Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

интересно ми е дали някой от по-можещите е правил този ефект или подобен.Схемата съм взел от http://www.tonepad.com/project.asp?id=37 . Решил съм да го направя тъй като нямама кинти за фабричен та ако някой може да ми каже и от къде да си намеря частите по изгодно или навсякъде са една цена . Също тези които са си правили вече ефекти по схеми може да ми кажат за какво да внимавам и тем подобни :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Distortion педала е една малка част от чейна.

Специално този ефект не представлява нещо трудно но в случай че си се занимавал с електроника .

 

Ако ти в първи проект :

на пробна платка ли ще го правиш или на тази от тонпад

ако правиш платката си заслужава ако си я направиш сам в къщи но не и д ая поръчваш в платкаджииница

първо се копуват елементите и се проверява дали съвпадат като размер с тези от платката

 

 

При всички положения ако нямаш опит няма да стане нещо задовлително от първи път - ефекта може да работи но да не е надежден механично или да няма добър външен вид.

 

И помни че този дист се ползва за боост на мощни лампови ампове.

Сам по себе си е детска играчка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

уменията ми по електроника са сносни а относно платката в къщи намрих една универсална

Редактирано от Vertigo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

уменията ми по електроника са сносни

 

Знаеш ли как се познава кое краче на транзистор кое е ?

 

 

Относно частите много зависи от кой град си:thumbs_up:

Основни магазини за електроника са комет, електронинвест и други локални магазинчета. спекула с по-скъпи части естествено има. Това е бизнес и всеки си го движи както му е кеф. Обикаляш магазините и си купуваш от там от където ти е най-изгодно.

 

Захващането на нещо такова може да не доведе до сполучлив резултат с което схемата да не тръгне и така да си се прецакал най-малкото с купуването на частите и губенето на не малко време съдейки, че ще ползваш универсална платка. Правен ефект значи, че трябва да имаш сравнително добра грамотност в електрониката, и да знаеш как да отстраняваш евентуални проблеми което е по-трудната част от copy-paste и лепенето на елементите по даден модел.

Имай предвид, че един ефект никога не е само платката, напротив, това понякога е най-евтината част от завършеното изделие. Имаш кутия, конектори, копче за превключване, потенциометри, капачки и имаш задача да мислиш как ще направиш надписите на ефектчето..

 

Пожелавам ти успех B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

обаче ти бая неща си направил :thumbs_up: а ако пък насмета работата по платката баща ми ще ми помогне той разбира доста от електроника

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

обаче ти бая неща си направил ;) а ако пък насмета работата по платката баща ми ще ми помогне той разбира доста от електроника

 

грешен подход

И аз разчитах на баща ми ама нъцки.

Дойде и деня в който спретвах 50 ватов хай гейн и той наминаваше и коментара беше: да не мислиш че ш стане лесно, няма да стане за един ден, няма да тръгне али бали.

И като тръгна ампа на бащата му увисна ченето.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм правил такъв и нещо не ме кефеше звука - при повече дисторшън звучи омазано и за да вади добър звук трябва да се комбинира с гейна на лампов усилвател или пък да се настрой да го бууства.

 

Може би е от опер. усилвател който съм ползвал, но пък един път слушах няква песен на нирвана в която китарата звучеше по същия начин омазана така че може би е нормално за тоя дистер?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен тоя дистър не ми харесва (в оригинал)

Всъщтност спестено е, че в оригиналният ДС1 са сложили шотки диоди за кривене, а навсякъде пишат, че ползват 1н4148 което не е баш така ;)

 

Според мен всички дистъри с диодно ограничаване по пътя на сигнала звучат гадно, но това е мое мнение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.