Jump to content
Българският форум за музиканти

Струни...


Bozzich

Recommended Posts

Значи, тъй като аз притежавам един (следва мръсна дума) squier bullet strat, при закупуването на струни с желаната от мен дебелина (10/52) си зададох няколко въпроса:

1. Мога ли да си изкривя грифа, свирейки с въпросните струни в ми - на кутийката пише, че са подходящи за standard tuning, но знае ли се, пък на мен главата не ми разбира

2. Възможно ли е да ми изскочи струнника и струните да се вдигнат твърде много, та да стане неудобно за свирене, и ако да - как да коригирам този проблем. Стига да нямам този от точка 1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ме съмнява да му стане нещо на грифа. На моята китара съм й сложил 13-56. Грифът не е мръднал, а свиря в ми бемол.

 

Ако мостчето ти се повдигне, значи ще трябва да сложиш още пружини отзад на тремолото. Другият вариант е да си настроиш китарата по-ниско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за помощта.

 

А откъде мога да се сдобия с още пружини за тремолото?

 

И... между другото... съмненията ми за грифа идват просто от факта, че продуктът ми е скуайър от най-ниската серия и е правен в Китай (то оставаше и другаде да е). Та ме е страх, че грифът при теб просто може да е хубав, а моят да е по-така... афиф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз току що си сложих 10-ки на моята (Squier Standard Stratocaster) и моста ми изкочи бая нагоре. Значи още пружини? Предполагам, че се продават, каква им е цената горе-долу?

А лошо ли е за китарата ако сега си я настроя и си свиря докато си купя пружини, имайки предвид, че няма да си ползвам тремолото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи преди да тръгнете да пазарувате пружини затегнете двата болта, които "дърпат" пластинката на която са закачени пружините. по този начин увеличавате напрежението върху пружините и те дърпат повече, т.е. моста няма да се вдига. ако и това не помага, чак тогава сложете още една пружина, но аз лично предполагам че няма да се наложи (10-52 не са толкова дебели струни).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи преди да тръгнете да пазарувате пружини затегнете двата болта, които "дърпат" пластинката на която са закачени пружините. по този начин увеличавате напрежението върху пружините и те дърпат повече, т.е. моста няма да се вдига. ако и това не помага, чак тогава сложете още една пружина, но аз лично предполагам че няма да се наложи (10-52 не са толкова дебели струни).

Аз току-що направих и 2те и моста не изскача. Все още се тревожа за грифчето обаче, не знам колко може да издържи. Засега все пак всичко е наред. Остава да успея да си смъкна струните (4+ мм на 12 прагче :bravo: .... ) и ще съм един щастлив човек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми наблюдавай грифа - ако след 1-2 седмици усетиш че започва да се огъва затегни малко truss rod-a (как се казва това чудо на бг?). а за свалянето на action-а: дерзай, тя ще си покаже сама колко може ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя отговор, дето ся ще напиша, напрао тре'е иде в раздел "Фукня" :cheers2::rockon:

 

Сложих пружини, понатегнах леекинко болтчетата на тремолото, дето държат планката отзад, и то не е мръднало с повече от милиметър, освен когато аз искам това да се случи (е, леко ми е трудно сега с ръчка и трябва яко бичене ама аз не я ползвам много anyway). Освен това, свалих струните до 2,6-7 mm на 12 праг и същевременно леко вдигнах адаптерите, но нищо никъде не опира и не бъзди без моето позволение. Като за пълен лаик в областта на китарния setup съм доста доволен, макар че по принцип не би трябвало да рискувам по тоя начин и да се оправям сам. Да се надяваме грифът наистина да издържи.

 

И... най-вече... сдобих се с X V-amp :music::) Знам, че не е чудо велико, но това е първият ми процесор и съм много щастлив да бида негов притежател.

 

Те тава е, благодаря много за съветите... и ако Евтим случайно попадне на тая тема и види, че самоволно съм решил да си бъзикам китарата, без да разбирам нищо... извинявам му се :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за пълен лаик в областта на китарния setup съм доста доволен, макар че по принцип не би трябвало да рискувам по тоя начин и да се оправям сам. Да се надяваме грифът наистина да издържи.

 

 

с право си доволен, честито! а за това че по принцип не би трябвало да рискуваш не съм абсолютно съгласен: за да се научиш трябва все някъде да почнеш. просто трябва да действаш на принципа "седем пъти мери..." за да си сигурен че дори да направиш грешка тя няма да е фатална (за китарата).

 

относно грифа не се притеснявай. ще издържи и още как. 10-52 не са МНОГО дебели струни.

 

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се, че са ми били сложили само 2 пружини, имах още една в комплекта и си я сложих, сега е плътно лепнат моста, доволен съм, въпреки, че не мога да ползвам ръчката наобратно... май ще трябва да затегна и винтчетата на тремолото... Danke за помощта :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моста не трябва да е залепен за дървото - във фендер.Цом си има инструкции където казват че трябва да е на околко 3-4мм, благодарение на което можеш да дигаш към 1 тон с тремолото (само че китарата се насройва доста зор като е трем. във въздуха)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.