Jump to content
Българският форум за музиканти

Metalcore Sound


TheRipper

Recommended Posts

значи първо се извинявам ако има подобна тема :)

така въпросът ми е там , че аз свиря от 1г. и за сега имам кубе със драив и незная какъв ефект да си взема..по принцип си падам по hardcore/metalcore и ми трябва нещо за този стил музика. Моля препоръчаите ;)

http://www.youtube.com/watch?v=PV6U___rE34...ted&search= по нещо такова си падам ;)

мерси предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми пича от видеото ползва Boss MetalZone MT-2. Аз лично също го имам това и след него съм вързал един 7-лентов еквалайзър на Behringer - EQ700 и съм си доволен от звука.

Сега Boss предлагат и MetalCore, който се води да е правен точно като за такава музика, ама не знам, дали ще има в България все още от тия камиончета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя Boss ML-2 Metalcore е доста скъп все още и не знам дали се продава в България.Тоя запис е с Металзон,но според мен не е най-добрия избор.Ако намериш някой да ти направи еидн лампов хай гейн преамп е най-добре,но струва пари.За какъв бюджет говорим и какъв усилвател имаш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

значи кубето е 15вата карер маи беше марката а парички имам кажи речи 100лв ама ако трябват повече ще пазаря "дъртите" за малко кинти :thumbs_up:

(отделно имам усилвател към които съм пускал китарата тои е 2 по 165 вата и си е нормален усилвател но китарата работи на него :thumbup:...)

Редактирано от TheRipper
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи кубето е 15вата карер маи беше марката а парички имам кажи речи 100лв ама ако трябват повече ще пазаря "дъртите" за малко кинти :thumbs_up:

(отделно имам усилвател към които съм пускал китарата тои е 2 по 165 вата и си е нормален усилвател но китарата работи на него :thumbup:...)

 

Свири си само в кубето...иначе наистина саунда на клипа си е Металзон-ски;) Ефекта е як,и аз такъв ползвам,има параметрик и може да изкара голямо разнообразие от изкривени звуци..

ако искаш виж тва - http://viewmorepics.myspace.com/index.cfm?...imageID=2501417

 

записвано е без кабел,а само с камера и без никаква обработка:greenangel: Все пак зависи и каква ти е китарата...ама ефекта кефи:hysterical:

За 100 можеш да си вземеш МТ2 на старо..потърси във форума:rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов ΜΤ-2 върви към 180 лева. Виж Digitech MetalMaster, макар че не съм му фен - върви към 150 лева.

 

 

Нееее, за 30 кинта разлика не си заслужава да се набиваш с Диджитек...Бос-а си е Бос

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С метълзона достатъчно метълкорски звук можеш да изкараш, но наистина си зависи от китарата, а също и от кубето. Все пак ако си вземеш и не се получи - няма да е от метълзона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BOSS Metalcore има в България.Райсинга го предлагат от няколко месеца вече,аз се каних да ходя да го пробвам да знам че съм свирил с такова нещо ама още не съм.Цената му е 2 стотачки и отгоре още някакви левове.Иначе за металкор освен готин драйв ти тряват и бая читави адаптери иначе винаги е половинчата работата,имитация няква.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BOSS Metalcore-a го има във Форса отдавна, както каза, аз съм го пробвал... цената му беше 214лв и може да се каже, че е по-добър от Metalzone-a (за метълкор музика)... или поне на мен доста повече ми хареса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще ти кажа друго. Търси своя собствен звук. Имаш кубе, имаш китара, истискай максимма от тях, ако все още не задоволява нуждите ти, си купи нещо с парите, които разполагаш. По-дорбе на старо, защото шанса да осъзнаеш няколко седмици дори дни по-късно, че въпросното камионче не е точно това, което ти ткрябва е голям. Тогава го продаваш събираш още малко пари и купуваш друго. Така си продължаваш докато не си купиш сносно комбо с което да си свирукаш, а през това време не събереш пари да си купиш още по-хубаво комбо или глава+кабинет. Другия вариант е да си купиш някакъв нисък клад процесор тип зуум или диджитек например, но трябва да знаеш, че това са си играчки и върши работа колкото да си играеш с различни видове звуци. Пробвай метъл зоун-а, аз лично не го харесвам, но не съм и фактор, тъй че трябва да пробваш и да си го усетиш сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за мненията , но наистина тоя металкор за 214лв направо китарата ми е 250лв няма смисъл. за сега ще търся нещо по ефтинко докато не вземе хубава китара след 2 3 годинки :) още един път благодаря поне ме насочихте какво да пробвам и какво да търся :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.