Jump to content
Българският форум за музиканти

M-audio Jamlab Usb Personal Guitar System


Slipaway

Recommended Posts

07070310184179-3.jpg

This special Hot Deal provides you with a one-stop solution to get your spreadsheets rockin’ – the M-Audio JamLab audio interface and GT Player Express amp-simulation software turns your laptop or PC into a virtual guitar amp - of course complete with a collection of virtual FX-pedals. 

The GT Player software is also capable of playing audio files in several formats, so you can jam along to your favorite tunes. When you’re trying to figure out a complicated lick, the software’s playback slow-down feature comes in really handy. And for those moments of hypercharged creativity, the package includes 160 MB of drum loops, so you can create your own tunes playing along to professional sounding drums! 

Of course, JamLab is also compatible with other software products: it supports Core Audio, WDM, ASIO 2, ReWire and the VST Plug-In interface. Simply install the software and drivers, get your guitar connected, plug the interface into your computer’s USB port - and get rockin’! JamLab is the perfect on-the-go guitar recording solution, as it easily fits in every guitar case!

Доста съм заинтригуван да си взема едно такова. Някой да е виждал да продават в БГ и ако да на каква цена? :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

аз съм виждал на две места

 

http://www.reset.bg/catalog/ - отиваш в multimedia

 

http://www.almar.bg/welcome/index.php?page...rt&Itemid=5

 

алмар уж са официални представители на маудио, но цената там е странно по-висока от ресет

не знам разбира се доколко цената в ресет е реална или просто е за зарибявка.

 

иначе и аз съм го харесал, но ми се ще някой който има да се обади и да каже върши ли работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също се замислям напоследък за такава джиджавка, но като разгледах отзивите по различните форуми, се обърках още повече... Един бил много доволен от хавата, но на друг въобще не му тръгнала на компа и т.н. Мненията бяха в двете крайности общо взето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам такова....слагам го в графата най-глупаво похарчени 50 $....софтуера е посредствен, хардуера също, без да съм специалист мисля че за тези пари и креатив би свършил работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми се щеше да го ползвам с една електроакустична китарка, за да мога да я свържа с pc-то и да си записвам дрънканици различни, които след това да се смесват със звук вкаран от миди в някоя хост програма. не съм спец, не знам доколко е възможно. но такава ми беше идеята

след като казваш че е глупост съм склонен да ти се доверч :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

все пак е най-евтиния ДИ-БОКС на пазара(освен ако не си направиш сам в къщи или не се бъркам нещо за цената),а и винаги можеш да го ползваш с друг софт :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам такова....слагам го в графата най-глупаво похарчени 50 $....софтуера е посредствен, хардуера също, без да съм специалист мисля че за тези пари и креатив би свършил работа

 

а откъде между другото си го взел за 50 $?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам такова....слагам го в графата най-глупаво похарчени 50 $....софтуера е посредствен, хардуера също, без да съм специалист мисля че за тези пари и креатив би свършил работа

 

а откъде между другото си го взел за 50 $?

от Ню Йорк. Не я препоръчвам тази играчка ама всеки си знае..Става, но без някакви очаквания а софтуера е леко гаден...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а като го включиш в usb без инсталиран софтуер, пц-то как го отчита?

 

Отчита го като него си, но после не работи. В инструкциите изрично е записано, че първо се инсталира драйвъра за джаджата и полсе се плъгва.

 

Имам такова и става за работа.

 

Що се отнася за китарджийския софт, който върви с него: спаред мен не е хич лош.

 

GT players Express е софтуерен китарен процесор по подобие на Гитар Риг-а. Пълно функционален е и легален, но е експрес версия т.е. с по-малко възможности от неекспрес версията, предполагам.

 

Има доста пресети и звучи доста добре. Инфо: http://www.dsound1.com/products/gtpexp_en.htm но са премахнали демо звуците на тази страница.

 

Има демо звуци на http://www.dsound1.com/products/gtpreset.php (пълната версия), а доста от тях се повтарят и в Експреса. Чуйте Preset 022 и от 97 нататък..много радват.

 

Стига толкова WS Teleshop:)

Редактирано от alexthegreat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И понеже елктриката още не е пристигнала,ето веригата:

 

акустична китара(настроена мн.ниско)-микрофон за лап топ(не по-голям от перце за китара)-лап топ (с вградена звукова карта)-GT players Express=

 

нсшьинс
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И понеже елктриката още не е пристигнала,ето веригата:

 

акустична китара(настроена мн.ниско)-микрофон за лап топ(не по-голям от перце за китара)-лап топ (с вградена звукова карта)-GT players Express=

 

нсшьинс

Звучи ужасно :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми като за такъв чейн няма как да е по-добре-класическа китара с найлонови струни и полуразлепен струнник+изброените по-горе върхови елементи от звукозаписната индустрия= :punk_guitar: ,

а и оше не сме приятели с кубейса!понатам с електричката и ДИ Бокса ще е друго :cheers2:

ставаше въпрос за това,че GT players Express може и да не е върха на сладоледа,но може човек да понаправи звуци с нея-разбира се не толкова "добри" като горните :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това предполагам е прост преамп, с подходящи данни за плъгване на китара (за разлика от на снд картите лайи ин примерно) и някакъв евтин ADC - 50$ определено ми се виждат много

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.