Jump to content
Българският форум за музиканти

Драйвер за звукова карта Soundmax


Recommended Posts

Търся драйвер за моята звукова карта (по-точно чип на дъното) SoundMax.

Наскоро ми се наложиха много преинсталации на Уиндоус (XP Pro) и установих, че съм загубил оригиналното CD с драйверите за моето дъно ASUS (на дъното има стикер и пише, че моделъ му е P4P8x EAY, но една програма за системно инфо ми докладва, че дъното е P4P8X Rev 1.xx).

 

За аудио чипа SoundMax има буквално стотици драйвери и никой от тези, които изтеглих, не става за моя.

 

Пробвах всякакви драйвери като преди всяка инсталация махах старите в Safe Mode, използвайки Device Manager и програмата Driver Cleaner Pro.

С триста мъки успях да го подкарам криво-ляво с някакъв драйвер, но той пък прави проблеми - работи известно време (2-3 часа) и след това спира от самосебе си и пова да прави чалъми - не ми вади Уиндоус миксера, не ми тръгва Уинамп, ту мога да свиря с ASIO FX Processor, ту не мога... Просто нещо се цака.

Прави някакви страшни шашми в движение и се наалага непрекъснато да го преинсталирам, за да тръгне.

 

Спомням си, че *.exe пакетът с оригиналния драйвер от оригиналното CD инсталираше не само драйвера за чипа SoundMax, но и програмата SoundMax.

Не че мие притрябвала, но този драйвер, който ползвам в момента се дистрибутира в един *.zip файл, не се инсталира и няма програмата вътре, което ми подсказва, че не е същият драйвер, макар че го дръпнах от сайта на ASUS и ужким е за мойто дъно.

 

Има ли някакъв начин да открия този пакет, който ми беше на оригиналното CD и най-накрая да си подкарам мизерната on-board звукова карта?

Някой има ли същото дъно и може ли да ми прати аудио драйвера от оригиналното CD с драйвери за дъното?

 

Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Тъкмо смятах да ти дам няколко линка за драйвери и прочетох, че вече си ги изпробвал....

Дай ми някаква поща и ще ти пратя драйверите от оригиналния диск.

Ще ги сложа в архив (rar). Вътре има 2 вида драйвери (със сетъп програма) - за AD1980 и AD1985 в зависимост от версията на аудиочипа на твоето дъно (която не си казал каква е). Ако не стане едната, другата със сигурност ще стане. :hooray:

Редактирано от yamaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо смятах да ти дам няколко линка за драйвери и прочетох, че вече си ги изпробвал....

Дай ми някаква поща и ще ти пратя драйверите от оригиналния диск.

Ще ги сложа в архив (rar). Вътре има 2 вида драйвери (със сетъп програма) - за AD1980 и AD1985 в зависимост от версията на аудиочипа на твоето дъно (която не си казал каква е). Ако не стане едната, другата със сигурност ще стане. :hooray:

Супер! Благодаря, ще ти пратя пощата на ЛС.

 

А как да разбера какъв точно е чипът? Да го погледна на дъното или има някакъв друг начин?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Благодаря много!

Вторият драйвер се оказа подходящ.

Мисля, че си е баш истинският драйвер, само да не го урочасам. :)

Ще видим как ще се държи, но от сега имам усещането, че всичко ще е ОК. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.