Jump to content
Българският форум за музиканти

детство мое


Recommended Posts

http://info.datacom.bg/shirpotreba/music/LSD1-03.mp3

 

начи тва е едно дето ми дадоха да милсирам заедно с едно друго дето съм го пуснал в "ДРУГО" ама там нещо микса не ки харесва и още работя по него

 

този микс стана по-добре като че ли, вокала е записван при мене, др тракове са записвани в някакво студио. Пускам парчето в авторска щото и мене ме кефи, а иначе моля като го чуете и да пишете как е микса според вас. Прилагането на ефекти не се одобрява особено от хората дето са ми дали да правя микса и барабаните и баса са предварително премодулирани и с шум, китарката няма да коментирам така е записана и тва е. как мислите става ли нещо от тоя микс или пак да се впрегам :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Барабаните малко "плякат" ... не фатално , но ... тва ми направи впечатление.

Баса може маааалко по-слаб.

Китарата е доста гадна ... звука много гаден (където има драйв), свиренето не е лошо да се презапише щото се разминава (особено в началото).

Пеенето - най-сполучливо :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

остави плякането:) ... де да знам за подобен тип суров звук, ако целят -дръпни малко ривърба на барабаните... + прекалено "чисто" и отчетливо звучат....

 

китарата съм съгласен...и в началото има един риф дето направо фалшиво си звучи.... ако е търсен ефект е кат дефект :-(

 

п.с иначе е КУЛТ!!! :rolleyes:

малко вокала на припевите все едно отсича тактовете прекалено "следва" ритъма, не му се "лее".... така че вероятно там трябва да се наблегне и да се презапише...+ добре би станало с още един глас + още един за маса...някак си добре ше ми звучи....

 

 

ппс. ама и аз ли кво разбирам - ма да се изкажа де :D .....ако пичовете ги кефи така както е - лет ит гоу както се казва....:D

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми харесва :rolleyes:

 

Защо не пробваш малко EQ на баса? Има какво да се турне, по мое скромно мнение. И да сложиш някое ефектче на китарата след това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

eee мерси то пеенето щото при мен е записвано хаха не просто може и по-добре ама мноооо ме дразнят предишните премодулирани записи и не мога да ги оправя да не съм магйосник ебати :rolleyes: и е записвано на 44.1 и то на 16 бита :-(:) и са плащали по 12 лева на час ще ги убия начи. вместо да запишат бараните там и др тука. Както и да е май ще се записва женски вокал отгоре и ще стане по-добре. На припевите е насечено точно по тая причина има и едно съскане дето ме дразни ама незнам просто тия записи така ръбати мда иначе реших че малко ривърб ще омекоти барабанките ама май сгреших :think: на едно место има некъв удар по микрофон на барабаните :D ужас. абе мога и по-добре да се справя ама и шум мани напрао съм ужасен, а нойс гейта реже щото има мн шум и става накъсано. Абе майната му нали е демо. Ама за следващия път ше знаят как да си дават парите че иначе :killyou:

 

абе и аз направих грешка с пеенето щото го записахме на един дъх и не направих добри корекции, но на общия фон .........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми харесва :rolleyes:

 

Защо не пробваш малко EQ на баса? Има какво да се турне, по мое скромно мнение. И да сложиш някое ефектче на китарата след това.

не щат братле не щат иначе ако питаш мене китарката ако се драсне тъдява наиш как ша звучииииии охххххх ама на

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hi Pesho! :rolleyes:

Звука ти няма ниски ...махни високите от дръмса леко! Снера кърти в регистъра

на другите неща. Реверба на дръмса е като мокър ...пробвай с некой роом

и по глух да е ...има готини импулси на лексикон

там от инструментните презети

И ти казвам няма лоу енд иначе свиренете си е като за демо нема проблем.

Всички се разминават...но с по добър звук нема да прави това впечатление.

Махни тези цъкащи честоти от барабаните.

 

Какво си слагал накрая...Л3 ли !?

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвах с L3 ама не стана така добре както с mackie нещо с тва L3 не се обичаме явно, на барабаните съм сложил R1 full тоя ревърб и съм сложил студио, може би трябва малко демпване. Проблема е че не искам да си създавам ядове с паниране у лево и десно че единия ми канал на картата е преебан и стерео картината не е в ред. тия дни ша си изпращам картата да ми я заменят. иначе барабанките :think: да прав си за цъкането. не съм го работил особено с мерак поради тия идиотски записи. Ще видя за тия барабани мдааа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hi Pesho! ;)

Звука ти няма ниски ...махни високите от дръмса леко! Снера кърти в регистъра

на другите неща. Реверба на дръмса е като мокър ...пробвай с некой роом

и по глух да е ...има готини импулси на лексикон

там от инструментните презети

И ти казвам няма лоу енд иначе свиренете си е като за демо нема проблем.

