Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez Gsa-60


zombie

Recommended Posts

Какво смятате за този модел на Ibanez и има ли някой от форума, който да притежава това? -->Ibanez_GSA60BK.jpg

Наскоро я гледах за 239 Евро. Струва ли си според вас?

Видях и един друг модел за 220 Евро - Ibanez GRG170DX --> Ibanez_GRG170DX.jpg

Очаквам мнения, защото скоро заминавам за Германия и възнамерявам да си купя от там китарка.Имам около 250 Евро и това ми се струват добър вариант и двете. Но чакам и вашият отговор.

(Естествено, че ако реша да си купувам точно някой от 2-та модела ще отида да си я видя, пипна и чуя, но сега на 1-ва ръка искам мнение от по-опитните :D )

Мерси предварително и Rock On! :)

Редактирано от zombie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Ибанез понякога вадят доста прилични модели в ниския си клас...обаче учебните китари са си учебни китари и толкова...а за тия пари може да си намериш нещо наистина професионално от друг производител и/или втора ръка...само дето на главата ти няма да го има заветния надпис...за сматка на това ще имаш нещо което да свири много по добре...а нали това е целта на занятието...казвам ти го като най-запален фен на тая конкретно марка...моделите на Ибанез дето почват с G** просто не са най-оптималното решение в тоя ценови клас...освен ако не са втора ръка и не струват повече от 300лв. ...още повече че се готвиш да пазаруваш от чужбина където цените на инструментите втора ръка са доста привлекателни а избора на някой места е доволно богат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ibanez Gsa-60 - и в Бьлгария нова, е на сьщите пари!

е по - точно с 10 лева по- скьпо :)

 

 

това което казва preIbanez - по - добре не го чети

само заблуждава

китарата отвсякьде си заслужава тези пари

а цените са такива и в Германия

и отделно много ги купуват

изборьт ти е много добьр

това, че на някой не му харесва (нищо лично)

- не значи, че това важи за всички останали

 

разлика между 2-те особенна няма

(с изключение на нек хьмбекьра при втората,но ГСА сьс сингьл на нека праска екстра)

взимай която те кефи повече и като визия

пьк и като пробваш, която повече ти пасне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...не бе...не сме се разбрали явно...казвам че китарта СТАВА...не че е лоша...не че не си струва парите...не че е за изхвърляне или е боклук...напротив...удачна е...но...въпреки всичко е смешно да се твърди че това е професионален инструмент...по белия свят тези китари се ползват ЕДИНСТВЕНО с учебна цел...идеята им е да ги правят добре та после хлапето като се понаучи да свири на китара да си вземе нещо истинско от същата фирма...обаче...за същите пари човека може да се сдобие с качествен професионален инструмент...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

аз сьм имал такава 2-3 месеца вкьщи

заслужава си всеки лев

Айбаниз като за 1500 - си свири по - добре,

няма нужда от коментар

става вьпрос за китари до 500 -600 лв

 

ето какви от този ценови клас сьм имал ( вече не)

вьпросната Айбаниз ГСА 60

Епифон - Спешьл2

Джаксьн ЖС30 - стринг тру

ОЛП -тип Ван Хален

БЦ Рич мокингбьрд -бронз

 

и петте са си били екстра за ценовия клас

ГСА - не е нито по-добра,нито по-лоша

просто е много приятна китара за парите си

 

аз не твьрдя, че е супер професионален инструмент,но бих записал нещо с нея

и дори излезнал на сцена ( или бих я взел за бекьп,най малкото).

И ТВЬРДЯ, ЧЕ СИ ЗАСЛУЖАВА ВСЕКИ ЛЕВ.

говорим за ценова категория - 500 -600 лв!

(нови, не секьнд хенд)

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ако говорим за нови китари в тоя ценови клас веднага се сещам за ВИНТИДЖ с адаптери Уилкинсън...по моему класика в ценовия жанр...съвсем смело може да записваш с тях каквото ти харесва на професионално ниво...изработката е отли4чна...звуковите качества превъзходни...кеф ти основна китара...кеф ти бекъп...а на старо за тия пари си продадох стария седемструнен ибанец рг7321...които извинявай ама е класи над...но и аз си падам по девствени китари и скоро мисля да се снабдя с едно винтидж парче за бекъп именно поради факта че понякога ми се налага да ползвам бекъп китарата си като основна...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи аз като цяло не мога да свиря на китара (ако не броиш 10-на акорди и няколко песни на металика,както и една авторска на групата(2-ро уточнение , по принцип свиря на барабани в бандата) )

Тази китара смятам да я ползвам горе-долу за учебна както казахте, но просто искам нещо, което няма да е пълен боклук и ще ми служи добре :drummer:

От друга страна и Ibanez много ми харесват като марка и звучене B)

Благодаря за мненията.

Наистина за толкова пари е възможно и да си намеря нещо по-добро, но и варианта за Ibanez-a остава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи каквото ти звучи добре. Отидив магазина, и пробвай.

 

Нещо по-добро не мисля, че ти трябва в този момент, едва ли си купуваш китара за цял живот. Просто си направи сметката, и си вземи каквото ти харесва. Яките китари може и по-нататък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти като влезеш в магазина ще ти окапат очите по различните китари, защо си се метнал на нещо което го има и в България ми е непонятно. Отиди там и си пробвай различни китари за тея пари и това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.