Jump to content
Българският форум за музиканти

Engl Z5 Footswitch


Recommended Posts

Колеги, аз лично не виждам нищо смущаващо в тоя футсуич. Смятам, че цената, на която се продава е меко казано силно преувеличена, но така е когато се купуват маркови неща - плащате и за името.

Този футсуич може да се направи с един микроконтролер и да се спестят доста /макар и евтини/ части. От опит мога да споделя, че по-големият разход /ако искате да стане в приличен вид/ ще бъде за желязото, суичовете и кабела. С две думи може да излезе по-евтино ако човек сам си го направи , но ако го поръча на някой разликата в цената между купешкия и направения може да е минимална, което да наклони везните в полза на купешкия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С две думи може да излезе по-евтино ако човек сам си го направи , но ако го поръча на някой разликата в цената между купешкия и направения може да е минимална, което да наклони везните в полза на купешкия.

Ето за това става въпрос. Когато човек е наясно с истинските проблеми и мнението му е реално. Само който не се е сблъсквал с реалността на създаването и мъките които го съпътстват може да си мисли, че това е "лесна" работа. Време е вече да се разбере, че хората които се занимават с техническата част на музикантите не са измекяри, а квалифицирани специалисти, заслужаващи съответното отношение! И да не се говори "колко ти струват частите", защото едно торбе с части колкото и да го подрънкваш, работа не върши. Трудът на специалистите трябва да се оценява. Защо когато става въпрос за "чуждите" специалисти няма подобни проблеми, а трудът на нашите все се игнорира, като че ли са длъжни да работят безплатно? Ето за това става въпрос също.

Да сте чули някой продуцент да пита Ерик Клептън "колко ти струва китарата, ще ти платя като за нея?" Смешно, нали?

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато човек е наясно с истинските проблеми и мнението му е реално.

аз не съм на ясно и това е много добре отразено в запитването ми. Ти като си на ясно защо не седнеш да дранеш 2 реда как стоят нещата а се правиш на голям майстор пред мен който нищо не отцепвам от електроника/електротехника - отговора е много прост защото си з****к!!! кво си мислиш, че като ми обясниш как нищо не рабирам ти ще вземеш повече ли да разбираш ...

 

Един твой колега вече действа по въпроса - драсна ми какво иска за труд и колко ще излезнат частите според него и действа нататък. Не е евтино ама в сравнение с оригинала е изгодно и това е целта на занятието - накрая всички да сме доволни - аз да съм спестил няокй лев и човека дето прави педалиерата да изкара пари с които да е доволен.

Никъде не съм върдял че нямам намерения да заплатя адрекватно труда а само частите. Цената на труда не я определям аз - аз мога да се съгласявам или да отказвам, други опции нямам. Относно цененето на труда - всяка работа е достойна за уважение, но първо трябва да се свърши! Не очаквай от клиент да уважава работата ти без да е видял крайният резулат при положение че никога не е работил с теб ... па какъвто ще и да си специалист.

А, относно труда на "чуждите" и "нашите" специалисти - ако толкова много уважавах и ценях труда на "чуждите" отдавна да съм си купил оригинала а не да питам тук.

 

твоя проблем парни валяко е че слегаш много лесно всичко под един знаменател и слугуваш на клишета :

- пита за части = не иска да плаща труд

- не разбира от електроника = не уважава труда на специалистите в областа

 

ето ти моята логика проста и ясна - Engl Z5 струва 165 EUR оригинален и нов, за към 100-110 може да се намери 2ра ръка, ако се направи за към 60-80EUR ще съм доволен. Цената 60-80 ЕUR e възможна според мен защото имам наблюдения колко стуват горе правените ефекти на Ники примерно за които мога да трърдя, че са и по-сложни и с по-скъпи части (грубо казано през погледа на един непрофесионалист).

 

аре със здраве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Ти като си на ясно защо не седнеш да дранеш 2 реда как стоят нещата а се правиш на голям майстор пред мен който нищо не отцепвам от електроника/електротехника - отговора е много прост защото си задник !!! кво си мислиш, че като ми обясниш как нищо не рабирам ти ще вземеш повече ли да разбираш ...

