Jump to content
Българският форум за музиканти

Една идейка с малко импровизация :)


Recommended Posts

Реших и аз нещо да пусна тука, да чуете че и аз посвирвам, а не пускам само малоумни постове във форума :) хехе

Не бе сериозно, неска зациклих на тая идейка, ...стилът е алт. рок май, ама не баш, малко по разчупено става по средата :slap:

Барабаните ги правих на ЕЗДръмера. Китарите са записвани с САмп и с процесор ГНХ1 за малко дилей, директно в саундкартата. Баса по същия начин, само че в микса му метнах и и Амплитюб за повече характер...

 

http://media.putfile.com/alt-rock

 

Казвайте мнения, препоръки, критики и въобще каквото ви падне :tomato:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших и аз нещо да пусна тука, да чуете че и аз посвирвам, а не пускам само малоумни постове във форума :recourse: хехе

:):thumbs_up::(:recourse:

 

Мнение - зарибяващо - кара те да си го пуснеш от начало, някак си :)

 

Препоръка - намери си некъв Layne Staley и действайте както би трябвало, ако обичаш ;)

 

Критика - басът излишно е напържен толкова (нали, разбира се, може и идеята на автора да е била такава и аз просто да не я разбирам) - пусни го малко по-жив и ще светне.

Не казваш какво си искал да постигнеш, но ако е това, което допускам, определено при баса трябва да има скърцане по струните, леко зазвъняване от прагчетата (поне веднъж, но не повече от три пъти) и разлика в силата им (например 3-та избива със средите си, 4-та е глуха, 1-ва и 2-ра - както решиш де...) :thumbs_up:

 

Друго - хммм....

:metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ее, мерси за отзивите. :hooray:

Наистина исках при баса да постигна по отчетлив и напържен звук ама нали без да става ужасно неприятен. Отправната ми точка е да симулирам до колкото мога звука на Джъстин Чанселор от Туул, ама в малко по фънки контекст. И, да тва със шумовете от прагчетата е умишлено търсено, ...аз даже си играх мултибанд компресор да му слагам, защото имаше едни високи дето направо ми отнемаха здравето :D

Ама ще пробвам и с малко по естествен звук, да видиме как ще се отрази :dance:

Ще трябва да си поиграя със повече звуци и конфигурации.

А Лейн Стейли...ехх, къде се крие от мене...никакъв го няма тука :)

Ама то аз ще е хубаво дори само да си седна яко на гъза да го завърша ако ще дори и само инструментално да остане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, пичове, радвам се че ви кефи...ще взема да го развия тва парче :) само малко да се освободя от задължения :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

баш сий алтернативно парчето,далеч съм от стила но определено мога да заявЪ че има хляб в него.

с един идеен вокал на место може да стане абсолютно.

Може би трябва повече алтовете да използваш за дръм-трака,характерно е за стила.. мисля

успех на татъка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха, смятам наистина да се позанимавам да поразнобразя барабаните, тези бяха по скоро пробен вариант. Мерси за отговора :recourse:

Вокал засега отпада като план поради липса на подходящ човек...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яко е ! Продължавай го както намериш за добре,няма да се меся с акъли-всеки си има виждане. :thumbs_up:

Успехи:rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ нямам текст, но това е най-малкия проблем. По-голям проблем е липсата на време да се седне и да се побачка както си трябва над парчето. На тоя етап дипломната ми работа и други подобни баналности са приоритет :icon_shithappens:

 

Иначе много се радвам на всички отзиви! :hysterical::):)

като има развитие пак ще поствам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гаден циклист :hysterical:

 

Кефи. Има още за копанье :)

 

За мойто нежно уше дистъра на китарите може да звучи малко по - модерно загладен, а не толкова рокаджийско, ама все пак ти си го свириш, ти си знаеш :icon_shithappens:

 

П.С. А, струва ми се, че можеш да смъкнеш една, че даже две идеи надолу цялото ниво на микса.

Редактирано от fLiSk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.