Jump to content
Българският форум за музиканти

Кога започнахте да свирите?


Krasen

Recommended Posts

Здравейте!

Открих този форум в търсене на информация за ел. китари за начинаещ, разгледах форума от тук от там и се регистрирах.

 

Ще ми бъде интересно да разбера, от колко време хората тук се занимават с музика и по точно свирене на китара :thx:

 

Набързо ми хрумнаха някой върпоси :р

 

На колко години започнахте да свирите за първи път ?

Какъв беше първият инструмент (марка, снимки) и пазите ли го все още :rocker:

Ходихте ли на уроци и за колко време ?

Какво свирихте с учителя си :Р

След колко време сменихте инструмента с друг от по висок клас ?

Това прави общо колко години до днешни дни ? :Р

 

Предполагам че е имало такава тема, но не ми се сърдете или го приемете като един вид да кажа Здрасти! :hysterical:

 

 

 

п.п. и сега някой нубски върпоси

Реално сега искам да се науча да свиря на китара след като се зарибих много от една игра (хехехе все пак това е интернет форум ) играта се казва Frets on Fire за ПЦ и е клонинг на Гуитар Хиро от плейстейшъна :hysterical:

 

Та въпроса е че съм от Варна а не знам къде има специализиран магазин за Музикална техника и китари както и чаркове и т.н. знам единствено че в технополис продават няколко вида и скоро ще мина от там да ги разгледам.

 

Виждал съм по филмите, момчето свири на китара и не помня от къде точно излизаше кабел към слушалки и той си дивееше без да дига шум, трябват ли специални слушалки за тази цел ?

А колко пари струват средно уроците ?

Ако не знам нотите дали ще ми е трудно ?хехех като гледам в нета толкова неща има писани че ми става лошо.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 41
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

1. Започнах да свиря на китара лятната ваканция преди 9-ти клас ( това ще рече на 14 години )

2. Първият инструмент на който свирих беше акустичната китара на един приятел - марка "Орфей" ( :thx: )

3. Започнах с уроците 2 месеца по-късно до ден днешен ....

3. С даскала сме свирили доста неща - дори някой от тях не помня ноо ...

Joe Satriani - Always with me, Awlays with you

Metallica - Nothing else matters

Joe Satriani - Cryin

Joe satriani - Midnight

Joe satriani - Surfin with the alien

Joe Satriani - The crash of love

 

Gary Moore - Parisienne walkaways

 

Steve Vai - For the love of god ( искам да подчертая тази песен като най- трудна за изпълнение от посочените)

 

Steve Vai - Tender Surrender

Steve Vai - Warm Regards

 

4. Инструмента не съм го сменял до ден днешен - свиря със Stagg - идея си нямам какъв модел - звука му е много добър за цената си по онова време (420 лв)

Добавих акустична китара (неизвестен модел :hysterical: ) и Орфей модел копиен на фендер с 2 единични адаптера - него го използвам за "опити"

 

5. Това прави общо 3 години :hysterical::rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде един бърз отговор от мене:

 

- Почнах на 15 години (а ми се щеше по-рано, щото ми е само хоби, пък съм много пристрастен => нямам време за него)

- Първият инструмент ВСЕ ОЩЕ Е Скуайър страт (обаче много скоро ще му се случи гадна случка, за която не подозира (мухаха), но това при условие, че до месец и половина не си взема 7-струнен Schecter)

- Ходех на уроци от самото начало, ъъъ колко станаха... 2 години и половина, през които (си мисля) напредвах доста бързо, но дойде 12-ти клас, а бях в елитно училище => трябваше да спра

- С учителя свирихме предимно класика, но човека си имаше нюх в това (повече теоретичните му познания си мисля) в смисъл не наблягаше като повечето на изучаването на едно произведение, като ме бутне насън да му го изсвиря, а да схвана основните моменти, да усвоя някоя нова техника и тогава спирахме - беше му ясно, че след достатъен брой репетиция, мога да го изсвиря перфектно, но не беше това целта)... отплеснах се... та след 2 години класика, започнахме и малко по-различни стилове (боса нова и т.н.), но напуснах и сега съм много бос в боса новата :thx:

- Смятам да сменя инструмента след месец и половина, което ще рече близо 3 1/2 години с тоя боклук

- относно темите - прав си - има и други, като има и такава "за здрасти", така че следващия път мисли като правиш нова

 

а за нуубските въпроси си има и пиннати теми, които въпреки мързела, ще трябва да прочетеш, защото всеки друг това ще ти каже, така че нямаш избор :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започнах на 16.

Първата ми дъска беше някакъв странен модел на "Кремона", който никой не бе виждал и беше изненадващо удобна(като за китара от 120 лева). Звука и обаче хич не беше добър.