Всички се разминават...но с по добър звук нема да прави това впечатление.

Махни тези цъкащи честоти от барабаните.

 

Какво си слагал накрая...Л3 ли !?

Когато става въпрос за лоу енд - Налбантов е човека, когото трябва да слушаш, той видя зор с лоу ендовете :godbless: Не питай старило, питай патило :rolleyes:))) Така че се присъединявам към забележките му. Освен за реверба - не е задължително с ИР1, може да си еквализираш ретърна просто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hi Pesho! ;)

Звука ти няма ниски ...махни високите от дръмса леко! Снера кърти в регистъра

на другите неща. Реверба на дръмса е като мокър ...пробвай с некой роом

и по глух да е ...има готини импулси на лексикон

там от инструментните презети

И ти казвам няма лоу енд иначе свиренете си е като за демо нема проблем.

Всички се разминават...но с по добър звук нема да прави това впечатление.

Махни тези цъкащи честоти от барабаните.

 

Какво си слагал накрая...Л3 ли !?

Когато става въпрос за лоу енд - Налбантов е човека, когото трябва да слушаш, той видя зор с лоу ендовете :godbless: Не питай старило, питай патило :rolleyes:))) Така че се присъединявам към забележките му. Освен за реверба - не е задължително с ИР1, може да си еквализираш ретърна просто.

да и за това мислех мерси много за вниманието, то че е демо демо е ама все пак. проблема е че ме е страх с тоя бас да работя имам чувството че все слагам повече а то не е така явно. тва е щото още не съм свикнал с мониторите, все имам чувството че не трябва да звучи толкова басово, а трябва да се чува всичко. може би и е защото минах от HI FI на монитори, а там бях свикнал да махам басите щото уредбата ми даваше повече ниски. Е, полека лека нали за това е форума - да си помагаме. Уфффф, пък и много бързо ми се уморява ухото и като намаля ОК, правя пак корекции, увеличавам - пак не ми харесва, пак корекции. Гадна работа май тука вече не е до четене, слушане му е майката, а аз нали все бързам да напредвам. Хаха то май стана като изповед

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съскането и шума - недей да ползваш нойз гейт.

Ползвай шумов филтър или Noise Remover.

В Adobe Audition има вграден много добър такъв - маха шума без да ти насича и без да поврежда позитивния сигнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hi Pesho! :rolleyes:

Звука ти няма ниски ...махни високите от дръмса леко! Снера кърти в регистъра

на другите неща. Реверба на дръмса е като мокър ...пробвай с некой роом

и по глух да е ...има готини импулси на лексикон

там от инструментните презети

И ти казвам няма лоу енд иначе свиренете си е като за демо нема проблем.

Всички се разминават...но с по добър звук нема да прави това впечатление.

Махни тези цъкащи честоти от барабаните.

 

Какво си слагал накрая...Л3 ли !?

Когато става въпрос за лоу енд - Налбантов е човека, когото трябва да слушаш, той видя зор с лоу ендовете :D Не питай старило, питай патило :D))) Така че се присъединявам към забележките му. Освен за реверба - не е задължително с ИР1, може да си еквализираш ретърна просто.

да и за това мислех мерси много за вниманието, то че е демо демо е ама все пак. проблема е че ме е страх с тоя бас да работя имам чувството че все слагам повече а то не е така явно. тва е щото още не съм свикнал с мониторите, все имам чувството че не трябва да звучи толкова басово, а трябва да се чува всичко. може би и е защото минах от HI FI на монитори, а там бях свикнал да махам басите щото уредбата ми даваше повече ниски. Е, полека лека нали за това е форума - да си помагаме. Уфффф, пък и много бързо ми се уморява ухото и като намаля ОК, правя пак корекции, увеличавам - пак не ми харесва, пак корекции. Гадна работа май тука вече не е до четене, слушане му е майката, а аз нали все бързам да напредвам. Хаха то май стана като изповед

проблема приятелю ни е от малките басс вофери.... :wall: тава е

скоро ше събирам за Генелек вече немога :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съскането и шума - недей да ползваш нойз гейт.

Ползвай шумов филтър или Noise Remover.

В Adobe Audition има вграден много добър такъв - маха шума без да ти насича и без да поврежда позитивния сигнал.

и разваляш спектъра на инструмента

мани мани :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.