Jump to content
Българският форум за музиканти

Пособия за навиване на струни


spotlight_kid

Recommended Posts

Аве видях по талавизията некъв пич дето си сменяше струните и ползваше неква машинарийка която се слага на ключа и с една по-голяма ръчка ....та с тва пособие струната я нави за секунди..Знаете ли как се казва и дали го им у Българията...щото навиването на струните ме дразни много

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не му знам името кво е , но се продава във всеки музикален магазин за 3-4лв и е изключително удобно, винаги в калъфа на китарата нося такова, заедно с два комплекта резервни струни, молив, гума, острилка, бележниче, тунер със собствен кабел, каподастер и ботъл нек и тва е май от китарните джунджурии ;)

 

на английски е string winder, на български ще да е "навивачка за струни" ;)

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не му знам името кво е , но се продава във всеки музикален магазин за 3-4лв и е изключително удобно, винаги в калъфа на китарата нося такова, заедно с два комплекта резервни струни, молив, гума, острилка, бележниче, тунер със собствен кабел, каподастер и ботъл нек и тва е май от китарните джунджурии ;)

а презервативче ;)

 

:green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в портмонето има един джоб с цип отделен само за това и нося по 4-5 винаги ;)

 

а че стринг уиндера е удобен - спор няма - дори при свирене на живо като се скъса струна е задължителен.

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имах и го загубих, но сега ползвам на другия китарист в групата. Много е удобно и струва около 4лв. Ако скъсаш струна на концерт е незаменимо, но и като сменяш вкъщи спестява около 30минути ;))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имах и го загубих, но сега ползвам на другия китарист в групата. Много е удобно и струва около 4лв. Ако скъсаш струна на концерт е незаменимо, но и като сменяш вкъщи спестява около 30минути ;))

да наистина навиването отнема половин час и куп нерви...пък и аз не режа струните щото ако се скъсат от края...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, аз в такъв случай да питам, като го пробвах това си навих струната, но не около ключа, а извън него. Това ли е целта? И ако е, какъв е смисъла?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

целта на това чуда на модерните технологии е да си навиваш струната където я навиваш както обикновенно, като просто не въртиш ключа с пръсти а с няколко бързи и стегнати кръгови движения на въпросното чудо си готов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз му казвам "манивелка" - абсолютно задължителен аксесоар за подменяне на струни, особено ако това става по-често щото иначе китката ... но не е подходяща за китари, на които ключовете за монтирани спрямо ръба на хедстока на ъгъл различен от 90 градуса.

вероято е да има такъв аксесоар в магазина на xxxx или в малкия цум.

аз си купих тази джаджа от www.stringsdirect.co.uk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно манивела му се вика на т'ва... много удобна джунджурия и освен това от долната страна има приспособление за по лесно изваждане на струната от бриджа... имам предвид на акустични китари ако са по тази система де :) ...абе все едно... така и така не мога да обясня к'во имам предвид :wall: :wall: :wall:

Редактирано от boogerman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имам такова много е яко

 

тук както писаха хората по-нагоре са по 4 кинта. само за сравнение да кажа, че в америка са по 50 цента :)

1 приятел беше там преди 2 години и ми донесе колан за баса. видяхме се.. показва кво си е зел и се изфука, че е зел 5-6 такива за нанвиване на струни... викам дай 1 и той ми подари...

тогава имаше тук таме такива ама бяха по 10-12 лева :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Един приятел има едно такова фендерско изделие, нещо като манивела. Има си гнездо кадето се слага ба ключа и си връткаш. Поне 10 пъти по-бързо се навиват. Нема да вр'тиш като откачен. Няколко врътки и си готов. Май от "xxxx" или нещо от тоя сорт ми каза, че го е взел за около 2 кинта. Много полезно средство. И аз смятам да се сдобия с такова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.