Jump to content
Българският форум за музиканти

Предложение


Recommended Posts

Възможно е и преди да е коментирано това.

 

Имам следното предложение: настройките на форума да се направят така, че при редактиране на пост на дъното да не излиза съобщение, че постът е бил редактиран. Поне не и в първите 5 минути, както е в повечето форуми.

 

Доста често човек прави правописни или печатни грешки и някак си ме дразни този надпис отдоле след редакцията.

Мисля, че не съм единствен с такъв проблем, пък и, щом батковците в Америка са го усвоили този принцип, не виждам защо да го няма и в нашия форум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мен ме нерви малко.

Идейно е, наистина, да не важи за първите 5-10 минути, обикновено тогава си правиш бърз преглед и редакция на поста и коригираш някоя дребничка грешка. В този момент наистина не е нужно да виси такова нещо отдолу, запечатано завинаги в поста ти! :cheers2:

 

П.П. - един път се опитах да коригирам едно такова чрез "редакция", ама то взе че само си смени часа :thumbdown:

Като бенка на лицето е направо!

Редактирано от Anakon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, те затво навсякъде по форумите са го нагласили да се появява, само ако редакцията е направена след 5+ минути от пускането на оригиналния пост.

Но не знам каква е идеята в нашия форум да се появява мигновено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че в първите 15.

 

Мене пък не ме дразни и дори според мен помага. Така можеш да разбереш, че го е едитвал, а това е от полза в доста случаи, които няма да изброявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Я да тестваме дали най-сетне се е разкарала тази толкова "полезна" опция.

Мамка му, не е. :unsure:

 

Аз не виждам абсолютно никакъв смисъл от нея - няма да дебна кой е объркал правописа, па после се е поправял.

Когато човек си редактира поста и отдолу седи този цирей, болшинството от четящите решават, че:

 

1. Тоя е неграмотен - вижте го, един пост не може да напише като хората без да го редактира.

2. Тоя е прекалено голям педант - гледай го заради едната запетайка си редактира поста. Баси маниака, тоя сигурно си мие и ръцете преди ядене.

Стойте надалеч от него.

3. Тоя е олигофрен - не е могъл да си подреди мисълта и сега се чуди как да си редактира текста, за да може някой да разбере точно кво иска.

"Ха-ха-ха", ебаси имбецила.

 

В общи линии циреят на дъното води по-скоро до негативни размисли относно самият пост, отколкото към позитивни такива.

Мисля, че ед обре д ас емахне или поне обяснете за къв чеп е необходимо да се появява мигновено след редакцията, а не, само ако има редкация чак след 5-10 минути от пускането.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;);):)

И трите точки са абсолютни глупости. Това си е баш търсене на под вола теле.

За мен това отдолу означава, че човекът се е поправил, решил е че не се изказал както трябва, етц. Т.е. ако съм прочел вече веднъж този пост, ще го прочета пак, за да видя как го е перефразирал. А тези, които си оправят поста заради запетайки - хвала. Това е абсолютно нормално и няма нищо общо със педантичност или неграмотност. Предпочитам да го има тоя ред отдолу, но мнението да е със правилен правопис, отколкото да е написано джаста праста.

Това, че си поправяш постовете след това, говори добре за теб, според мен.

Преди няколко дена забелязах, че думата "копувам" вече не ми прави впечатление! ПО ДЯВОЛИТЕ! То бива неграмотност, ама да не ме хваща и мене.

Предпочитам навсякъде да има "the post has been edited", отколкото да чета 'тарся' и 'копувам' или 'някои има ли'. Но за съжаление, голяма част не редактират изобщо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, че е добре хората да си редактират постовете - всеки го прави. нЕ съм против редакциите, напротив.

Но все пак: каква е идеята да се появява това отдолу и то още след първата редакция по запетайките?

 

Или поставен по друг начин въпросът стои така: Защо хората навсякъде са възприели това съобщение да се появява само, ако има редкация 5 минути след пускането на поста?

Викаш, защото са по-прости от нас, а?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нито съм писал някъде, че са по-прости, нито мисля, че е разумно да съдиш човека по това, дали си е едитнал мнението, А няма как да е навсякъде другаде, защото в единствените 3 други форума, в които се подвизавам не е така, нито след 1 секунда, нито след 5 минути, нито след година....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повече съм склонен да се съглася с the_gorer, относно това, че този надпис не трябва да го има, но не заради трите точки, които е дал по-горе. Просто естетически е дразнещо.

 

А другото което ми се набива на очите, но не толкова много е това, че мнението може да се редактира само (не съм сигурен дали е толкова) 15 минути след като е постнато. Пиша в други форуми, където винаги си стои бутончето Edit под твоите постове и можеш по всяко време и независимо по каква причина да си ги редактираш. Може ли да се направи нещо по въпроса...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой да се е замислил,че това с 15-те отделени минути за редакция на постовете може да е съвсем умишлено? На всеки му се случва да бърка,но пък не тежи толкова преди да си изпратите постовете да ги прегледате за правописни грешки.

 

"Казана дума - хвърлен камък" е положението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.