Jump to content
Българският форум за музиканти

Изграждане на соло


Recommended Posts

Тъй като виждам че тук сме се събрали доста барабанисти,всеки си има свое мислене и начин на солиране,интересува ме как изграждате едно соло,свирите ли стандартни неща,импровизирате ли върху някакъв бийт или просто свирите някакви фигури в определено темпо.Интересно ми е също колко от вас използват кардан при свирене на соло и помага ли им това? :hysterical:

Редактирано от ^Drum_Master^
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами започвам някакъв ритъм, постепенно увеличавам брейковете - в смисъл стават все по-сложни и по-дълги, накрая ритъма се размива в брейкове и така :thumbs_up: Нямам кардан още ама мисля скоро да си купувам B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по принцип импровизирам върху някакъв бийт:добавям брейкове,тремолота,сменям бийтовете,темпата и така нататък B). Накрая се връщам към бийта,с който съм започнал (ако го помня,де :) ) правя финален брейк и отивам до кенефа :thumbs_up: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, задължително в солото трябва да има някаква пуслация, ритъм, бийт и т.н., за да надъхва, да носи кеф и настроение. Ако това се съчетае със сложни и изчистени дробежи в по-бързо темпо става супер ;) И всичко това трябва да е съчетано в единна конструкция, да не е хаотично. Когато мисля за соло, мисля все едно ще пиша песен, с разликата, че разполагам само с един инструмент - барабаните. Винаги целта ми е да издокарам мелодичността, подредеността и надъхването като характеристики на една песен, вътре в самото соло. Така хем се получава показване на техника, хем е приятно за ухото, защото се свири музика, а не хаотичен техничен шум :D Инъче не обичам солата дето са като 10 минутни брейкове - много бързи, много технични и много скучни... А да, кардан не използвам, принципно с касата свиря различни ритмични фигури по време на солото. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-готино е да съчетаеш кардан с фус, а това примесено и с добра работа на ръцете може да доведе до приятни резултати...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз лично свиря без кардан на солата си,тъпо може да звучи ама ми пречи!Когато си сложа кардана и трябва да си пренареждам сет-а.На мене най ми е готино да започна някаква самба или салса с много ниска динамика,постепенно да правя градация като краката ми си свирят типичните фигури за тези ритми,а с ръцете да си импровизирам нещо.При този начин на импровизиране най-гладко ми върви мисълта и правя най-малко грешки.

Редактирано от ^Drum_Master^
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично свиря без кардан на солата си,тъпо може да звучи ама ми пречи!Когато си сложа кардана и трябва да си пренареждам сет-а.На мене най ми е готино да започна някаква самба или салса с много ниска динамика,постепенно да правя градация като краката ми си свирят типичните фигури за тези ритми,а с ръцете да си импровизирам нещо.При този начин на импровизиране най-гладко ми върви мисълта и правя най-малко грешки.

 

 

Браво! :) Така стават супер яки и технични сола ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със солата на барабаните е доста сложна история !

Има доста концепции и за съжаление не мога да изложа тук всички тях ! Но като цяло най-много до моето мислене в тази посока се доближава мнението на marin zhelezov !

Струвами се , че много от нас забравят че трябва да сме творци а не папагали ! Не е задължително едно соло да е бързо и технически много трудно за да е качествено ! Само като пример посочвам сръвнението на солата на Стив Гад и Върджел Донати ! Аз лично, мисля че солата на първия ми казват и дават много повече !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз, като цяло досега не съм си изработвал някаква конкретна схема за сола. По принцип започвам само с барабанче (но не винаги), после включвам фуса и касата и т.н. Много често си тактувам с фуса на всяко време и импровизирам по сета. Ползвам и кардан, но не винаги както го почувствам на момента. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.youtube.com/watch?v=LmCsKNROEtg

 

Като говориме за сола на барабани.Тва е най-близкото до мойте представи за соло.Просто трябва да се редуват техничестите части с заразяващи публиката бийтове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.