Jump to content
Българският форум за музиканти

Проект по реставрация на копие на Фендър Джаз бас


Recommended Posts

1. Може със шлайф машина - аз пребоядисах една стара Пълдинка (още не съм се похвалил тук де :D ) ама на големите равни повърности махах боята с шлайфмашина, по кривините на роговете - на ръка, с 80ти номер, докато стигна дървото, после със 180, после грунд, после с 800, после 2-3 слоя боя, минаваш с 1000, после пак боя, пак 1000 и вече лакираш. Само, ако не знаеш и/или не си го правил до сега - гледай да махнеш боята ИЗЦЯЛО, не трябва да има остатъци по дървото, дори и да си мислиш, че след боядисването няма да се виждат - вижда се, стича се, осира се работата, общо взето...! Затова и пребоядисвах на ново тая която аз правих... :beer:

 

2 и 3. За праговете и пикгарда - Иван ще се погрижи - аз сменях прагчета на една от китарите ми при него, но вече си бях купил мои - взе ми 20 лв, а с негови прагчета каза, че иска 50. Прагчетата в магазина струваха 25, така че разликата не е толкова голяма, но пък поне той ще ти каже какви прагчета ти трябват преди да се набуташ и да дадеш пари за такива, които не ти вършат работа. Иначе прагчета се продават във Филхармонията при моя приятел Веселин Койчев, повечето време там виси жена му де - та преди бяха 25 китарни Medium Jumbo, за бас едва ли са много повече. За пикгард мисля че видях няколко шаблона в работилницата му, може и да няма, но не съм 100% сигурен.

 

За акрилните бои, акрилния грунд и полирпастата мини през улица "Карловска" (до пешеходния мост от страната на реката, където е Новотела, само че в гругата посока :) ) в магазините за бои и лакове - там има направо на спрейове. Акрилната боя е 4,80 на флакон, ако не ме лъже паметта, лак има също за около 6 лв на флакон, полирпастата, която ще ти е достатъчна за полиране на поне 5 китари е 4,60. Тъпото е, че тая боя на спрейовете и след 2 седмици още не беше изсъхнала, можех да оставям следи с нокти по нея ;)

 

Координати на Иван (от Пловдив е) се двоумя дали да дам - да не сметнат че е реклама и да ми се скарат модераторите, та ако искате - пишете ЛС.

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.