Jump to content
Българският форум за музиканти

Пластична операция на бас Кремона


Recommended Posts

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

браво Марине,страхотна работа!

И брата има такъв бас,може да го накарам да се потруди като тебе :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Соц лозунг: С кремона в ръка, метъл ще творя!

Във всяка ръка кремона, на всеки пръст перо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Малко се притеснявам, че и аз ще възродя тази тема като гледам за втори - трети път и сега след 4 години, но си мисля че ще е по-добре отколкото да създавам нова такава.

И така и аз "забърсах" една такава "лопата", и макар че на снимките изглеждаше като да е в работно състояние - то не беше такова изобщо. (Ако рабера в крайна сметка как ще кача и снимки). Пикгарда е рязан все едно от второкласник и то от отделни парчета. Единият адаптер виси в капачката, логото е грубиянски изстъргано и на негово място има само едно петно :butcher: . Продължението е още по-страшно не се знае от колко време е била без струни (така пристигна), а праговете изглеждат така все едно някои ги е ползвал за подложка при нитоване или друга операция включваща чук, и удрящи се една в друга метални повърхности (или преждесвирущия е бил Железния човек). В интерес на истината изглежда това са оригиналните месингови прагове които са меки и се износват бързо, но какъвто и да е случаят гледката е потресаваща :blink:

Накратко, имам идея която може би няма да се хареса на повечето четящи и пишещи, но ако някой се смили и помогне ще съм благодарен. Искам да я възстановя, естествено не в оригиналния и вариант, но да е много близък и да лепна пак логото на Кремона - вари го печи го от туй Fender не става. Та снимки на лого намерих но ако някой може да ми даде размера му - защото снимките не са едно към едно. Търся също така оригиналните размери на пикгарда.

И останалото ще са експерименти :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kremona_glava_Fender.jpg

Ако ти трябва по-качествена снимка и други размери - кажи. Все още не съм го изхвърлил :)

Имам и другия модел, ама на него имам само стари снимки и няма как да измеря надписа, защото вече е заличен... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимката е супер. Много съм ти благодарен. Другото което издирвам са размерите и формата на пикгарда, защото този дето е сложен на тази китара е на парчета и само бегло дава идея за формата на истинския такъв.

И ако е възможно може би да споделиш част от твоя опит - гледам че си сменял ключовете та се питам сменял ли си друго и толкова ли е бил лош резултата (заключение отново в сферата на догадките и направено въз основа на самотните две струни).

Kremona_glava_Fender.jpg

Ако ти трябва по-качествена снимка и други размери - кажи. Все още не съм го изхвърлил :)

Имам и другия модел, ама на него имам само стари снимки и няма как да измеря надписа, защото вече е заличен... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bass_guitars_1.jpg

В това състояние беше преди време, в момента е само дървото и се чудя кога ли ще го изхвърля...

Така че за пикгард-а не мога да ти помогна...

Мисля че пазя ключовете, мога да ти ги подаря, ако ги намеря, ама не са в особено цветущо състояние..

Аз нищо не съм сменял - така ми го подариха баса :)

Виж тук за пикгард-а: http://www.terrapinisland.com/pdfFiles.html

Може би това: 

http://www.terrapinisland.com/2011/pdf/FPB4.pdf

http://www.terrapinisland.com/2011/pdf/Fender%20JB4.pdf

Принтиш, изрязваш, гледаш дали съвпада :)

Редактирано от dzwer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уау - не ми изглежда много добре - имам предвид баса. Иначе линковете са супер. ще видя какво мога да измъкна - все пак си мисля че тези соц. изпълнения в голямата си част са копия (откъм външен вид) и сигурно ще има и подходящ пикгард. Като гледам снимки на такива Кремони пикгарда е някаква смесица между джаз-бас с горна дъга на Мюзик Мен.

Благодаря и за предложението за ключовете, но имам друга концепция и те няма да паснат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.