Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с Delta 1010 Lt


salt

Recommended Posts

Немалко хора си правят отделни инсталации за аудио и за друго. Точно за да не се сбозява яко. Но не е много удобно. Общо взето шибана работа...

 

Най-добри вариант е да си направиш собствено ИнсталлСД с помощта на nLite. Да не оставяш направо НИЩО от бозите на М$ и оттам насетне да ползваш само Портабъл софт, който не маже и не свини. Така шансът ти за добре вървяща система с по-дълъг живот и перформанс е много по-голям. Но като казвам "много" имам предвид "МНОГО"!!! :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, пробвах всичко.Преинсталация.На Windows, Cubase, Драйвери на саунд картата.НИЩО :)

Все същата.Как е възмобно.Всичко е ново, а не работи както трябва.

Ако някой има друга идея превди да изпратя платката за праоверка ще съм благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробва ли Платката на друг комп, защото има една гадна вероятност

да се е получила несъвместимост с дъното :)

Аз преди години имах същият проблем :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробва ли Платката на друг комп, защото има една гадна вероятност

да се е получила несъвместимост с дъното :)

Аз преди години имах същият проблем :thumbs_up:

Ами.Не съм пробвал.Щв пробвам.Всъщност ще пробвам да я сложа на друг слот, защото вмомента е на PCIexpress.Ще пробвам на нормален PCI,но трябва да може на експрес,защото преди работеше.Пъки дъното ми е толкова ново,че едва ли ще е от това.Произведено е 2007 година и е е съвместимо даже и с 4 ядрени процесори, PCIexpress и т.н.

Дано се оправи, че не мога да захапя вече почти месец с тази техника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;) И така.Борбата продължава.Днес смених мястото на картата.Сложих я на нормален PCI slot.Уаууууууу.Тръгна най-сетне нормално...но когато я върнах на PCI е slot-а, пак започна да пращи и влаче.Как да я накарам да проработи на PCI е slot-а, като по принцип би трябвало да работи, защото пише че е съвместима с такъв слот.И беше.Имали възможност да се настрои от някъде.Уточнявам, че първоначално я сложих не на PCI Express, а на PCI e слот.Има разлика между двата вида.Не знам каква е вътрешно , но на външен вид поне PCI e слота е като нормалните PCI(малко по дълъг) , а PCI Express е с много по къс конектор, и не може да се сложи там картата.Следователно би трябвало да работи и н на PCI e и на PCI слотве.

Някой да има идея какво да направя оттук нататък.Обърнах се каъм техникал съпорта на м-аудио Германия.Питат ме откъде съм купил картата.Е-е-е-е.Все едно има значение.Още малко и няма да ми помогнат, ако не е от тях.

Хубаво че и тук има компетентни хора. ;):) :)

http://www.m-audio.com/products/en_us/Delta1010LT-main.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорът е изключително прост - дръж си картата на нормален PCI слот. Както сам си забелязал работи съвсем нормално. Не зная какъв bandwith изисква тази карта, но силно ме съмнява да се нуждае от PCI-eXtended (съкратено PCI-X), което е различно от PCI-Express, чийто официални съкращения са PCI-E и PCIe.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорът е изключително прост - дръж си картата на нормален PCI слот. Както сам си забелязал работи съвсем нормално. Не зная какъв bandwith изисква тази карта, но силно ме съмнява да се нуждае от PCI-eXtended (съкратено PCI-X), което е различно от PCI-Express, чийто официални съкращения са PCI-E и PCIe.

Ами да де.Аз имаm PCI Extended на дъното.Там беше.Ама тоя компютър се е заинатил и така.

В края на краищата ще е на нормален PCI, но дали има вероятност да работи по зле ако е на PCI?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нямам представа, но както казах - съмнява ме да има нуждата от допълнителната пропускателна способност на PCI-X - т.е. вероятно нищо няма да загубиш ако я държиш на нормален PCI.

 

Най-добре си направи необходимите проби с проекти, които познаваш и ако няма пукане и други неприятни "ефекти" при latency на което си свикнал - значи там си е ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.