Jump to content
Българският форум за музиканти

Vox Tonelab


Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

След доста четене и колебания между Boss ME-50 и GT-8, Digitech GNX 3, 4 и 3000, Korg Toneworks AX3000, Zoom G7.1ut и G7.2tt достигнах до извода, че VOX Tonelab LE може-би ще е моят избор за качествен floor processor. Идеята ми е с това да заменя всичко останало между китарата и пулта (т.е. да го използвам direct to PA).

 

Имам вече някои идеи какви са му предимствата и кусурите, но ще се радвам, ако някой има experience, да сподели какво мисли за тая машинка ... па и да даде акъл и за други машинки, ако има ... :)

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Vox Demos

 

Според демата които чух процесора звучи убийствено и според мен няма да съжаляваш. Ако може да се вярва на демата ( а според мен може) вокса звучи по добре от зуумовете ( те също имат дема в сайта на зуум) , а Бос Ме 50 до колкото прочетох си е направен за усилвател така, че за това което ти трябва по скоро според мен избора ти е между GNX 3000 и Vox Tone Lab Le (аз към корга съм със резерви тъй като имах предният модел АХ 1500 и не звучеше кой знае колко добре, а и имаше проблеми с бутоните...не знам сега като тон какво са подобрили в 3000...нека някой който го има да каже ако е правил сравнения...)

 

Според мен който от двата да вземеш GNX 3000 или Vox Tone Lab Le няма да сбъркаш...тук вече зависи избора по скоро каква музика искаш да правиш, защото мисля че GNX 3000 може да ти даде повече възможности от към брутален звук ако търсиш такива бленди...слушах му възможностите на презентацията тук в софия на живо и определено мисля, че що се касае до симулации без използване на усилватели, а директно в миксер - определено от Диджитек са си свършили работата чудесно. Това е мое мнение не ангажирам никой разбира се . <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето еи едно много хубаво сравнение на различни видове процесори, включително и тези написани по-горе.

ТУК

 

^Добър линк (и нелош форум има там), мерси!

 

Ти нали беше щастлив собственик на Boss GT-8 (или бъркам ...)? Според теб само с него може ли да се изкара хубав hard-driven звук (в повечето отзиви за Boss, които съм чел, това е комай основната забележка, а именно, че амп симулациите и дисторшъните звучали "fizzy" и "digital", нямало топлота в тях и т.н.)? Иначе като функционалност и други ефекти (модулации, дилеи и т.н.) май е шампион сред процесорите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Всички процесори звучат дигитално B) Симулациите на ГТ8 не са върха... но има и доста добри попадения. Проблема на този процесор, че че има много функции, които трябва д асе разучават. Но пък научиш ли се веднъж можеп да правиш каквото си искаш. Вокс-а има лампа вътре, но симулациите са му малко и предимно воксовски. А това дето искаш да свириш само с процесора - няма да стане. Поради един куп причини те съветвам да си излизаш с кубе или амп. И аз мислех, че така ще свиря ама уви...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Е, с кубе винаги може да се излезе, но въпросът е да може и без него да се изкара звук с някакъв живец и динамика.

 

А някой има ли впечатления за Vox-a "от първа ръка"? Този модел май до България много-много не е стигал ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямам директни впечатления от Тонлаб-а, но пробвах едно кубе Vox AD50VT - ако не се лъжа използваната емулация е същата като при Тонлаб-а. впечатлението ми е много добро: много яка динамика (за процесор) и много топъл звук (пак за процесор), явно лампата в пауерамп-а е сполучлива (поне в тоя случай). направи ми впечатление че всички емулации звучат доста "бритиш", дори и като сложиш на "модърн хайгейн" което би трябвало да отива в територията на Mesa/Boogie. та на мен лично много ми хареса, дори щях да го взема но се отказах защото сам доволен от Peavey Studio Pro-то дето го имам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.