Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся една схема


Recommended Posts

Търся схема на параметричен еквалайзер ЛЕЛЬ ЗП(съветски олд скул). :greenangel:

Имам такъв и се повреди.Честотните корекции си работят,но изходното ниво е доста малко.За сметка на това обаче шума който си идваше от него по принцип си е същия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка руска техника си страда от едно нещо - кондензаторите. Руските кондензатори съхнат доста бързо. Моят съвет е да подмениш всички електролитни кондензатори. ако не помогне, няма и да навреди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към изхода на еквалайзера би трябвало да има свързан някакъв разделителен кондензатор и най - вероятно той е цъфнал. Поне при радиота и телевизори проблема се оказва именно той. Когато пробие сигнала отива директно към маса и това може да е причина за слабия сигнал, така че провери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ми мен така са ме учили - като не го разбирам -да сменям по ред - едва ли има много части

Има си части бая и тва е възможно най-скъпия и бавен начин.Още повече,че някои от частите едва ли могат да се намерят(все пак става въпрос за дърт руски педал).

За кондензатора ще проверя въпреки,че според мен е по-вероятно да е някой ПП елемент.При всички положения проблема е някъде в изхода,защото и в байпаснат режим пак го има тоя проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ по-вероятно е да е във входа проблема.

 

Виж къде къде жиците от буксата. Разгледай в какви елементи влизат - транзистори или операционни. Виж ги дали са наред. След като оправиш входната част - частта преди самите корекции го пусни. Ако не работи виж тогава изходният буфер.

Задължително прегледай захранването дали отива там където трябва да отива и виж дали го има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изходния буфер беше проблема.Транзистора беше повреден.Не знам какъв беше - не пишеше нищо на него,но сложих друг NPN BC548 и работи нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.