Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за Фантомно захранване (phantom Power)


Recommended Posts

Значи понеже мисля да използвам пулт phonic до към 200 лева ,а те едва ли имат такова захранване ще стане ли номера да си вържа микрофона и пулта за компа ? Микрофона ще е или AKG или superlux до към 300 лева ако има значение това де . Та въпроса ми е ще успея ли да го пусна без това захранване ? И ако не ква ми е алтернативата ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зависи дали самият микрофон е кондензаторен, т.е. дали му трябва фантомно захранване. На динамичните не им трябва и ще стане, но ако искаш да пускаш кондензаторни няма да стане. И AKG и Superlux имат и динамични и кондензаторни ... тъй че точен отговор не може да ти се даде докато не кажеш какви са моделите и дали са динамични или кондензаторни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох малко и горе доло ми стана ясно че това захранване е за кондензаторните микрофони точно за такъв тип става дума кондензаторни ....... Само че сега гледам едни миксери на phonic

 

единия е 210 лева и има Global +48V Phantom Power

а другия 300 лева и е +48V phantom power on mic channels

 

та ква е разликата ? И ще ми препоръчате ли нещо на тая цена горе доло ... Мерси много

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Phonic AM-120 дето е 100 лева най-евтиния няма

 

Верно... :greenball:

принципно инструментите които нямат нужда от фантомно захранване, не го и "усещат" - напр. динамични микрофони, китари и т.н - то затова и се нарича "фантомно". В този смисъл дали ще е global - ще тече по всички канали, когато е включено, или само по микрофонните - е в добрия случай въпрос на цена. Доколкото знам обаче, стават издънки с пъхането и ваденето на кабелите при включено фантомно, т.е. просто трябва винаги да се изключва когато се пъха кабел дори ако не микрофона, а нещо по другите канали. Само това. Не съм бил потърпевш, но пише че било harmful :hysterical:

Редактирано от Roevers
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи на тоя по евтиния идва фантомно на всички канали ,а на тоя по скъпия само на миркфоните канали ?

 

Ако е така значи това с на всички ще свърши работа също

 

Забравих да кажа че ще се ползва за вокали де ако има значение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото мога да интерпретирам термина 'Global'...вероятно се има предвид пускане на 48 волта на всичките микрофонни канали едновременно, за разлика от диференцираното фантомно, при което има възможност да го пуснеш избирателно само на определни микрофонни канали.....но и в двата случая на инструменталните входове не би трябвало да има изобщо 48 волта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна още нещо....не гледай, че на сайта на Phonic, на най-малкия им модел АМ120 не пише, че има фантомно захранване. Всъщност има - превключвателят се намира точно под канона/жака на 1-ви канал.....просто са пропуснали да го пишат. Ако нямаш много финанси и ще записваш само с 1 микрофон, спокойно можеш да вземеш и него. :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм и пред друга сериозна дилема .... Така или иначе ще се ползва миксера само за микрофона да може да се пусне ... не е ли по добре един предусилвател preamp Behringer даже дават техните за High-End колко са такива е спортно е дайте акъл де ? Mixer или Preamp ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм и пред друга сериозна дилема .... Така или иначе ще се ползва миксера само за микрофона да може да се пусне ... не е ли по добре един предусилвател preamp Behringer даже дават техните за High-End колко са такива е спортно е дайте акъл де ? Mixer или Preamp ?

Абе ти не гледай рекламите....хай-енд предусилвател за малко над 100 лв. как си го предствяш? Друг е въпросът, че наистина е по-добре дори и такъв евтин предусилвател, вместо предусилвателите на миксер от 200 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм и пред друга сериозна дилема .... Така или иначе ще се ползва миксера само за микрофона да може да се пусне ... не е ли по добре един предусилвател preamp Behringer даже дават техните за High-End колко са такива е спортно е дайте акъл де ? Mixer или Preamp ?

Абе ти не гледай рекламите....хай-енд предусилвател за малко над 100 лв. как си го предствяш? Друг е въпросът, че наистина е по-добре дори и такъв евтин предусилвател, вместо предусилвателите на миксер от 200 лв.

 

Мерси това исках да знам значи предусивателя ще ми е по-полезен само за микрофона от колкото миксерите от ниския клас сега на лична дано ме насочиш към нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Имаите предвид че не е хубаво "Фантомното" да е на всички канали ами да е само където е необходимо защото не мен едни "боси" и "гениални" " озвучители" ми бяха пуснали "Фантомно" на входа за китарата и ми беше изгорял един адаптер EMG 81 (за 300 лева го бях взел).

Незнам каква друга техника е потенцялно "рискова" затова внимаваите!!!

Редактирано от avaavaava
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.