Jump to content
Българският форум за музиканти

Абанос/палисандър


Recommended Posts

Аз съм мераклия, ама за абанос.

Мога д аси купя и сам, но предпочитам да направим комбина с още няколко души, за да мина Тънко. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ми принципно и тва е оферта... Някой може ли даде адрес на някой и-нет магазин, който няма да щави 20 пъти повече от цената на покупката с доставката :)

 

Аз искам принципно 2-3-4 парчета зависи колко излезе бройката бруто :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам, нали ти показах в мединтер, че парчето за фборд е 4 евро независимо какъв палисандър е или дали е абанос, НО доставката е 200 евро близо, като трябва и да купиш неща за поне 20 евро от магазина => прави си сметка колко излиза доставката на всички неща със задрестените куриерски фирми, с които бачкат от мединтер :/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, искате ли сериозно да си потърсим и да си вземем една дъска паркет от палисандър(ако има, може и абанос), и да си я делнеме?

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kaкто Dikata вече спомена от пакет паркет само 1-2 паркетини стават за лютиерска дървесина. Предполагам другото има чепове простотии... :P Аз съм по-скоро навит за инет пазаруване ако някой ни светне той отде пазарува (демек отде е най-ефтино и транспорта и матриала) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам, нали ти показах в мединтер, че парчето за фборд е 4 евро независимо какъв палисандър е или дали е абанос, НО доставката е 200 евро близо, като трябва и да купиш неща за поне 20 евро от магазина => прави си сметка колко излиза доставката на всички неща със задрестените куриерски фирми, с които бачкат от мединтер :/

Я да го видим този "мединтер" или каквото е там. некфи линкове, нящо?

Може да се говори с продавача и да му се обясни, че искаме да прати нещата с обикновена поща, макар че е съмнително дали ще се навие.

Пък и дори да се навие, доставката ще отнеме 8-9 месеца до година-две максимум. Ама все е нещо нафона на нищото...

 

Иначе в големите магазини абаносовите фингърбордове се харчат за по около $30-$35 парчето.

Демек - 50 лева за една летвичка...

Да ме извиняват, ама грош няма да им дам, мамка им чифутска! :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://madinter.com/b2c/index.php?page=pp_productos.php&tipo=1&md=1&codf=7

 

Цените са в евро за една бройка, ама изрично е казано, че бачкат с пощите само за испания и великобритания, и с някои куриерски фирми, САМО за покупки над 20 евро иначе не става далаверата хич :/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, утре почвам злобарски нов проект и скоро ще ми дотрябва палисандър за фборда... Давайте ако купуваме да се събираме, че не искам да го влача по учебно време тоя проект. Иначе ако някой случайно има фборд 22 позиционен за 628mm-ова мензура (24 3/4") да свирка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добри хора, днес понеже нямам да пиша тема за диплома и да се занимавам с 15-20 други неща, реших да се разходя да свърша малко по-маловажна работа та минах през едно магазинче за екзотичен паркет... Палисандър нямаха, но имаха тъмен абанос - малко по-светъл от типично черното дърво, което свързваме с думата абанос, и светъл - малко по-светъл от палисандъра... Предполагам са ги минали на борсата в някоя малка африканска държавица, но не е това въпросът! Важното е, че девойката беше особено мила и любезна (хе че как няма да е като аз питам :punk_guitar: ) и обеща да пита и дакаже дали ще ми продадат паркетини и че най-вероятно ще ми дадат 1-2-3... Квадрата беше 80$ което е ~ 115лв. Една паркетина излизаше към 10 по мои криви изчисления, та ако стане едно парче върши работа за фборд (600х90х15мм). А иначе точно тия които гледах бях перфектни парчета! Ще ви държа в течение как стои въпроса и ако стане далаверата мана небесна ще ни сполети всички дървари самоделци :)

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AХАХАХАХАХ!!! Нещо ми намирисва... Мирише ли ви и на вас? Споко от мен е щото се насрах от кеф! :dance::cheers2::yahoo:

 

Днеска имах път към магазина и фанах в крачка Da Big BOSS. Викам му така и така ше правим китари, ма не ми трябва цял пакет ала-бала 1-2 паркетини от абаноса (разбирай палисандър). Оня вика "Емии аз имам отворен пакет, тъй че става..." Нещо почна да ме подпира от вътре... "Еми хубу колко ще излезе едно парче?" Пича смята, смята и вика "Еми 6,30" Аз за малко да изкрещя от кеф :greenangel: Избрах две парчета и си стиснахме ръцете! Направо ще се разпоря от кеф...

 

Behooooold...

DSCN0082.jpg

DSCN0083.jpg

DSCN0084.jpg

 

:yahoo::happy::dance::bravo::ok::pray::(:ok:;)

 

П.П. Забравих да кажа: лака е полиуретанов, но при положение, че е 15мм дъска като се махнат излишните 8 няма и да има помен от него ^_^ А иначе ефективната реално използваамитеразмери на дъските са: 594х84х14мм. Магазина се намира в гр.София бул. Мадрид 7... Телефони ако искате кажете да пиша, да не стане я реклама я злоупотреби... Иначе от пакета имаше поне още 10-ина парчета тъй че има :ok:

 

Ае со здраве и со паркет :D

 

Поздрави,

Влад

Редактирано от vlex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде честито!

Този палисандър изглежда убийствен - не съм виждал с толкова интензивна шарка.

Да си го ползваш със здраве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vlex,с неудоволствие ще ти разваля кефа,ама едната паркетина не става за фингьрборд,а другата е много компромисна.ама маи те предупредих скоро.е,поне са евтини.не си изгорял много.за експерименти става хавата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да не стават парченцата?

Аз бих ги отнесъл с кеф, но при мен нещата винаги са едно към гьотере.

Може би жилките не са в правилната посока? :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ужким ги оглеждах да са чисти без деформации, без чепове, без мизерии... Къв им е проблема? Смис кажи да знаем за следващите :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.