Jump to content
Българският форум за музиканти

Аматьорска импровизацийка


Recommended Posts

В обедната почивка се озовах с клавир и китарка около мен и ми хрумна нещо елементарно, та реших да драсна кратка импровизацийка. Доста аматьорска излезе за 20-тина минути, но ми навява разни спомени и се надявам поне на някой да му допадне. Като остане време, ще я развия по- добре и ще добавя и друг аранжимент.

 

Battle of freedom импровизацийка

 

Весел ден, връщам се на работа :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Поиграх си малко и наблегнах на една друга бленда. Всъщност презаписах нещата наново - надявам се това вече да ви хареса :thumbs_up:

 

П.С. Putfile не работи, така че отново The Battle of Freedom @ Data.bg - домашно записче

 

Поздрави :unsure:

Редактирано от nofearinc
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Поиграх си малко и наблегнах на една друга бленда. Всъщност презаписах нещата наново - надявам се това вече да ви хареса :thumbs_up:

 

П.С. Putfile не работи, така че отново The Battle of Freedom @ Data.bg - домашно записче

 

Поздрави :unsure:

 

Настрой си китарата.

Редактирано от racerx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано, не се разсърдиш, но звучи ужастно фалшиво!!! И не само китарата е фалшива, там има и тонове, които дразнят!!! Sorry, но питаш, за мнението ни и ние ти го казваме!!! Още веднъй извинявай, дано не си се разсърдил!!! Но все пак, надявам се тази моя критика, да е градивна и да подейства положително!!!

УСПЕХ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пич, супер зле е...

Не пиша за да се сърдиш, а за да не пускаш другия път неща, преди да си мислил...

Т'ва ритъм, т'ва нещо си?...

проблема в първия вариант е най-малко в блендата...

Бачкай! Ние сме насреща. И пак повтарям не е идеята, че не съм те дооценил - просто ти е рано...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, той човекът си казва, че е аматьорско. Може би повечето така сме почнали. Да не съдим прекалено, защото си давам сметка какво е да започнеш да се занимаваш с музика и да не си Моцарт, та да извират симфонии веднага. Та така, пич, кофти ти е музиката (особено сравнена с тази на ошлайфаните музиканти в този форум). Но ако имаш желание и се занимаваш сериозно с музика, след години ще пускаш неща, за които ти самият ще знаеш, че си струват. Между другото има моменти, в които има идея. Абе дерзай! С желание се постига много :) И още едно "между другото" - добре е, че като бях малък, нямаше интернет да си пускам тогавашните дрънканици да ми ги обсъждат, защото си се кефех на жалките опитчета и ако някой ми беше казал, че не стават за нищо (каквато беше истината), изобщо нямаше да продължа да се занимавам с музика :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ И аз съм на същото мнение. Не бива лошите отзиви за първите ти опити да те откжат от следващи такива. Давай нататък, след време ще демонстрираш напредъка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип, си падам по това да потискам и отказвам хората от неща, които не са за тях, но тук видях известна романтика и обещаващи загадки - давай смело и очаквам рутнята скоро да дойде, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Привет отново,

 

Както добре отбелязахте, това си е 'аматьорска импровизацийка', а не 'Концерт за цигулка и оркестър'. :) За съжаление не разполагам нито с добра техника (onboard audio, симулация на микрофонче за 5 лева и Casio без динамична клавиатура от... семейството на първите динозаври), нито с много опит ("защото си давам сметка какво е да започнеш да се занимаваш с музика и да не си Моцарт, та да извират симфонии веднага."). Всъщност надеждата ми беше да чуя нещо по- конкретно - да не използвам толкова натрупани акорди на места, да сменя тоналността, по- бърз ритъм или да го изтрия, за да не предизвикам хибрид между биологическа война и Апокалипсис. :) Нормално е да съм на светлинни години от Chrysalid, CyberGene, ...taka li e? - a taka., don_pepinio, zanev 70, Telerig и всички останали, чиито неща слушам и чета тук месеци наред.

 

Поздрави и благодарства за градивната критика. :P

 

P.S. За финал, нещо мое, разписано на Guitar Pro, за тези, които имат нерви да чуят още нещо, но този път по- чисто :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А бе, радваш ме :)

 

П.П. и едит:

В смисъл, че не се взимам за повече от теб по този въпрос.

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.