Jump to content
Българският форум за музиканти

Addictivedrums + Ik Ampeg + Guitarrig 2.x


Recommended Posts

Привет ви,

 

реших и аз най-после да се пробвам с пустия Addictive Drums. Намирам го за доста полезен и даващ лесни резултати (в сравнение с Ezdrummer; DFH не съм ползвал).

 

Освен това, за да е пълна софтуерната салата вкарах и малко бас през IK Ampeg (да тествам и него) и китара през GuitarRig 2.

 

Честно казано, досега бях доста обезкуражен относно способността ми да докарам някакво прилично звучене на разните ми идеи - винаги ставаше сериозна боза, вероятно чистотна.

 

Този опит обаче ми вдъхна малко кураж, че нещата не са съвсем безнадеждни. Със сигурност не е върха и има какво да се пипа..затова ще съм благодарен на съвети относно миксирането. Имам чувството, че ми се губи някаква част от диапазона..някак постничко ми звучи..да вкарам ли още една кирата? :huh:

 

Стил: Метъл (с неясен подстил)

 

http://svetulko.hit.bg/My_Music/My_Theme_1...th_bass_1_1.OGG

 

Използвани:

 

китара: Stagg -> Берингер DI box ->PC (mic in)-> Samplitude host->GuitarRig 2 (пресет: пипан Frankimpelli)

бас: дялкана Кремона->Берингер DI box->PC (mic in)-> Samplitude host->IK Ampeg

барабани: Addictive drums - мой пресет на базата на фабричния Metal Lig (или нещо подобно)

слушалки: AKG K-55

 

Свиренето на бас НЕ ми е най-силната черта, пък и ПЦ-то свиреше неравномерно, че е слабичко:P

Шумът (особено в началото) е от баса...някак лови излъчването от ПЦ-то :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Там е вече. Извинете..бях го затрил.

 

Даже добавих и една по-стара версия с по-малко набичен бас http://svetulko.hit.bg/My_Music/My_Theme_1...0_with_bass.OGG

 

За съжаление свирнята е една и съща :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.