразен, а един друг върви в момента :thumbs_up: Скоро ще има теми за единия, след още няколко месеца, надявам се, и за другия проект :P Дерзайте!

 

Поздрави,

Влад

Редактирано от vlex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

lubohar, не за 2,5 евро а за 2,25 долара ми дойде оферта днес от индия за А качество. От Мадерас като ти кажат че е първо качество не им вярвай !!! от Индия също

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.