Jump to content
Българският форум за музиканти

Разстояние между струни и адаптери


Stone Free

Recommended Posts

Ползвах търсачката, но не успях да намеря тема по въпроса, та ако има, дайте линк и я затваряйте тая.

 

Та, интересува ме какво точно става при промяна на разстоянието между струните и адаптерите. Доколкото чувам аутпута се увеличава като намалявам разстоянието, което в голямата част е желателно...или греша?

Има ли ефект върху свиренето, от гледна точка на динамика, или разлика в тона?

Има ли случаи при които бихме свирили с по голямо разстояние?

Какви са предимствата и недостатъците на това да се свири с голямо/малко разстояние?

За каво трябва да се внимава? Освен очевидния факт, че не трябва да си вдигаме чак толкова адаптерите, че при свирене на последните прагчета да опират струните по адаптерите...

Такива неща, който се сети още, да казва :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Междо другото и аз имам същите въпроси... Браво че си се сетил за такава тема. Ще е полезно.

Главните въпроси който ме интересуват са : Променя ли се тона? и Трябва ли да е на точно определен наклон?

 

Мерси! Поздрави, Даниел!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам аутпута се увеличава, а динамиката спада. Ако искаш да запазиш динамиката си на същото ниво, а само леко да вдигнеш аутпута - можеш да вдигнеш само винтчетата на адаптера малко(при humbucker).

 

Ако греша, надявам се някой да ме поправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Колкото са по-близо адаптерите до струните - толкова по-натопорчен, подходящ за як драйв звук, но недостатък е, че дори на чиста китара е възможно да започне да криви, по-склонна става работата към микрофонии и по-малко време отзвучава тона (заради прекалено близкото разстояние на магнитите до струните). Като е по-голямо разстоянието, драйва е по-мек, по-малко, чистите китари са си чисти, състейна е по-висок (освен ако не е прекалено далече адаптера, разбира се), по-малка е опасността от микрофонии. Имаше някви универсални стойности - мисля, че около 3 милиметра, но истината е да хванеш отверката и да ръчкаш докато ти хареса. Аз все още си ги ръчкам всеки път като свиря и все още не мога да си избера.

Редактирано от Icarus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам че не е точно тука мястото да питам, но може ли да ми дадете няккъв сайт където е показано как звучи една мелодия на единичен и на двоен адаптор, както и на единичен и двоен с дисторжън? :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и още нещо, засягащо чисто механичната страна на свиренето с твърде приближен до струните адаптери.

На мен ми се случва дебелите струни да опират в адаптера и да правят много кофти тракащи и пукащи шумове докато съм си отпуснал дланта върху тях, за да ги заглуша при свиренето на някакво соло.

И то при 4-5 милиметра разстояние.

Даже заради това си сложих още по-дебели 4-та, 5-та и 6-та струни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.