Jump to content
Българският форум за музиканти

Я да попитам знаещите/можещите :)


Recommended Posts

Та така... Ползвам въпросната играчка и ме кефи доволно,но за съжаление шуми - не особено много,ама ме дразни. Искам да знам възможно ли е някой в България да се наеме да я модне,с цел елимиране на този шум,в оптимални граници? Не ме интересува колко ще струва (е,разбира се - без космически цени,надхвърлящи себестойността на ефекта :icon_shithappens: ),но искам да съм убеден,че плащам за резултат,и то успешен такъв. :hysterical:

 

LMB-3.jpg

 

Boss LMB-3 Limiter/Enhancer

 

Мнения?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами с батерия ли я караш или със захранване ? Може шума да идва някой от кабелите между ефектите . Аз лично съм чувал на живо шум от гаден кабел .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като съм си направил труда да пусна тема ТОЧНО ЗА ТОЗИ ефект,явно съм стигнал до някакво заключение? :icon_shithappens:

 

Ползвам стабилизиран траф на Boss,с него си захранвам и останалите играчки.Просто по метода на изключване стигнах до този ефект - а и по ревюта и прочие специално шума му е споменаван доста като характеристика. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми по принцип

тва му е работата на компресора/лимитера

да намалява силните нива и да усилва тихите

и така вдига шума

може би прекалено много компресираш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам как работи,нали не си мислиш,че бих си купил нещо,което не знам какво прави или пък не знам за какво е? :secret:

И това е Limiter/Enhancer,не точно компресор. :yes:

 

П.П. Модификацията на сигнала е в допустими граници,не "компресирам" много. Просто самия ефект има допълнителен "шумец". :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека хора разбиращи да си кажат мнението (аз и да гледам схемата и да не я гледам е все тая :secret: ), но според мен няма да може да се избяга от шума. Много от евтините компресори/лимитъри шумят, особено ако са "класически" продукти в производство от 10 и повече години. Това поне показва опита ми с подобни джаджи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам как работи,нали не си мислиш,че бих си купил нещо,което не знам какво прави или пък не знам за какво е? :secret:

 

кое те кара да мислиш, че знам какво би си купил?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем избягахме от темата - зададох въпрос и очаквам отговори по него. ;)

 

Много от евтините компресори/лимитъри шумят, особено ако са "класически" продукти в производство от 10 и повече години.

 

Явка,далеч съм от мисълта,че това камионче е "върха на сладоледа",но има нещо в звука му,което ме кефи доста.Живот и здраве - по-натам съм си харесал едно EBS-че,ама Boss-a е 100-ина евра,а шведското чадо е около 170,пък и тук ги няма. :(

 

Или пък ей това:

 

T-Rex Squeezer

 

Аре,че се размечтах...

 

П.П. Придържайте се към същината,моля,не желая да "злоупотребявам" с модераторските си права. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Присъединявам се към молбата! Никой ли не се наема да модне тоя ефект ??? Дори и да не говорим за промяна на схемата - може би с подмяна на елементи с по- качествени биха се пооправили нещата ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.