 

 

 

ето ти моята логика проста и ясна - Engl Z5 струва 165 EUR оригинален и нов, за към 100-110 може да се намери 2ра ръка, ако се направи за към 60-80EUR ще съм доволен. Цената 60-80 ЕUR e възможна според мен защото имам наблюдения колко стуват горе правените ефекти на Ники примерно за които мога да трърдя, че са и по-сложни и с по-скъпи части (грубо казано през погледа на един непрофесионалист).

 

Ви Ейч Си Ес, ти си някакъв неуравновесен тип явно? Въоб6те не се учудвам, че си бил аут от форума. Не аут, а :drummer: На всички ни е криво понякога, но подобни хули говорят само и единствено за нискомахленското ти ниво. Ти избира6 дали 6те си остане6 там, но моля те, не ни занимавай с глупостите си!

 

Проста логика казва6? Я виж тук ENGL E645 Това е гърба на усилвателя ти. Уточнявам, 6тото каза, че ти е проста логиката и си викам може и да не си се сетил да го погледне6 отзад. Виж двата най-леви входа.

 

Сега виж ето това Lead foot

 

Сега драсва6 един мейл на Никифена, както вече те бяха посъветвали и със съответните корекции има6 фуутсуич за Пауърбол-а за не повече от 50 лева.

 

Има и друг вариант - понеже виждам, че об6туването ти куца, спокойно това е от специалността ти, не се сърдим, а ти съчувстваме - не пи6и на никого! Порови из интернет, нали си информатик, там има инфо, колкото иска6, как точно да си подвърже6 схемата.

Пък и няма да ти навреди да си парне6 малко с поялника пръстетата.

 

Ай, сус здраве!

Редактирано от bigjav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност, дори когато сам си го направиш може да не е по-евтино - в такъв случай обикновено собственият ни труд минава за "хоби", но ако освен стойността на частите си начислите и труда, и времето в крайната цена, нещата вече изглеждат по друг начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Според мене започнахте вече да се карате за ЕБАТИ ГЛУПОСТИТЕ.

Спрете се!

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Пък и няма да ти навреди да си парне6 малко с поялника пръстетата.
ето го и поредният сеирджия дето си пъха носа където не му е работата и раздава полезни съвети. Ако исках да си го напавя щях да седна да си го правя. А ти къв го дириш тук с тоя съвет да те питам аз ?!?!?

 

това за педалите съм го написъл ама още във втория си пост само че ето кво мислят експерти като парния валяк по въпрос

То ако ставаше с два двойни педала, Еngl нямаше да правят логика и да връзват през DB-9.

Но нали си печен, и с четири единични ще го направиш ...

... и от тоя сърказъм се тръгна всичко, след него Дими се изцепи

Ко са купил си енгл и нямаш суич или си правиш сметки без кръчмар български.

за кво говорим въобще ?!?!?

нито съм търсил безплатна услуга нито съм се направил на задник ... а гледайте кво става

 

и кво, трябва да си мълча според вас ?!?! - еми няма как да стане, защото тия реакци в един нормален разговор очи в очи няма да ги има, както и ругатните от моя страна които са породени точно от това.

 

И предлагам да приключим накрая.

 

Извинявам се отново на всички които директно или индиректно са се почувствали обидени или засегнати. Аз съм импулсивен човек и определено нетърпя сърказъм както и подигравки. Сори пак ако се реагирал малко по-агресивно от нормалното :P

 

Поздрави и до нови виртуални стрещи само че с усмивка на лице, а не с псувни на устата :happy:

 

Алекс

 

п.п. да е&@ и педалиерата да е&@, кво се разправям с глупости, а не си ги гледам джаджите за баса

 

п.п.п МОДЕРАТОРИТЕ НАЙ-ДОБРЕ ДА Я ЗАКЛЮЧАТ ТЕМАТА ЗАЩОТО ОСВЕН ДА СЕ РУГАЕМ ДРУГО МАЙ НЯМА ДА СИ КАЖЕМ

Редактирано от vhcs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.