Jump to content
Българският форум за музиканти

Ampeg Svt3 Pro


Recommended Posts

Здравейте,

 

значи взех си тоя амп преди седмица две и не мога да спия и не мога да спя от тогава ... трябваше да разбера кво има вътре ... предполагам ви е познато това чувство.

 

Ta денс фанах една отверка и го отворих да надника ... и се успокоих накрая.

 

Гледах, гледах много умно и внимателно, чолпих си в носа, чесох се по главата и по други места дето не ме сърбеше иииии .... разбирасе нищо не разбрах ... ехехе ... абе нали бачака и вади як саунд, вече не ме интересува кво има или няма вътре.

 

Реших да шерна малко снимки понеже знам, че тука също има много любопитни като мен

 

IMG_0237.JPG

 

IMG_0238.JPG

 

IMG_0240.JPG

 

IMG_0243.JPG

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е какво му е сложното, транзисторчета и резисторчета, тук таме и някоя лампа, за да не им е тъмно на чарковете :dance:;)

Браво браво, дано да свърши работа за някой. Само не пипай, че разкачиш ли нещо после докато се намери кое е било разкачено :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Браво!!!

Мерси много ! ;)

 

Може ли маалко по-голяма снимка на кръглата бобинка дето е зад селектора на средите. Искам да е поразгледам за да видя точно как е правят (макар, че си мислих, че е на по-друг ферит навита :rolleyes:

 

 

Е какво му е сложното, транзисторчета и резисторчета, тук таме и някоя лампа, за да не им е тъмно на чарковете

 

^ Ако ти се вижда лесно го направи ти :dance:

 

 

Едит: Ако може да качиш и поо- големи снимки на цялата врътка ще се радваме ;)

 

А ако ти трябват схемите на това чудо кажи, че ги имам ;)

Редактирано от Nikifena
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трепач е ;)

 

 

//малко offtopic//

 

Благодаря за снимките. На мен винаги ми е интересно да видя как го правят големите.

 

В такъв случай, ето една снимка на Krank Revolution

Ако представлява интерес, мога да кача още няколко, zoom-нати на определени части от ампа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ех..да беше мой ампа ;) ...аз имам само снимките, сега ще ги кача.

Link (качват се в момента)

Редактирано от sw1tched
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Междо другото един приятел ме помоли за схемите на ампег. Ето тук ги качих само с образователна цел който е мераклия и му се вижда детска играчка да си сглоби едно ампегче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Може ли маалко по-голяма снимка на кръглата бобинка дето е зад селектора на средите

....

Ако може да качиш и поо- големи снимки на цялата врътка ще се радваме

 

другата седмица по някое време, че сега ме мързи пак да го разфасовам ... а коя кръгла бобина имаш предвид - онова голямото кълбо с намотките, това ли е ... а тия селектори на средите къде са, че аз нещо не знам къде да гледам ?... ехехехе ... ама гледам иначе ... ехехе

Редактирано от vhcs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
селектора на честотите имах предвид копчето на предният панел което сменя средите

то беше на 4-5 степени.

 

Да, на 5 степени е и ей тука намерих снимка точно на него (нямам фотоапарад под ръка в момента)

 

Ampeg-SVT3PRO_1.jpg

 

Слагаш на 1 и нагласяш тия честоти с потенциометъра до него, после на 2 и така ... аз още не съм му свикнал ама то винаги е така в началото. Вендъж намериш ли си саунда и врътките остават от нататък почти непокътнати.

 

ще нащракам и кълбото кабеляци при следащото отварярне

 

Поздрави

Алекс

Редактирано от vhcs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Олееее за малко да свърша много кеф ми направиха тея снимки!!! Ебати якото дали и моя Б115 ще изглежда така отвътре :Р макар и на 34 години :icon_shithappens: хахахах вери найс :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.