Jump to content
Българският форум за музиканти

Струни за 36" мензура


MDFk

Recommended Posts

Купих си струнки днес. В магазина имаше Д'адарио само за 34" и за 36" но не и за 35", като за моя бас. Взех 36тици.

Слагам си ги като пич, и като слагам 5та, виждам че дебелата част на струната се намотава на ключа. Казвам си ОК, може да не се усети. Ама нъц. Имам чувството че 5та не вибрира като хората точно поради това - и даже се чува като че ли по-тихо. Възможно ли е или си въобразявам?

Баса ми така и така не хваща Си-то като хората(сток адаптери), но.... знам ли?!

 

Така ли е, ако на някой му се е случвало знае ли "лек"(ако е нужен), или да си трая ли до следващия комплект?

 

И такова намотаване на струната може ли да повреди ключа например? Съмнявам се, но до сега не ми се е случвало, и да си питам. :hysterical:

 

Благодаря за отговорите предварително.

 

пс. какъв съм карък, не може да си купя струни без нещо да не е наред. :hysterical: Миналия път пилашката с ножицата, а сега....следващия път ще са 6 струни в пакетчето, ама не за бас китара...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип 5-тата струна не е с еднакво високо звучене като всички останали, поне според басовете, които съм преслушал, а те са от какъв ли не тип ценови клас. Ключът не вярвам да прецакаш, но наистина като знам как ти върви, по-скоро бих ти казал да внимаваш с пренатягането, а да изчакаш да се отпуснат струните. Според мен няма причина да се притесняваш за ключовете :hysterical: Честити струни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази сутрин на трезва глава го преслушах пак, всичко на макс(без кубето де, него на 3-4) и мисля, че проблема с глухата струна е бил само в главата ми. Изглежда просто съм бил забравил как звучи баса, след като не бях свирил известно време поради липсата на една струна.

 

Благодаря ти, Викс! :)

 

едит: ще оставя темата отворена, може все пак да има някой който да има още инфо за нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Danihell: Аз съм си вземал често по-дълги струни отколкото са ми нужни и съм намотавал дебелата част на струните по ключовете. Не съм имал абсолщчно никакъв проблем с това, не вярвам и при теб да се получи. Поздрави!

Редактирано от Tannen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип 5-тата струна не е с еднакво високо звучене като всички останали, поне според басовете, които съм преслушал, а те са от какъв ли не тип ценови клас. Ключът не вярвам да прецакаш, но наистина като знам как ти върви, по-скоро бих ти казал да внимаваш с пренатягането, а да изчакаш да се отпуснат струните. Според мен няма причина да се притесняваш за ключовете :) Честити струни!

 

За ключовете съм съгласен,няма проблем с навиването. ;)

 

Обаче,Викторе,не знам какви басове си пробвал и по-важното - къде,и през какво,но вярвай ми - добре озвучен хубав бас няма фрапираща разлика в звученето между Си струната и другите.Ако пък трябва да бъдем абсолютисти - то и останалите струни не звучат абсолютно еднакво по "сила". :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
... проблема с глухата струна е бил само в главата ми.
... добре озвучен хубав бас няма фрапираща разлика в звученето

 

след кило и канче кой знае на кой свят е бил ... предполагам не само Си то му е звучало "глухо", и други екстри е имало ...ехехехе ... но най-важното е да се сетиш че можеш да потърсиш помощ във форума

 

:cheers:;):cheers::recourse::cheers::metalist::cheers::)

Редактирано от vhcs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.