Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво представлява всъщност музикалният бизнес


Recommended Posts

скоро се натъкнах на тия книжки

http://www.ndfmlearning.co.uk/secure/music..._you_intro.html

има доста интересна информация.

Към всеки workboook има pdf файл за сваляне,но не може да се копира.Мисля че ще е интересно за всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Повечето групи включително и най-големите печелят парите си от концерти и турнета. Там е истината. В днешно време при този наплив от МР3 просто пари от продажби на албуми не се правят никъде по света. Преди няколко години случайно попаднах на класация с групите печелещи най-много пари от турнета. Разбира се първи в списъка бяха Roling Stones с не знам си колко милиона. Втори в списъка за моя най голяма изненада бяха.....TOOL?! Е някой ако ми каже че туул печелят пари от продажби на албуми надали ще му повярвам.

Та истината е че трябва да се свири наживо. Малки клубчета, големи клубове, концерти, фестивали, съпорти и т.н. Колкото повече...толкова повече.

Абсолютно солидарен с мнението. Отдавна го разправям същото. Ролинг Стоунс спечелиха около 300 милиона долара от турнето си 1999-2000 година. И това е най-печелившото турне в историята. А колко други турнета са имали...

Но наистина важното е да се свири. Тук ще цитирам една мисъл на Мони от Епизод. Те идваха да свирят при мен в Ботевград (в бившия ми вече клуб). "Много е важно да се свири на всякакви сцени за някакви прилични пари. Не се навеждаме за жълти стотинки, но нямаме претенции да искаме винаги големи хонорари. Като ни знаят хората от цялата страна обаче, ако направим голям концерт - ще дойдат много хора. Иначе интереса у хората трябва да се поддържа непрекъснато със свирене на живо." Не гарантирам да цитата да е 100% , но смисълът беше това.

Свирене му е майката. Къде пред повече хора, къде пред по-малко, ако в музиката която една група създава има бъдеще, то несъмнено ще настъпи. Ако няма - няма и да дойде. Проверката е висша форма на доверието, пък е казал другарят Сталин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.