 

Не съм ходил на уроци. Веднъж аха-аха щях да тръгна ама на човека не му се занимаваше с мен и ми отказа :thx:

 

Май 2 години свирих на Кремонката преди да си купя една Yamaha RGX121S, която бих описал като среден клас китара.

 

Общо 6 години станаха.

 

п.п. и сега някой нубски върпоси

Реално сега искам да се науча да свиря на китара след като се зарибих много от една игра (хехехе все пак това е интернет форум ) играта се казва Frets on Fire за ПЦ и е клонинг на Гуитар Хиро от плейстейшъна :hysterical:

 

Та въпроса е че съм от Варна а не знам къде има специализиран магазин за Музикална техника и китари както и чаркове и т.н. знам единствено че в технополис продават няколко вида и скоро ще мина от там да ги разгледам.

 

Виждал съм по филмите, момчето свири на китара и не помня от къде точно излизаше кабел към слушалки и той си дивееше без да дига шум, трябват ли специални слушалки за тази цел ?

А колко пари струват средно уроците ?

Ако не знам нотите дали ще ми е трудно ?хехех като гледам в нета толкова неща има писани че ми става лошо.

 

Frets on Fire е доста забавна, кофти, че има само 3 песнички :rocker:

Както и да е, във Варна 3-те основни магазина за китарни и други музикални работи са "JBL"(До Годзила на ул. Мария Луиза), "Dynacord"(точно зад ВИНС-а, по едни метални стълбички нагоре) и "Левито", който се намира на едната от улиците, дето води от Шишковата градинка към ЖП гарата... ама коя беше улицата - 'ба ли го... Има и "Канев", който се занимава с продажба на инструменти 2-ра ръка, магазинът се намира срещу McDonald's McDrive - ако пресечеш кръстовището до Макдоналдса точно по диагонал ще се озовеш пред входа на "Канев".

Един тип Мати също постоянно отваря магазини за инструменти 2-ра ръка, ама толкова често си сменя местонахождението, че вече му отървах следите.

 

Не знам дали знаеш, но свиренето на ел. китара включва и закупуването на ефекти за тази китара. Като начинаещ може да си купиш някой процесор - те комбинират много ефекти в една кутийка и излизат десетки пъти по-евтино, отколкото да си накупуваш ефектите поотделно. За съжаление това се отразява върху цялостното качество на звука, но в началото няма да ти прави впечатление. Поне на мен не ми правеше - вече след 6 години свирене с процесор се реших да го захвърля :hysterical:

А това със слушалките е възможно със всеки тип слушалка, но сам се досещаш, че колкото по-хубави са слухарките, толкова по 'убаво ще звучат.

 

А за нотите - според мен да четеш ноти е като да знаеш език - не ти трябва задължително, но понякога ти е спънка и си казваш "мамка му, де да можех да го прочета това!". Казвам го от опит, защото аз не го знам този "език". :hysterical:

Иначе зависимостите между нотите, акордите, хармониите и т.н. ще ги научиш сам като започнеш да свириш песни и да се ровичкаш из интернет от чистото любопитство тип "защо по дяволЪТ този акорд звучи добре?! Я да прочета малко в Интернет!". Просто ще ги научиш по-бавно отколкото с учител.

 

(Бележка: В никакъв случай не казвам "Не ходи на учител, защото можеш да се научиш сам". На мен лично ми се иска да бях отделил малко време за уроци, но уви имаше 1-2 спънки.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започнах средата на 8-ми клас. Веднъж отидох у един приятел и на тавана му намерихме изключително стара и адски кофти акустична 3/4 китара и просто я взех назаем. Като се прибрах хванах на една струна wonderful tonight на бате клептън :greenangel: Сега точно завърших гимназията, значи 4 години и половина някъде. Ходих на уроци точно 2 години (9-ти и 10-ти клас), при даскала свирихме само класика, ходих и на солфеж на същото място. Много ме е яд, че се наложи да ги спра, но няма как, и за това си имаше причини. След това сменянето на китари беше доста 'интересен преход' - електрически Орфей, Кремона (страт), няква друга Кремона, и сега една доста модната китарка, която хич не е висок клас, но на мен ми върши просто идеална работа и няма да мисля за нова скоро, защото тази напълно покрива нуждите и изискванията ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Ами май на 15 беше.

2. Еми една 3/4 орфейка на която липсваха 2 струни, но за зарибявка стана.

3. Два месеца след като започнах тръгнах на уроци за около половин година, после перкъснах и пак тръгнах за около 1-2 месеца при друг учител.

4. Dust in the wind, Nothing else matters, Merry Christmas :hysterical:, House of the rising sun и други работи и разни пиески ама не помня.

5. Еми то не ставаше за свирене орфейката та минах на стаг С542 акустична след около 3 месеца, и по същото време си зех и ел. кремона :hysterical:. В последсвие това в подписа ми :greenangel:

6. Около 2 години и няколко месеца да речем 2 месеца.

