Jump to content
Българският форум за музиканти

Малко съвети за кубето ми


Recommended Posts

Та значи кубето е Маршал MG100DFX, а китарката Американски Фендер Страт. Отскоро се ъпгрейднах на кубе, а нямам никакъв опит с тях и като ръчна фендерчето и понадупя драйва още от половината нататък почва да си шуми стабилно. Въпроса ми е с какво да го понамаля? Ясно, че едната причина са адаптерите на китарката. Друга не ми е ясна в момента. :greenangel: Някакъв аналогов нойс гейт ли да използвам, или какво? Ако да, препоръчайте ми някакъв. Другия вариант предполагам е да използвам нойс редукшън от процесор, ама ако искам да използвам за някой лайв само кубето, ще е неприятно с тоя шум.

И като стана дума за лайв, ето и другия ми въпрос. Кубето си има изход лайн-аут, откъдето може направо да се ръчка в пулта. Правилно ли е да го използвам, или ако вземам саунда от кубето трябва да си е с микрофон? Защото пробвахме с тоя лайн-аут, ама май нещо не ми изкара звука, който ми трябваше. Може да е било от настройките в пулта, но все пак да питам кое е по-правилно.

Мерси предварително. :)

 

Малко офф... За хората, които ми даваха съвети за убийствения блус тон...Мисля, че след скуайъра като пипнах фендера ми стана до голяма степен ясно. :):metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

еми в общи линии шума е главно от адаптерите. аз ползвам BOSS Noise Gate NF-1 и е супер.

по другия ти въпрос - лайн аут-а най-добре не го ползвай. ако искаш хубав звук - трябва си микрофон пред кубето. няма начин :greenangel:

и честит Фендер :)

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Подкрепям абсолютно съвета на стратокастера - не ти препоръчвам за живо свирене лайн аута на което и да е кубе - с който и динамичен микрофон среден клас да извадиш сигнала ще стане по добре. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.