Jump to content
Българският форум за музиканти

Препоръчайте ми китара


SlipFly

Recommended Posts

Jackson DKMG . Щом ще свириш жици това е китарата . Ето и малко спецификация :

 

Archtop alder body (with flame maple veneer on trans finishes), bolt-on maple neck, compound radius rosewood fingerboard, EMG® 81 (bridge) and 85 (neck) humbucking pickups, Jackson low-profile double-locking tremolo and black hardware.

Scale Length - 25.5” (648mm)

Bridge - Floyd Rose® Licensed Jackson® Low Profile JT580 LP Double Locking 2-Point Tremolo

Tuning Machines - Sealed Die-Cast Tuners

Body - Alder with Carved Top and Flame Maple Veneer on Transparent Colors

Neck Dimensions - 1st Fret: .735”, 12th Fret: .810”

PICKUPS :

Bridge Pickup EMG® 81

Middle Pickup N/A

Neck Pickup EMG® 85

Мисля че това е достатъчно за китарата . Ето я как изглежда :

 

158.jpg

 

 

Дам наистина е доста добра особено предимство поне според мен пред Рг-то е това че е с ЕМГ адаптори :)

Но за съжеление нямам толкова пари :) затова май засега оставам на рг-то.И също така още търся отзиви за адапторите на ибанеца :)

 

@ рахата добро предложение но не съм заинтересован от 7дем струнна китара

 

мерси за помеща фелъс:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да прозвучи тъпо, SlipFly, но ако пратиш китарката по пощата няма ли да ти излезе по-евтино?... Все пак знам ли колко е билета за възрастен на самолета. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък все по-често ми иде да си го затряскам тоя Jackson в главата. Не че е лоша китарата, напротив. Ама както по-горе някой каза - наистина качествените Jackson-и са над 1500 лева.

 

Гледам сега тук какви Ibanez-чета има за под 1000 лева ииии... :hysterical:

 

И двете алтернативи са добри. Просто трябва да видиш китарите на място, да ги чуеш и да видиш коя според теб повече ти пасва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти един модел дет ше те накефи според мен Ibanez RG320EX EMG pickups

Мдаа това предложение на колегата Petrucci е много добро,ако някой има менние и семпли да заповяда.Ето нещо друго за SlipFly:

http://www.thomann.de/gb/schecter_omen_6_fr_extreme_bch.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък все по-често ми иде да си го затряскам тоя Jackson в главата. Не че е лоша китарата, напротив. Ама както по-горе някой каза - наистина качествените Jackson-и са над 1500 лева.

 

Гледам сега тук какви Ibanez-чета има за под 1000 лева ииии... :hysterical:

 

И двете алтернативи са добри. Просто трябва да видиш китарите на място, да ги чуеш и да видиш коя според теб повече ти пасва.

 

така си е трябва да ги пробвам а това е проблевма в цялата ситуация.както и да е вчера чух някой неща с рг350 и ми звучаха доста добре :cheers:

 

а тва за пощата винаги съм си го мислил като идея ама не ми се струва доста сигурно .Затова живот и здраве след 1 месец ще ходя до Икономов и там ще пробвам тва което съм си харесал (ако го има в наличност) ако не Мисля да се метна до фактора в Варна ако не се лъжа се казваше Фактор там продават Уошбърн.

 

Мерси на всички мнения и изказвания много ми помогнахте:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мамка му няма ли за вас други китари на света освен джаксън и ибанез?????

аз за метълии бих си взел копие на гибсън като впифон примерно - мисля че вадят доста по-тежък саунд

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, виж за Шектер бях изключил. Препоръчвам ти да ги прегледаш обстойно. Доколкото съм чувал са изключително качествени като звук и изработка, особено за парите си и определено са насочени към металии.

 

Освен това какво пише на билетите на авиокомпанията ти е един въпрос, това каква е практиката е друг. В 99% от случаите с разбиране ти позволяват да си вземеш китарата като ръчен багаж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RG370DX BK,EB

PRICE: 814 lv

 

3pc Wizard II neck Basswood body Jumbo frets III bridge IBZ INF3 (H) neck pu IBZ INFS3 (S) mid pu IBZ INF4 (H) bridge pu Colors: BK Black, EB Electric Blue

 

и

 

RG350EX BK

PRICE: 889 lv

 

3pc Wizard II neck Basswood body Jumbo frets Edge III bridge IBZ INF3 (H) neck pu IBZ INFS3 (S) mid pu IBZ INF4 (H) bridge pu Color: BK Black

 

някой може ли да обясни каде е разликата защото аз виждам само на тремолото на 370 не пише че е Едж 3 а само 3 ...?

 

защото да ви кажа чесно РГ370 повече ме кефи като визия поради липсата на платка китара ми изглежда по изчистена един вид :rolleyes: но пък ако е по зле от 350 няма да избера визията . И разликата в парите я има..и немога да си обесня защо?

Ае ако някой знае да кеже 10кс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами най-добре се консултирай със служителя от музикалния магазин, когато си избираш китара, защото аз отворих няколко линка и във всеки пишеше различно. :happy::rolleyes:

 

 

Ibanez RG350EX link 1

Ibanez RG370DX link 1

 

Ibanez RG350EX link 2

Ibanez RG370DX link 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не очаквай кой знае какъв избор на Уошбърн във Варна.Хареса ми едно такова кухе там,но ел.китарите не бяха нещо особено.Имах Уошбърн за яко жици-Стив Стивънс беше модела-наистина си струва да се огледаш за нещо подобно.

Успех в Избора! :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам по-стар модел RG370DX и мога да ти кажа че разликата е само в панела, бриджа е същия. Преди имаше модели 550 и 570, после ги преименуваха на 1550 и 1570. Сега ПО-ЕВТИНИЯ модел 1550 с панел го няма (това може би беше най-добрата китара цена-качество от серията), но се появиха 2550 и 2570, които са също Престиж, но с DiMarzio IBN адаптери....

Не забравяй и тази RG320 има една готина особеност на дървото, дето по-добре някой друг да ти я обясни (на място ще видиш ;)) иначе не я гледай че и "липсва" единия адаптер в средата дето почти няма да го ползваш.... :)

 

RG370DX...... DX значи Delux ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи .. тази 320 и нея я гледах обстойно наистина има някаква разлика (минимална) в дървото , но пък при нея личния ми проблем е цвета в Икономов има 2 цвята от 3 по принцип които ги предлагат от сайта на Ибанец и точно сивото което и стои наи добре поне според мен го няма като избор в България ;)

 

Само да оточня че отпадна варианта да си зема китара от Англия щото както казах по нагоре не ми се рискува на летището а другото което е ходих до пощата и питах как стоят нещата с застраховане на пратките което е единствения начин да си пратя китарата щото иначе не е много разумно , та както и да е там ми искат 50 лири което ще ми излезне по скъпо от колкото да си я купя от Икономов :)

 

Вече съм се спрял и на два модела и те са рг350 и рг370дх

 

така 2те китари са идентични поне от това което гледам като характеристики

флойд,гриф,адаптори,джъмбо фретс и тук идва една особеност за която ме светнаха тези дни

 

значи 350то тъй като е с пикгард има "малко" повече издалбани места демек по малко дърво на самата китара докато 370 е без пикгард и няма толкова "дълбани" места :dance:

Редактирано от SlipFly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.