 

Аиде успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен мерака за свирене се появи някаде когато бях 4 клас когато чух Kill 'em all-а и по специално Seek & destroy ноо никой от нашите не искаше да се навие да ми купи китара, пък и като си от село няяш голям избор та нейде към края на осми клас(началото на 2001) на един приятел му бяха подарили една трошка и той я беше постегнал доколкото е възможно и след дълго досаждане от моя страна той реши да ми я продаде. И така се започна, трошката беше страшно окаян електрически орфей...

До началото на миналата година не бях взимал никакви уроци, тогава взех 10тина от Любо Стаменов(жив и здрав да е, страхотен даскал) та позахванах кое как и защо. От към техника ми помогна адски много да си развия мисленето, как да си решавам проблемите и други такива.

Сега чат пат досаждам на другаря Зашев предимно с теоритични въпроси, тъй като там съм първолак :wallbash:

Сега имам амбицията да се развия еднакво добре във всякакви насоки, стига време да има :thumbdown:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започнах да свиря от 15 Септември миналата година в местното читалище.Все още съм там.Започнах с една класическа китара в много окаяно състояние ,която по-късно продадох и си взех електро-акустичен Стаг ,който ми върши идеална работа.Уча по учебника на Панайотов.Нещата са предимно пиеси и етюди от различни народи.Разнообразно е и на мен ми харесва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти

 

аз запо4нах на 14

първият инструмент ми бе6е hohner акусти4на и о6те съм с нея,после си взех fender showmaster

ходя на уроци :):metalist::virtuoz::rocker: ииииииии така..........ве4е 3 годинки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз много добре помня когато бях на около 5-6 години все взимах метлата и се правих че свиря на китара. . .децата от детската градина искаха да са полицаи а аз китарист.като почнах даскало се записах в музикалното училище в град Кърджали СОУ Владимир Димитров Майстора.Естествено свирех на китара като свършия 1-вият срок получих своята 1-ва китара която все още си я пазя,беше руска мисля че Волга.Тва продължи до 3 клас и в 4-ти,5-ти,6-ти клас нямаше учител по китара в моето училище.В 7-ми клас дойде една ама и то беше за седмица.Кандитатсвах след 7-ми и влезнах в ГПЧЕ Христо Ботев където се запознах и с други хора които се занимаваха с музика сега вече завършвам 8-ми и мога да се похваля с това че вече правим авторска музика която си струва :) (все пак без рекламации не става) :metalist:

Това е за сега.

Всичко най хубаво.

Послушайте сърцате си и последвайте мечтите си,НЯМА ДА ЗБЪРКАТЕ!!!

Редактирано от acustic guitar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз почнах преди 2 годинки

демек на 15 някъде да съм бил

на уроци не съм ходил...първата ми дрънкалка беше един ОрФЕНДЕР :virtuoz::rocker::P

беше много зле ...беше без 5та и 4та струна и затова и се научих тогава на

началото на ''nothing else matters'' :):metalist:

ммм значи мина една година и се сдобих с една Енкор няква много странна кухарка

с наилонки ...след това се сдобих с един Jackson Dinky Hardtail JS30 DKT

а сега се очертава да си взема ESP Alexi Laiho Scythe което ще задоволи изцяло

нуждите ми като китарист и ценител на китарата.

със моя ''Джако'' съм обходил на 90% дискографията на Children Of Bodom

което ми даде доста умения в бързината,арпежите,скалите и тн.

а сега съм преминал на John Petrucci и ще видим какво ще излезне ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на Valserp за отговорите ;р

 

Засега намерих един познат на баща ми който надявам се ще ми разясни някой неща, и ще видя магазините, сещам се за този до макдоналдс и до годзила ;)

 

И тъй доста четох из форума започвайки отзад напред (само 146 страници) но ми липсват базови познания :)

Та сега четох там за кубета камиончета ли процесори ли кво не разбрах нищо, само че едното от всички тея е педал с който си правиш ефект, разбира се на един начинаещ едва ли е толкова необходим тоя педал.

Друго не знам какво да напиша освен че засега чакам удобен момент да си потърся китара, разбрах че за по твърдо ще ми трябва да има поне един двоен адаптер ли какво беше хехех.

 

Хениуей, Фретс он Фире я препоръчвам на всеки ;р

3те вградени песнички са си доста хубави, но в интернет може да откриеш безкрайно много песни на известни изпълнители където може да изсвирукаш там :)

ето някой линкчета

game link

fretsonfire forum- форум посветен на играта

fofspain internacional - тук има много песни за теглене :)

 

Абсолютно не искам да прозвучи като реклама или нещо такова, просто ви казвам че на тая игрица може да изсвирите всяко парче което неможете на вашата китара (било то заради ограничението на модела или възможности)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.