Jump to content
Българският форум за музиканти

Хор или музикално училище


StoIko

Recommended Posts

На колко години си? Хора може да ти развие музикалността, но едва ли инивидуалните певчески качества. Ако просто искаш да пееш в хор - ОК. Ако пък целта ти е да се учиш да пееш - хора не е мястото за това, трябва ти вокален педагог.

 

Иначе има много хорове. Виж например: www.robevchoir.com.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Базово музикално познание - ноти, октави и т.н. Полезно е за да изградиш музикална картина на мелодиите, тоновете и т.н. Ма не ми вярвай много много, щот и аз не съм 100% сигурен какво представлява солфежът. :greenball: . Ефтим ще да знае най-добре ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^аха ясно хех нямам тарпение да се запиша некаде да се пораспявам я кажете някаде в софиа каде да намера такова нещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, солфежа няма много общо с разпяването, но както и да е....

 

Какви са ти възможностите - можеш ли да си позволиш индивидуални уроци, или нещо по-така групово искаш?

Защото солфежа трябва по 3 пъти седмично, за да напрвдваш, не става с чат-пат някой друг урок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ами групово смисал да се пее Поп искам нещо такова

Редактирано от MDFk
ПРАВИЛАТА ЗА ЦИТИРАНЕ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

В крайна сметка на солфеж ли искаш да ходиш, или да се учиш на вокална техника?

 

Първото развива музикалността, а второто - гласовия апарат.

 

Или пък и на двете..

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

И в тоя ред на мисли (не че има ред - човека пита колко струва кило краставици, а вие му говорите за атомна физика...), все пак някой ще ни насочи ли към възможностите за пеене в хор, в София, да речем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходи на солфеж тогава. Не е гот да пееш преди 18 принципно.

Ти се изказа много лошо.Аз съм на 15 и пея в хор от 7 години.Това вече си зависи от гласа.ПОвечете ми приятели като и им мотира гласа спряха за по 1 година,а аз имах спирка само 2 месеца.няма такова нещо,че не е хубаво да се пее преди 18 ,защото това вече си зависи от гласа.Иначе като хор мога да ти кажа един от най-добрите в българия.Хор на Софийските момчета. потърси за него неща и сам си прецени дали ти харесва.илиза се в чужбина по 2 пъти за една учебна година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Музикално училище!

Ако ти е амбиция да се занимаваш с музика :hysterical:

Но преди това трябват определено време да се походи при разни лелички дето те слагат на едно пиано и започват да те карат да правиш разни неприятни неща... :hysterical: (знам ли - някои може и на две пиана да слагат :P )

Леле.....само като се сетя....как се ходи в тези жеги на солфеж в Младост 1 B)

Има една институция наречена "Читалище" - от нея има полза (доколкото разбирам си абсолютно начинаещ), ако попаднеш при подходящия човек.

Имам "наблюдения", че за разлика от при момичетата, при момчетата ефекта от дългогодишното пеене по хорове има доста неприятни последици (физически и психически). Естествено всяко правило си има и изключения ;)

Моето уважение към изброените хорови състави........

Но в крайна сметка - всеки сам избира пътя си...........

Успех...........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.